Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Domena .cloud – łakomy kąsek dla miłośników nowych technologii

Domena .cloud – łakomy kąsek dla miłośników nowych technologii

W naszej ofercie pojawiła się kilka dni temu domena .cloud. Już teraz ocenia się, że znajdzie ona sporo nabywców działających w branży IT. Od momentu „uwolnienia” tej końcówki z puli nazw zastrzeżonych w globalnym rejestrze odnotowano już ponad 10 tysięcy rejestracji.

Czym jest domena .cloud?

Premiera domeny .cloud była bardzo oczekiwana przez wielu operatorów, oferujących rozwiązania oparte na chmurze technologicznej. Łatwa do zapamiętania końcówka stwarza bowiem wiele możliwości reklamy swojego produktu. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku lat ceny za atrakcyjne nazwy z domeną .cloud mogą skoczyć mocno do góry. Tak stało się całkiem niedawno w przypadku domeny wine.club, za którą zapłacono aż 140 tysięcy dolarów. Tradycyjnie należy liczyć się z tym, że obecnie niedostępne są już krótkie nazwy typu abc.cloud, aczkolwiek z racji swojej „świeżości” wciąż można złapać wiele ciekawych kombinacji złożonej z np. imienia lub nazwiska, nazwy firmy itp.

Domena .cloud jest jedną z najbardziej charakterystycznych końcówek, o jakiej marzyła cała branża IT. Nie ulega wątpliwości, że wielu operatorów skorzysta z niej w przyszłości, aby podkreślić swoją nowoczesność. Dzisiaj, kiedy temat działania i bezpieczeństwa chmury jest na ustach wszystkich, zyskuje ona szczególną wartość. Co najważniejsze, z adresu mogą również korzystać osoby prywatne, które pasjonują się technologią. Niewykluczone, że hasło  „cloud” będzie wykorzystywane przez różne podmioty do zupełnie innych celów. Jak pokazuje dotychczasowy rozwój rynku domen – klienci są bardzo pomysłowi, a możliwości zastosowania tematycznych końcówek są praktycznie nieograniczone. – Marta Goc, kierownik produktu domeny home.pl

Jesteś technologicznym geekiem, korzystasz aktywnie rozwiązań postawionych na naszych serwerach VPS lub Pro Cloud? Podkreśl swój profesjonalizm ciekawym adresem .cloud.

button-domeny