Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wybierz hosting uszyty na miarę Twojej firmy

Wybierz hosting uszyty na miarę Twojej firmy

Zamierzasz ruszyć na podbój Internetu i otwierasz właśnie firmę? Na pewno potrzebujesz miejsca na stronę internetową lub pocztę. Nie błądź po kolejnych ofertach tylko zapoznaj się z naszą analizą pakietów hostingowych w home.pl. Od przejścia ze swoją ofertą do sieci dzieli Cię dosłownie jeden krok.

Zarejestrowałem działalność i szukam stabilnych, pewnych rozwiązań

To jedna z najczęstszych sytuacji, z jakimi spotykamy się w trakcie rozmowy z potencjalnymi klientami. Większość z nich ma w głowie pomysł na biznes i chce pojawić się ze swoją ofertą w Internecie „maksymalnie do końca miesiąca”. To wbrew pozorom dużo czasu, gdyż doświadczony użytkownik może umieścić stronę WWW pod własną domeną nawet w ciągu kilkudziesięciu minut. W niektórych przypadkach mamy wręcz do czynienia z pełną gotowością przedsiębiorcy – strona internetowa czeka na twardym dysku, trzeba ją tylko umieścić na serwerze. Jednoosobowa działalność charakteryzuje się małym zapotrzebowaniem na przestrzeń dla strony WWW – najczęściej jest to jeden serwis.

Dlatego też kluczowymi elementami e-biznesu jest stabilność i dostępność strony w Internecie, tak, aby w trakcie pozyskiwania klienta pochwalić się usługami pod atrakcyjnym adresem. Dochodzi do tego konkretne zapotrzebowanie na pocztę – 1 lub 2 skrzynki email. Dlatego też na dobry początek najlepiej wybrac pakiet Business Cloud Basic, który posiada 10 GB pojemności, a także 1 bazę MySQL. Młodzi przedsiębiorcy docenią także pocztę mobilną, dostępną na każdym urządzeniu przenośnym oraz dodatek w postaci atrakcyjnej zniżki na reklamę internetową (m.in. w Google) – dzięki temu szybciej dotrą do potencjalnych klientów na obszarze swojej działalności.

Praca w ciągłym ruchu, z użyciem mobilnym urządzeń - postaw na hosting, który Ci to ułatwi.

Praca w ciągłym ruchu, z użyciem mobilnych urządzeń – postaw na hosting, który Ci to ułatwi.

Możemy tutaj zastosować pewne wyjątki wynikające np. z typu prowadzonej działalności. Niektórzy informatycy w ramach usług zakładają i prowadzą strony internetowe innych firm lub instytucji. Coraz częściej spotykamy w sieci również połączenie strony firmowej i bloga. To wymaga posiadania nieco większych zasobów, a te gwarantuje wyższy pakiet – Business Cloud Starter o pojemności 50 GB i 20 bazach MySQL.

Zatrudniam od kilku do kilkudziesięciu osób

To naturalne, że rozwijająca się firma szuka kolejnych sposobów na powiększanie zysków. Nowe metody sprzedaży, zwiększenie zasięgu działalności (np. na całą Polskę) – wszystko to łączy się z koniecznością posiadania hostingu o wyższych parametrach. Im więcej kontaktujemy się za pośrednictwem poczty email, tym więcej dla niej miejsca potrzebujemy. Sprzedaż offline kwitnie? Próbujemy to samo zrobić w Internecie itd.  Strona WWW firmy powinna wzbogacić się o sklep lub formularze zamówień – to z kolei wymaga posiadania kolejnych baz danych w rezerwie. Business Cloud Starter jest naszym najpopularniejszym rozwiązaniem dla małych firm, które wykazują się dynamicznym rozwojem. Duża powierzchnia na pliki i pocztę, a także opcja tworzenia dodatkowych kont FTP (np. dla kilku pracowników) na pewno przydadzą się na każdym etapie działalności.

