Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Faktury i rozliczenia nie muszą utrudniać założenia e-biznesu

Faktury i rozliczenia nie muszą utrudniać założenia e-biznesu

Księgowość, rozliczenia, fakturowanie – tego obawiają się przedsiębiorcy podczas zakładania firmy. Tak jest niemal w każdej branży. Z kolei ci, którzy prowadzą firmę już od jakiegoś czasu boją się, czy są w stanie nadążyć ze zmianami w prawie czy aktualizacjami z GUS. Pokażemy Ci, jak przy pomocy Internetu poradzić sobie z rozliczeniami.

Jak aplikacja do wystawiania faktur ułatwia księgowanie?

Zbliża się czas rozliczeń za poprzedni rok. Jak co roku, o tej porze widzimy w telewizyjnych informacjach kolejki zniecierpliwionych klientów przed urzędami. Jeśli nie chcesz dołączyć do tego grona, zmobilizuj się i przenieś już teraz swoją księgowość do Internetu. To będzie łatwe.

Delegowanie zadań – każdy ma obowiązki, których nie lubi. Zamiast prosić kogoś o pomoc, można skorzystać z gotowych programów do prowadzenia firmy np. homebiuro. Co najważniejsze – nie musisz być księgowym, aby z je obsługiwać. Spójrz na przejrzysty panel:

home-biuro31
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć. Główny ekran, widoczny tuż po zalogowaniu się do swojego panelu homebiuro.

W takim programie wystawisz faktury, a dane kontrahenta pobierzesz automatycznie z aktualnych danych GUS – potrzebujesz do tego jedynie numeru NIP. Jeśli korzystasz z Księgi Przychodów i Rozchodów zobacz pakiet homebiuro unlimited. Dzięki KPiR w aplikacji ustalisz podstawy opodatkowania dla działalności gospodarczej, którą prowadzisz.

kpir2
Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć. Kolumny opisują szczegóły danej operacji w sklepie internetowym.

Porządek w biurze – polskie prawo nakłada na właścicieli firm obowiązek archiwizowania wielu dokumentów. W praktyce oznacza to, że na każdy metr kwadratowy w biurze przypada przytłaczającą ilość wydruków, faktur i potwierdzeń. Nawet w starannie opisanych segregatorach trudno coś znaleźć. Pracownicy się denerwują, że tracą czas na poszukiwania i nieustanne porządkowanie.

Jak temu zaradzić? Zacznij od przeniesienia faktur do aplikacji. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko sprawdzić, ale także wystawić faktury w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Bez względu czy korzystasz z tabletu, komputera stacjonarnego czy przesyłasz pliki przez telefon.

Wrzuć faktury do homebiuro! Jak to się robi? Po zalogowaniu na swoje konto w programie homebiuro, klikasz w „Dokumenty”, następnie w „Sprzedaż” (tak, jak na zdjęciu poniżej). Na ekranie pojawi się formularz, który służy do wystawiania wybranego dokumentu. Teraz wystarczy uzupełnić dane. Co ważne, każdą fakturę zapiszesz w formacie PDF – gdy wyślesz fakturę kontrahentowi ten bez problemu ją otworzy na swoim komputerze.

Kliknij przycisk „Wystaw fakturę” i wybierz rodzaj dokumentu, który chcesz wystawić: fakturę zaliczkową, korygującą, proformę lub marżę.

Sprzedaż w innych krajach – jeśli sprzedajesz lub planujesz sprzedawać na terenie Unii Europejskiej musisz korzystać z rejestru MOSS.Dzięki temu nie rejestrujesz już VAT w każdym państwie, w którym masz kontrahenta. Jeśli do Twojej działalności rejestr MOSS jest konieczny, wybierz homebiuro Unlimited. Elektroniczny rejestr MOSS jest najbardziej zgodny z polskim prawem. Umożliwia złożenie w urzędzie skarbowym deklaracji VAT MOSS.

Jak szybko przygotować taki dokument? Po zalogowaniu się do homebiuro, klikasz w „Ewidencje”, z rozwijanego menu wybierasz „Rejestr MOSS VAT”, kliknij w „Dodaj wpis”.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć. Tak wygląda przykładowe zestawienie rejestru MOSS.

Sprawdzanie, czy produkt jest dostępny w magazynie – na tej czynności również traci się dużo czasu. Pracownicy zajęci pobieraniem towaru nie mogą jednocześnie sprawdzać, jakich produktów ubyło na drugim końcu magazynu. Dzwonienie do pracowników, szukanie między półkami…to jest bardzo męczące i zajmujące.

Jeśli podczas takich poszukiwań zastanawiasz się, ile ważniejszych zadań mógłbyś w tym czasie robić – czas pomyśleć o gotowej aplikacji. Taki program zrobi za Ciebie to, co zajmuje Ci najwięcej czasu i czego naprawdę nie lubisz robić. To nie wszystko. W homebiuro sprawdzisz też, jakie produkty masz na miejscu oraz wystawisz dokumenty magazynowe: przychodu i rozchodu towarów/materiałów.

Aplikacja do rozliczania faktur i stanów magazynowych

Ustalanie stanów magazynowych nie jest dla Ciebie męczące, ale inwentaryzacja już tak? Spokojnie i na to mamy sposób. W homebiuro Premium czeka na Ciebie specjalny moduł inwentaryzacji. Za pomocą kilku kliknięć myszki możesz wygenerować zestawienie stanu magazynowego, które wynika z ewidencji księgowej.

Na podstawie takiego wykazu szybko sprawdzisz czy stan odnotowany w ewidencji księgowej pokrywa się ze stanem rzeczywistym. W naszej aplikacji możesz pobierać i drukować inwentaryzacje zatwierdzone lub niezatwierdzone.

Funkcję inwentaryzacji znajdziesz w menu „Magazyn”. Gdy już tam tam będziesz, zobacz, jakie możliwości dają opcja „Produkty”.

Boisz się, że mając stały dostęp do faktur, rozliczeń, magazynu będziesz „stale w firmie” bez chwili odpoczynku? Niepotrzebnie. Stały dostęp do danych jest po to, abyś łatwiej mógł wyciągnąć wnioski ze sprzedaży i ocenić, który z produktów ma szanse. Zdecydować, jaki warto promować. Bez sprawnej i częstej analizy zakupów Twoich klientów, nie da się prowadzić skutecznie e-biznesu. O tym właśnie myśleliśmy przygotowując tę aplikację.

button-homebiuro

Wprowadź homebiuro do firmy, jeśli zależy Ci, aby w końcu uporządkować wszelkie dokumenty i wykonywać rozliczenia przez Internet. Mamy także wersję testową. Po dwóch tygodniach możesz zdecydować, czy aplikacja ułatwiła zarządzanie firmą. Spróbujesz?

Jeszcze jedna dobra wiadomość: Jeśli masz sklep Click Shop w home.pl połączysz z nim homebiuro. Szybko rozliczysz zakupy w swoim e-sklepie!