Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Active Games to #MistrzowieeCommerce. Sklep internetowy od home.pl dla aktywnych fizycznie.

Active Games to #MistrzowieeCommerce. Sklep internetowy od home.pl dla aktywnych fizycznie.

Szeroko pojęta rozrywka outdoorowa staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Aktywność fizyczna w postaci spływów kajakowych, paintball czy ASG (Air Soft Gun) jest dla wielu osób odskocznią po ciężkim tygodniu pracy. Urządzanie takich wydarzeń wymaga jednak odpowiedniej logistyki oraz sprzętu. A ten z kolei musi być sprawdzony w użytkowaniu. Jak sprostać takim oczekiwaniom w ecommerce? O sztuce łączenia biznesu z własną pasją rozmawialiśmy ze sklepem internetowym activegames.pl, który korzysta z platformy eSklepu w home.pl.

Miłośnicy paintballa oraz Air Soft Gun to klienci bardzo wymagający, zwracający uwagę na każdy szczegół zakupionego sprzętu. Musi on być niezawodny, wykonany z trwałych materiałów. Identyczną ścieżką podążają uczestnicy spływów, windsurferzy, kitesurferzy i inni miłośnicy wodnych sportów. Używane przez nich deski i kajaki muszą gwarantować bezpieczeństwo. Sklep internetowy activegames.pl wie doskonale jak dostarczyć tego typu produkty, ponieważ swoją ofertę podzielił tematycznie na 4 obszary:

  • Wateractive (dla pasjonatów wody),
  • Militaryactive (dla zapaleńców  wojskowych klimatów),
  • Outdooractive (dla usposobionych turystycznie),
  • Fitnessactive (dla pozytywnie zakręconych na punkcie treningów).

Dzięki takiemu rozwiązaniu klient sklepu nie pogubi się w ofercie i nie spędzi dodatkowych minut nad odszukaniem interesującego go produktu. Warto odnotować, że activegames.pl sprzedaje w Internecie od 2011 roku i również od tamtego czasu korzysta z usługi eSklepu w home.pl. Sklep internetowy wspiera swoją sprzedaż również poprzez aktywność na Facebooku oraz Instagramie. W tym drugim serwisie pokazuje zastosowanie sprzętu w praktyce, co również pozwala na lepsze rozeznanie klienta przed ewentualnym zakupem.

 

CIEKAWOSTKA

Zaobserwowałam ciekawą zależność – Panowie często zachowują zakupy w tajemnicy przez swoimi kobietami, prosząc np. o wysyłkę do kolegi. Panie składające zamówienie chętnie się chwalą, że będzie to prezent np. dla… faceta!

 

home.pl: Skąd pomysł na taki biznes?

activegames.pl: Pomysł wynika bezpośrednio z naszych zainteresowań. Są to militaria i outdoor w przypadku męża, ja z kolei preferuję sporty wodne i aktywność na powietrzu. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zawsze mówię, że jeżeli robisz to, co lubisz – nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu.

Jeżeli robisz to, co lubisz – nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu.

Jak wspomina Pani pierwsze zamówienie w sklepie?

Bardzo pozytywnie! Była radość i satysfakcja.

Jakimi kryteriami kieruje się Pani tworząc asortyment dla sklepu?

Jakością produktu, jego użytecznością oraz atrakcyjnym designem.

Dlaczego zdecydowała się Pani na sklep w home.pl?

Było to dla nas naturalne, ponieważ wcześniej korzystaliśmy z domen i hostingu. Istotna była kwestia bezpieczeństwa w sieci i profesjonalne wsparcie techniczne.

Istotna była kwestia bezpieczeństwa w sieci i profesjonalne wsparcie techniczne.

Wyzwania i plany na najbliższe miesiące?

Jesteśmy w szczycie sezonu, więc nasze wyzwanie związane jest z dostarczeniem wszystkich produktów na czas, aby klienci mogli się nimi cieszyć podczas wakacji, pokazać jak fantastycznie można spędzić czas nad wodą. Długoterminowo – dalsza popularyzacja pompowanych desek SUP, ponieważ wiele osób w naszym kraju jeszcze ich nie zna. Moim zdaniem to idealne połączenie wypoczynku, turystyki, zdrowego i aktywnego stylu życia.

===

Sylwetka Mistrza Ecommerce – activegames.pl

Nazwa sklepu: Active Games

W home.pl od: sierpień 2011

Adres sklepu: https://activegames.pl

Branża e-commerce: wakacyjna

Wyzwanie: popularyzacja aktywnego wypoczynku

Cechy sprzedawanych produktów: wysoka jakość, design sprzętu aktualny z obowiązującymi trendami

===

Poznaj inne sklepy internetowe działające w home.pl, które są Mistrzami eCommerce TUTAJ.