Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kopia zapasowa smartfona – poznaj nowe możliwości usługi homebackup

Kopia zapasowa smartfona – poznaj nowe możliwości usługi homebackup

Coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na możliwość zachowania kopii danych z pamięci smartfonów. Trzymamy na nich bardzo dużo plików – od zdjęć, filmów, aż po dokumenty firmowe, wiadomości tekstowe i kontakty. Liczba danych z dnia na dzień rośnie, a dodatkowe karty pamięci są już codziennością. Każde urządzenie mobilne jest jednak podatne na uszkodzenia i jesteśmy tego świadomi. Jak w tej sytuacji może pomóc nam homebackup?

Homebackup był do niedawna narzędziem do tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze z komputerów stacjonarnych, laptopów czy serwerów. W nowej odsłonie stał się także szybkim, intuicyjnym oraz skutecznym narzędziem do zabezpieczania danych ze smartfona. Nie wymaga przy tym zakupu dodatkowych licencji. Aby skorzystać z tej możliwości należy posiadać już usługę homebackup i pobrać aplikację True Image w sklepie Google Play lub AppStore.

POBIERZ APLIKACJĘ ZE SKLEPU GOOGLE TUTAJ

POBIERZ APLIKACJĘ Z APPSTORE TUTAJ

Po zainstalowaniu aplikacji i jej pierwszym uruchomieniu pojawi się okno do logowania – wystarczy w tym miejscu wpisać swój login do usługi homebackup wraz z hasłem. Smartfon zostanie od razu przypisany do Twojej licencji i pojawi się w podsumowaniu urządzeń, w panelu usługi przez www.

Korzystanie z homebackup na urządzeniu z Androidem/iOS jest proste – za pomocą jednego menu możesz wybrać, które dane mają zostać zapisane w kopii zapasowej. Wykonasz to w głównym oknie aplikacji. Do wyboru masz zdjęcia, filmy, kontakty, kalendarz i wiadomości tekstowe:

 

Dane ze smartfona, które możemy przechować w homebackup

Dane ze smartfona, które możemy przechować w homebackup

 

Opcje tworzenia backupu danych są przydatne zwłaszcza dla osób, które nie chcą zużywać pakietu internetowego od operatora – służy do tego opcja „Connection for backup”, która umożliwia tworzenie kopii zapasowej tylko przy połączeniu WiFi. Możemy zdecydowanie się także na kopię każdego, nowego pliku w pamięci urządzenia, jak i wykonywać backup ręcznie:

Ustawienia wykonywania kopii zapasowej

Ustawienia wykonywania kopii zapasowej

 

Przy każdorazowej próbie ręcznego backupu możemy otrzymać komunikat o nowych plikach, które warto zachować w homebackup:

Aplikacja sama wykrywa, czy na smartfonie pojawiły się nowe dane, które warto zapisać w chmurze

Wykrywanie nowych plików do kopii zapasowej

 

Homebackup w nowej odsłonie to kolejny krok naprzód w bezpieczeństwie danych, przechowywanych w komputerach stacjonarnych oraz laptopach i smartfonach. Dzięki prostocie działania mamy pewność, że zdjęcia, dokumenty i inne dane są dostępne do przywrócenia w każdej sytuacji. Wsparcie na urządzeń mobilnych jest ogromnym atutem i świetnym rozwiązaniem dla firm, jak również świetnie sprawdza się w zastosowaniach domowych.

button-zadarmo