Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wystawiaj domeny z zewnątrz i sprzedawaj

Wystawiaj domeny z zewnątrz i sprzedawaj

Nie wiesz, co zrobić z domeną, której już nie potrzebujesz? Teraz możesz zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży domen z zewnątrz na giełdzie. Przeczytaj, jak to działa i zacznij sprzedawać z zyskiem.

Wraz z premium.pl umożliwiliśmy wystawianie domen z zewnątrz. Oznacza to, że jeśli masz adres .pl możesz bardzo szybko go odsprzedać. A w przypadku pozostałych rozszerzeń, wystarczy, że przeniesiesz swoją domenę do premium.pl i już możesz na niej zarobić. Wystawiając domeny w premium.pl sprawisz, że Twoje oferty będą widoczne na giełdzie home.pl.

Zdarza się, że w puli nazw wolnych nie ma satysfakcjonującego adresu. Mimo rozwoju domen ntld, większość bardzo atrakcyjnych nazw jest już zajętych. Zamiast spędzać czas nad wyszukiwarką wolnych domen – lepiej znaleźć ciekawy adres na rynku wtórnym.

Sprzedaż domeny na giełdzie

Jeśli chcesz wystawić domenę z zewnątrz, utwórz konto na premium.pl, a po zalogowaniu, w panelu wybierz:

Sprzedaż-> Domeny z zewnątrz

Domeny zewnętrzne mogą zostać wystawione wyłącznie w opcji „Zaproponuj” czyli bez podawania ceny w opcji „Kup Teraz”. Gdy nazwa wyda się ciekawa, osoby zainteresowane zaproponują cenę Twojej domeny. Masz wybór – możesz zaakceptować kwotę, odrzucić lub złożyć kontrofertę. Dzięki tym możliwościom sprzedaż domenę z zyskiem.

Wystawienie na sprzedaż domeny zewnętrznej poprzedzone jest jej weryfikacją, czyli potwierdzeniem, że masz prawo do dysponowania daną domeną. Jak to zrobić?

Najpierw ustawiasz rekord CNAME, znajdziesz go  w ustawieniach DNS Twojej domeny. Ten rekord jest niepowtarzalny, dotyczy tylko Twojego konta. Wyświetli się także w pierwszym kroku w kreatorze sprzedaży domen (w Twoim panelu premium.pl). Jeśli nie masz dostępu do ustawień DNS, skontaktuj się z rejestratorem, u którego obecnie trzymasz domenę.

Oferta sprzedaży: wybierasz kategorię, opis, tagi, obrazki do oferty lub włączasz promowanie. Po wypełnieniu formularza klikasz „Dalej-Podgląd”, przechodzisz do podsumowania oferty i akceptujesz ją wraz z regulaminem.

FireShot Screen Capture #1453 - 'Domeny z zewnątrz – pomoc_premium_pl' - pomoc_premium_pl_1370_domeny-z-zewnatrz

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcie.

Po zatwierdzeniu wystawienia oferty następuje weryfikacja rekordu CNAME. Jeśli weryfikacja przebiegnie prawidłowo, Twoja oferta pokaże się na giełdzie premium.pl. W przeciwnym wypadku ponowimy weryfikację – rekord będzie sprawdzany cyklicznie przez 24 godzin od potwierdzenia operacji. Jeśli weryfikacja się nie powiedzie, operacja zostanie zakończona. Ponowne wystawienie domeny z zewnątrz będzie możliwe poprzez ponowienie procedury.

FireShot Screen Capture #1454 - 'Domeny z zewnątrz – pomoc_premium_pl' - pomoc_premium_pl_1370_domeny-z-zewnatrz

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcie.

Pojawił się pierwszy kupiec domeny. Co dalej?

Gdy otrzymasz pierwszą ofertę,  zostaniesz poproszony o podanie kodu Authinfo, który możesz uzyskać od swojego obecnego rejestratora domeny. Poprawne wpisanie kodu, pozwoli Ci rozpocząć negocjację lub zatwierdzić ofertę. Ten kod będzie służyć wyłącznie do końcowego etapu sprzedaży domen lub do transferu domeny do premium.pl.

Tak wygląda panel do negocjacji ceny Twojej domeny.

Tak wygląda panel do negocjacji ceny domeny.

Sprzedając atrakcyjny adres, spodziewaj się wielu ofert kupna. Każda negocjacja (wykonywana w panelu ze zdjęcia powyżej) dotyczy jednego użytkownika i jednej domeny, dlatego nie ma wpływu na finalizację zakupu. To Ty decydujesz komu i za ile sprzedaż domenę.

Jeśli kupujący zatwierdzi sprzedaż, nie może jej już anulować! Gdy zaakceptujesz ofertę, rozpocznie się przeniesienie domeny zewnętrznej. W tym czasie, kupujący otrzyma 5-dniowy termin zapłaty. Jeśli istnieje taka konieczność, możesz samodzielnie wydłużyć termin zapłaty do 30 dni w menu „Historia sprzedaży” (w Twoim panelu premium.pl).

Na adres e-mail, który widnieje w danych Abonenta domeny, zostanie wysłana wiadomość z adresu automat@dns.pl z prośbą o zatwierdzenie transferu domeny do premium.pl. Aby go zatwierdzić, kliknij w link, który jest ważny 5 dni od otrzymania wiadomości. Po zatwierdzeniu operacji domena zostanie przetransferowana a następnie zostanie przekazana kupującemu po zaksięgowaniu płatności. Środki za sprzedaż domeny, pomniejszone o 10% prowizję, zostaną przekazane na Twoje saldo.

I to wszystko. Zacznij teraz sprzedawać swoje domeny!