Domeny

Jak zacząć biznes w sieci – Fanpage, Kreator, a może WordPress? cz. 2

Założyłeś firmę i stawiasz pierwsze kroki z działalnością w Internecie? Wybierz odpowiednie narzędzie, dzięki któremu zdobędziesz klientów. W poprzedniej części naszego cyklu opisaliśmy korzyści w prowadzeniu biznesu za pomocą strony na Facebooku, zwróciliśmy również uwagę na kwestie związane z funkcjonowaniem serwisu oraz wymagania klientów, korzystających z mediów społecznościowych. W tym artykule opiszemy drugi sposób na prowadzenie firmy online – przy użyciu domeny i strony zbudowanej za pomocą Kreatora Stron WWW.

Jakie zalety posiada Kreator WWW?

Strona internetowa pod własną, unikalną domenądomena internetowa to kluczowy element  w budowaniu rozpoznawalności naszej marki. Nazwa domeny jest nie tylko adresem, który prowadzi na stronę internetową. Domeną posługujemy się również w adresach email, na wizytówkach, broszurach, folderach, w reklamach internetowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie rozwinąć swój biznes w Internecie przy użyciu charakterystycznej, łatwo zapamiętywanej nazwy.

Kreator WWW jest łatwy w obsłudze – narzędzie zostało opracowane z myślą o użytkownikach, którzy chcą stworzyć swoją stronę internetową, ale nie posiadają odpowiedniej wiedzy lub inne rozwiązania okazały się dla nich za trudne. Aplikacja działa na zasadzie wyboru szablonu oraz przeciągania i umieszczania gotowych elementów tj. formularz kontaktowy, mapa Google z dojazdem, galeria zdjęć itp. Całość działa intuicyjnie, a gotową stronę można opublikować nawet w kilkadziesiąt minut, bez pomocy informatyka.

Duży wybór szablonów, dostosowanych do każdego urządzenia – Szablony dostępne w Kreatorze WWW są bardzo urozmaicone ze względu na dobór tematyczny – część z nich jest idealna dla blogerów fotograficznych, inne z kolei prezentują się estetycznie w formie internetowej wizytówki firmy. Dzięki prostej opcji podmiany szablonu możemy na bieżąco sprawdzać, który z nich bardziej przypadnie nam do gustu. Każdy szablon został opracowany w RWD (Responsive Web Design), co oznacza, że wyświetla się prawidłowo na każdym ekranie np. smartfonie.

Profesjonalna poczta email w pakiecie – w przeciwieństwie do strony na Facebooku Kreator WWW w home.pl umożliwia założenie dowolnej liczby skrzynek email i użytkowanie ich pod nazwą własnej domeny. Dzięki temu na starcie otrzymujesz dostęp do kompletnej usługi, wspierającej prowadzenie firmy. Już w podstawowym pakiecie użytkownik ma do dyspozycji aż 50 GB przestrzeni na pocztę. W ten sposób może swobodnie wymieniać się korespondencją, zawierającą duże załączniki.

Możliwość reklamowania firmy w Internecie – utworzoną stronę WWW możesz promować w sieci za pomocą kilku kanałów online oraz offline – od reklam w wyszukiwarce Google (Google Adwords) po tradycyjne ulotki z nazwą domeny lub wizytówki. Warto rozważyć zwłaszcza kwestię reklamy internetowej, gdyż pełni ona dzisiaj bardzo dużą rolę w zwiększaniu ruchu na stronie internetowej (coraz więcej osób korzysta z sieci i dokonuje tam zakupów), a także umożliwia dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są faktycznie zainteresowani Twoimi usługami lub produktami. Możliwości są bardzo duże i nie potrzeba do tego ogromnych budżetów na reklamę. Zwłaszcza, gdy Twoja działalność dopiero raczkuje i chcesz, aby oferta dotarła do lokalnych mieszkańców. Zapytaj specjalistę od reklamy w Google o bezpłatną wycenę ewentualnej kampanii.

Kreator Stron WWW - home.pl

Kreator WWW – o czym powinieneś wiedzieć

Za pomocą Kreatora nie stworzysz e-sklepu – Kreator stron WWW jest narzędziem do budowy prostych, estetycznych stron firmowych. Jeżeli potrzebujesz przy okazji sklepu internetowego – powinieneś zainwestować w hosting (który posiada znacznie większe możliwości) lub gotową platformę Sklepu Internetowego. Kreator mimo swojej intuicyjnej obsługi nie jest aplikacją do tworzenia bardziej rozbudowanych serwisów.

Ograniczone możliwości edycji – obsługa Kreatora WWW związana jest z przeciąganiem i umieszczaniem na stronie gotowych elementów witryny tj. obrazy, logo, tekst, formularz itp. Jako, iż elementy są już z góry narzucone – możliwości edycji nie są nieograniczone. Kreator WWW nie jest tak elastyczny jak WordPress i jego motywy. Z drugiej strony jednak jest to narzędzie dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w Internecie i nie posiadają wiedzy na temat działania bardziej zaawansowanych aplikacji. Warto wiedzieć, że przy okazji WordPressa i jego edycji bardzo łatwo jest coś “zepsuć”, a ewentualna naprawa strony może potrwać długo. W tej sytuacji, jeżeli nie jesteś informatykiem, skorzystanie z Kreatora WWW jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem.

Praca oparta na dostępnych szablonach – Jeżeli szukasz dedykowanych rozwiązań lub stron WWW tworzonych na zamówienie – Kreator nie będzie dla Ciebie odpowiednim narzędziem. Edycja strony jest możliwa tylko w ramach udostępnionych szablonów (jest ich ponad 140), z ograniczoną ingerencją w postaci wklejania własnych kodów HTML.

===

Sprawdź również jak wygląda budowanie biznesu w oparciu na fanpage na Facebooku!

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm