home.pl

Serwer do testowania szybkości połączenia z home.pl w serwisie speedtest.net

W serwisie Speedtest.net uruchomiliśmy właśnie serwer do testowania szybkości łącza. Dzięki temu wszyscy abonenci home.pl, a także użytkownicy korzystający ze stron WWW naszych klientów mogą na bieżąco weryfikować jakość połączenia z centrum danych home.pl w Piasecznie. Serwer został podłączony do sieci o prędkości 1 Gbps.

Jak przetestować połączenie z serwerem home.pl?

Po wejściu na stronę http://speedtest.net w ciągu kilkunastu sekund otrzymamy listę proponowanych serwerów. Lista ta powstaje na bazie geolokalizacji, aby zapewnić użytkownikowi jak najlepszy wynik – w większości przypadków będą to serwery zlokalizowane najbliżej miejsca zamieszkania. Aby skorzystać z serwera home.pl należy wybrać opcję “Zmień serwer” i w oknie wyszukiwania hosta wpisać “home.pl” lub “Warszawa” – na górze powinna wyświetlić się opcja podłączenia do serwera home.pl. W zależności od posiadanego łącza test potrwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund (w skrajnych przypadkach około 2 minut).

Jak interpretować wynik połączenia?

Test połączenia i jego wynik jest podawany w Mbps (Megabitach na sekundę). Bardzo często operatorzy Internetu w swojej ofercie zamieszczają informację o maksymalnej przepustowości łącza np. 40 Mbps (co w przybliżeniu daje szybkość na poziomie maksymalnie 5 MB/s). Nie zawsze jednak taka prędkość jest możliwa. Na szybkość transferu wpływają różne elementy:

– sposób połączenia z siecią (Internet przez kabel będzie szybszy niż połączenie przez WiFi)
– miejsce, w którym wykonujemy test np. przez WiFi (aby uniknąć największych strat urządzenie musi znajdować się jak najbliżej routera, bez przeszkody po drodze)
– stan sieci operatora w naszej okolicy (regularna modernizacja hostów zmniejszy straty transferu)
– aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe pobierające aktualizacje)

Zachęcamy do testowania naszego serwera – można to zrobić klikając na poniższy obrazek.

 

Dodaj komentarz

*

*