Dzięki elastycznej ofercie produkty hostingowe home.pl są najchętniej wybieranymi usługami w Polsce. Każdego dnia monitorujemy pracę ponad 150 tysięcy serwerów wirtualnych, dbamy o ich prawidłową pracę i reagujemy w przypadku jakichkolwiek anomalii. Zanim aktualizacje dla platformy (np. nowa wersja interpretera PHP czy dodatkowe moduły) pojawią się na serwerach, poświęcamy dużo czasu na ich gruntowne sprawdzenie – zarówno pod kątem bezpieczeństwa jak i prawidłowego działania. To jeden z powodów dla którego niektóre z aktualizacji (np. silnik MySQL czy wersje dodatkowych bibliotek) pojawiają się u nas z opóźnieniem. Zanim oddamy je do dyspozycji klientów musimy mieć absolutną pewność, że ich działanie nie spowoduje jakichkolwiek nieprawidłowości – Paweł Skarżyński, kierownik produktu hosting w home.pl

Im więcej pracowników liczy Twoja firma, tym częściej potrzebujesz dodatkowych narzędzi do poprawy komunikacji między poszczególnymi działami. Warto rozważyć np. listy mailingowe, które grupują odbiorców danej wiadomości za pomocą jednego adresu email. W Business Cloud Starter masz do dyspozycji 10 list, a w przypadku wyższego pakietu Business Cloud Server – aż 20. Pamiętaj o nielimitowanej liczbie skrzynek email w każdym pakiecie hostingowym home.pl, w ramach dostępnej powierzchni. Dzięki tej możliwości, szybko utworzysz nową skrzynkę dla pracownika, który dopiero rozpoczyna pracę. W ciągu kilkunastu sekund dopiszesz jego adres także do listy mailingowej.

Business Cloud Server to również najlepszy wybór, gdy już na starcie planujesz uruchomić kilka stron WWW np. blog, sklep internetowy, serwis informacyjny. Wysokie parametry bezpieczeństwa zagwarantują prawidłowe działanie witryn nawet w momencie odnotowania większej liczby użytkowników przeglądających strony.

Kilka oddziałów, kilkudziesięciu pracowników – jak to uporządkować?

Agencje nieruchomości, agencje ubezpieczeniowe, biura projektowe i firmy transportowe wyróżniają się zapotrzebowaniem na jak największą przestrzeń hostingową. Ze względu na dużą liczbę pracowników, mobilność, pracę w różnych miejscach na terenie kraju bardzo często tworzą oddziały z przedstawicielami handlowymi/menadżerami, obsługującymi dany region. Oprócz tego dochodzą szeregowi pracownicy, którzy – podobnie jak osoby decyzyjne – potrzebują dostępu do poczty na dowolnym urządzeniu. Każdy oddział ponadto powinien posiadać własną stronę internetową, a także osobny katalog na FTP do wgrywania plików (dokumentów, prezentacji).

Projekty wymagają dużej pojemności serwrea - to, co wymyślisz, musisz nastęnie "przelać" na wersję elektroniczną.

Projekty wymagają dużej pojemności serwera – to, co wymyślisz, musisz następnie „przelać” na wersję elektroniczną.

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, twój wybór powinien paść na Business Cloud Unlimited. To pakiet do najbardziej wymagających projektów, a także firm, które posiadają w swoich szeregach kilkudziesięciu (i więcej) pracowników. Zawiera w sobie najbardziej zaawansowane funkcjonalności, wyższe parametry wydajności, nie posiada limitów dla liczby baz danych oraz skrzynek email. Na pocztę otrzymasz aż 200 GB przestrzeni.

Działam sam lub w duecie, czyli bloguję

Blogi lub serwisy informacyjne charakteryzują się skokową popularnością, która w wielu przypadkach kończy się przeciążeniem serwera wirtualnego. Publikacja ciekawego postu w mediach społecznościowych uruchamia lawinę odwiedzających Twoją witrynę, dlatego musisz zadbać o odpowiedni zapas mocy i wybrać usługę, która zapewni stabilność nawet przy kilkuset użytkownikach połączonych z witryną jednocześnie. Taką usługą jest WordPress Hosting SSD. Umieszczenie w nazwie pakietu popularnego CMS’a nie jest bezcelowe – to usługa stworzona specjalnie dla entuzjastów tego rozwiązania.

Zarówno początkujący jak i zaawansowani blogerzy powinni zwrócić uwagę na 3 aspekty, wyróżniające wspomnianą ofertę: szybkie dyski SSD, najwyższe parametry bezpieczeństwa, a także domyślne działanie stron w języku PHP 5.6, rekomendowanym przez twórców WordPressa. Co ciekawe, WordPress Hosting SSD został dokładnie przetestowany przez klientów przed oficjalnym wdrożeniem. Dzięki temu mieliśmy pewność, że spełnia ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Czy już wiesz, jaki hosting będzie dla Ciebie najlepszy? Przetestuj go przez 14 dni za darmo.

button-zadarmo