Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Monitorowanie zasobów na VPS – jak wykorzystać moc serwera?

Monitorowanie zasobów na VPS – jak wykorzystać moc serwera?

Instalacja nowych aplikacji i uruchamianie procesów wymaga zużycia zasobów CPU i RAM na każdym serwerze VPS lub dedykowanym. Administrator jest wówczas w stanie ocenić, czy dana aplikacja jest odpowiednio zoptymalizowana, a także czy dana konfiguracja serwera jest wystarczająca do realizacji naszych pomysłów. Jeśli chcesz wiedzieć ile pamięci RAM wykorzystuje Twój VPS lub na jakim poziomie jest wykorzystywany procesor, to podstawowe dane gromadzimy dla Ciebie w panelu.

Monitorowanie zasobów serwera

Zaloguj się do panelu, wybierz zakładkę VPS i kliknij w kafelek swojego serwera.

W zakładce Manage server wybierz Zobacz statystyki użycia.

Jeśli zauważysz duże „peaki” (skoki) na wykresach, odbiegające od pozostałych danych – możesz szybko zweryfikować, w jakim czasie miały miejsce. W połączeniu z odczytem logów serwera dowiesz się, co wpłynęło na jego pracę. Może Twój serwis zaczyna być bardzo popularny i czas pomyśleć o przełączeniu się na wyższą wersję? Skontaktuj się z nami sprawdzimy co możemy dla Ciebie zrobić – https://homecloud.pl/o-nas/kontakt/

Domyślny widok pokazuje nam co działo się w ostatnim tygodniu.

Poprzez górne menu możemy sprawdzić wcześniejsze statystyki, lub też zmienić przeglądany okres na miesięczny lub jednodniowy. Również poprzez kliknięcie w wykres zawęzimy widok do jednego dnia.

Jeśli chcemy zobaczyć dokładne obciążenie w danej godzinie, wystarczy najechać kursorem na dane miejsce na wykresie, pojawi się dodatkowe okienko ze szczegółowymi informacjami.