Hosting

Szybki hosting z bazą danych – karty NVME w home.pl

Po kilku tygodniach prac z ogromnym zadowoleniem przedstawiamy nowość na hostingu home.pl, która nie tylko zwiększy niezawodność oraz stabilność usług, ale również przyśpieszy działanie stron WWW. Serwery w naszym centrum danych zostały wyposażone w karty NVME, na których przechowywane są bazy danych.

Dlaczego NVME?

Karty NVME (lub dyski NVMe) coraz częściej wykorzystywane są w infrastrukturach chmurowych oraz serwerach dedykowanych. Ich główną zaletą jest jeszcze wyższa wydajność (w porównaniu z dyskami SSD opartymi o interfejs SATA lub tradycyjnymi dyskami talerzowymi SAS), dłuższa żywotność i mniejsza awaryjność.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce i na świecie wprowadzamy karty NVMe jako standard dla hostingu współdzielonego. Niezależnie od posiadanego pakietu w naszej sieci, tworząc bazę danych MySQL lub PostgreSQL klienci mają pewność, że baza utrzymywana będzie na karcie NVMe.

Jakie znaczenie ma to dla stron WWW?

Praktycznie co druga strona WWW korzysta obecnie z bazy danych – niezależnie czy jest to popularny CMS (WordPress, Joomla) lub autorskie rozwiązanie. Do wyświetlenia strony, poza pobraniem plików, niezbędna jest także komunikacja z serwerem bazodanowym.

Dzięki kartom NVMe czas odpowiedzi serwera oraz czas wykonywania zapytań i operacji na bazie danych ulega drastycznemu skróceniu. Dla porównania – dyski SSD są szybsze o ok. 30% od tradycyjnych dysków talerzowych SAS, dyski NVMe – nawet 250% szybsze od dysków SSD! To bardzo duży skok wydajności, pozwalający na jeszcze lepszą obsługę stron WWW, których fundamentem są bazy MySQL.

Dla porównania – dyski SSD są szybsze o ok. 30% od tradycyjnych dysków talerzowych SAS, dyski NVMe – nawet 250% szybsze od dysków SSD!

Dla naszych administratorów i pracy serwerów w Data Center to także zmiana na plus. Karty NVMe są mniejsze od dysków talerzowych, generują także dużo mniej ciepła, co przekłada się na dłuższą pracę całego serwera. A w przypadku konieczności przeprowadzeniu restartu serwera baz danych, operację możemy wykonać teraz w kilkadziesiąt sekund (wcześniej nawet do kilku minut).

Rok 2017 rokiem prędkości

Według wielu branżowych ekspertów rok 2017 będzie rokiem prędkości, co ma potwierdzenie w statystykach. Obecnie ponad 50% ruchu generowanego w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych (tablety, smartfony). Użytkownicy przeglądając strony czy wyszukując informacji potrzebują otrzymać je w jak najkrótszym czasie (czas zainteresowania człowieka informacją to 8 sekund, o sekundę krócej niż złota rybka!).

Chcemy, aby nasi klienci mogli zdobywać kontrahentów i przyciągać użytkowników w najwygodniejszy dla nich sposób – karty NVMe to kolejny element, który usprawnia i przyspiesza działanie naszych serwerów, a w efekcie przyśpiesza strony WWW i zwiększa ich niezawodność.

Użytkownicy przeglądając strony czy wyszukując informacji potrzebują otrzymać je w jak najkrótszym czasie […]

Przetestuj nasz hosting przez 14 dni za darmo – skorzystaj z naszej oferty na https://home.pl/hosting/.

 

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm