Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Certyfikaty multidomenowe w home.pl

Certyfikaty multidomenowe w home.pl

Z przyjemnością informujemy, że do oferty certyfikatów SSL w home.pl dołączyły certyfikaty multidomenowe. W odróżnieniu od tradycyjnych certyfikatów SSL zamawianych dla konkretnego adresu internetowego, nowe certyfikaty zabezpieczają do 5 domen jednocześnie.

Czym jest certyfikat multidomenowy?

Certyfikat SSL Multidomain (inaczej SAN –  „Subject Alternative Name” lub UCC – „Unified Communication Certificate”) oferuje szyfrowanie na takim samym poziomie jak certyfikaty SSL dla jednej domeny. Kupując jeden certyfikat SSL Multidomain użytkownik może zabezpieczyć kilka różnych domen (a nie tylko subdomen jak ma to miejsce w przypadku certyfikatów Wildcard). Jak to wygląda w praktyce?

  • Certyfikat homeSSL zabezpieczy 1 wybrany adres np. mojafirma.org,
  • Certyfikat homeSSL Wildcard zapewni szyfrowanie danych dla domeny głównej mojafirma.org i subdomen *.mojafirma.org
  • Certyfikat homeSSL Multidomain to gwarancja szyfrowania adresów takich jak mojafirma.org, mojafirma.de, mojafirma.pl, mojafirma.fr, mojafirma.es itp. (maksymalnie 5 adresów)

Zabezpieczanie kilku domen jednym certyfikatem SSL w home.pl

Jakie są zalety posiadania certyfikatu multidomenowego?

Główne zalety to przede wszystkim oszczędność czasu, kosztów oraz łatwość w instalacji. Certyfikat SSL Multidomain jest tańszy niż zakup osobnych certyfikatów SSL dla każdej witryny. Użytkownik usługi oszczędza ponadto czas poświęcony na zakup i instalację osobnych certyfikatów dla każdej z wykorzystywanych witryn – weryfikacja jest jednorazowa dla każdej certyfikowanej domeny i  dotyczy potwierdzenia wiadomości email wysłanej na adres admin@certyfikowanadomena.

Ważne – w przypadku certyfikatu Multidomain dla osobnych domen (np. mojafirma.org, mojafirma.net, mojafirma.es) będą to osobne adresy email. Dla subdomen np. blog.mojafirma.org, sklep.mojafirma.org, www.mojafirma.org wystarczy jeden adres email – admin@mojafirma.org.

Certyfikaty multidomenowe są szczególnie polecane dla firm, które utrzymują powiązane witryny o różnych nazwach domen i które szukają sposobów na łatwiejsze zarządzanie certyfikatami SSL. Jest to o tyle istotne, że certyfikat jest wydawany dla głównej, pierwszej domeny (CN) wskazanej podczas składania zamówienia. Informacja ta jest widoczna w szczegółach, po wyświetleniu certyfikatu.

Przykład:

Certyfikat Multidomain dla domen: (CN- nazwa pospolita) test.pl, abc.pl, cde.pl
Po wyświetleniu szczegółów certyfikatu dla witryny abc.pl widoczna będzie witryna abc.pl oraz informacja, że certyfikat został wystawiony dla domeny test.pl

Certyfikaty SSL dla wielu domen są dostępne pod adresem https://home.pl/ssl/.