Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

home.pl i BIG Info Monitor chronią przedsiębiorców przed niepewnymi partnerami w biznesie

home.pl i BIG Info Monitor chronią przedsiębiorców przed niepewnymi partnerami w biznesie

60 dni i dłużej! − tyle wynosi czas oczekiwania ponad połowy polskich firm na zapłacenie faktury − wynika z badania Instytutu Keralla Research przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor. Właściciele małych i średnich firm często nie mają wystarczającej wiedzy o tym, jak zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi. Podjęcie działań prewencyjnych pozwoliłoby uniknąć wielu sytuacji problematycznych i bankructw firm.

BIG InfoMonitor wspiera przedsiębiorców prowadząc jedną z największych baz informacji gospodarczych w Polsce, przy czym informacje gospodarcze powinny być w tym kontekście rozumiane jako informacja o zaległych zobowiązaniach osób i firm. Zgromadzone dane pozwalają na ocenę wiarygodności kontrahentów, a narzędzia miękkiej windykacji umożliwiają skuteczne odzyskanie należności oraz certyfikację rzetelności finansowej firm.

Webinar dla firm

11 grudnia o 14.30 odbędzie się pierwszy z cyklu webinariów prowadzonych przez przedstawicieli Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor home.pl, przybliżający możliwości skorzystania z zasobów baz Biura. Aby móc uczestniczyć w webinarze należy zarejestrować się poprzez formularz.

Jeśli masz obawy, czy odbiorcy Twoich usług i produktów rozliczą się z Tobą, ponosisz koszty niezapłaconych faktur, próbujesz odzyskać pieniądze za należne faktury, to ten webinar jest dla Ciebie. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie prawa jako przedsiębiorcy Ci przysługują, koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor materiałami.

Zamawianie raportów – oferta dla klientów home.pl

Raporty o podmiotach gospodarczych i konsumentach może zamówić każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości firmy, jaką prowadzi. Aby sprawdzić dane o konsumencie, należy mieć jego upoważnienie. W bazie BIG InfoMonitor można również sprawdzić, jakie informacje na temat naszego przedsiębiorstwa widnieją w rejestrze dłużników. Jeśli nasza firma została tam wpisana jako dłużnik, konsekwencją mogą być trudności w otrzymaniu kredytu, pożyczki, telefonu komórkowego, dostępu do internetu, a także utrata wiarygodności w oczach potencjalnych partnerów biznesowych.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe, zbudować wiarygodność oraz zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi, warto zarejestrować się w BIG InfoMonitor i w dowolnym momencie pobrać raport o swojej firmie. Zarejestrować się możesz poprzez formularz dostępny na https://home.pl/big-infomonitor.

Wezwanie do zapłaty, czyli jak odzyskać należność?

Jedyną z najlepszych metod ratunku w sytuacji problematycznej, kiedy klient zwleka z zapłaceniem naszej faktury, jest wezwanie do zapłaty. Takie wezwanie zawiera informację, że dalsza zwłoka może skutkować wpisaniem na listę dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Doświadczenie BIG-u pokazuje, że takie działania są niezwykle skuteczne i działają na dłużników mobilizująco. Jeśli dana firma ma do zapłacenia kilka faktur, opłaci w pierwszej kolejności tę, której niezapłacenie jest zagrożone jakąś sankcją.

Pieczątka z informacją o współpracy z BIG InfoMonitor

Biura Informacji Gospodarczej mogą pomóc tym firmom, których klienci zwlekają z zapłaceniem faktury, powodując tym samym zatory finansowe. Czasem wystarczy do wystawianych faktur dodać pieczęć informującą o współpracy z BIG InfoMonitor. Klienci będą w ten sposób świadomi, że poważnie traktujemy nasze finanse i jeśli nie zapłacą nam faktury, muszą liczyć się z konsekwencjami: wpisaniem do rejestru dłużników i utrudnieniem dostępu do szeregu usług niezbędnych do działania firmy.

Grunt to reputacja

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor to nie tylko spis długów, jak może się wydawać. To biuro zbiera również tzw. pozytywne informacje gospodarcze, czyli dane o wywiązywaniu się ze zobowiązań finansowych w terminie określonym w prawie. Informacje pozytywne pomagają budować pozytywną historię płatniczą, a co za tym idzie – dobry wizerunek rzetelnego partnera w biznesie. Jeśli sprawdzimy, jakie informacje są zamieszczane o nas w BIG-u, będziemy wiedzieć, jaką opinię mogą otrzymać na nasz temat np. banki, firmy telekomunikacyjne oraz inni przedsiębiorcy. Takie informacje mogą mieć znaczący wpływ na dalsze losy naszego biznesu. Są świadectwem  naszej wiarygodności i wypłacalności.

Skorzystaj z darmowej wiedzy na ten temat już 11 grudnia o 14.30 zapraszamy na webinar Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor o tym jak zadbać o bezpieczeństwo firmowych finansów. Dowiedz się więcej tutaj!

TAGI: / /