Hosting

Prestahosting w home.pl – wydajny hosting do obsługi PrestaShop

PrestaShop jest jedną z najpopularniejszych platform eCommerce na świecie. Według danych z grudnia 2018 r. napędza ona działanie już blisko 250 000 sklepów internetowych, obejmując swoim zasięgiem ponad 200 krajów. Jej dynamicznie rozwijającą się popularność można zaobserwować również w Polsce, gdzie korzysta z niej aż 33% sprzedawców w internecie. Jako lider rynku hostingowego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej nie możemy przejść obojętnie obok tych danych. Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom i chcąc wesprzeć klientów korzystających z tego oprogramowania, postanowiliśmy wprowadzić do portfolio produktowego home.pl nową usługę – Prestahosting dla sklepów internetowch, działający w oparciu o skrypt PrestaShop.

Oprogramowanie eCommerce PrestaShop polecane jest przede wszystkim tym sprzedawcom, którzy posiadają już doświadczenie rynkowe i potrzebują dodatkowych funkcjonalności, w tym m.in. gotowych rozszerzeń czy szablonów. Nie oznacza to jednak, że ze skryptu nie mogą skorzystać początkujący. Nowa usługa Prestahostingu w home.pl gwarantuje nie tylko możliwość uruchomienia sklepu internetowego na silniku PrestaShop, ale również wsparcie dedykowanych specjalistów działu eCommerce, którzy pomogą przejść przez pierwsze kroki konfiguracji własnego e-biznesu oraz udzielą najważniejszych informacji na temat funkcjonowania platformy PrestaShop.

Czy sklep na platformie OpenSource jest darmowy?

Skrypt PrestaShop jest bezpłatny, natomiast do jego uruchomienia niezbędny jest serwer WWW, dostępny od teraz w home.pl. W ramach usługi Prestahosting otrzymujesz instalator z dostępem do najnowszej wersji aplikacji PrestaShop, polską wersję językową sklepu i panelu administratora, kopię bezpieczeństwa sklepu do 7 dni wstecz oraz bezpłatną możliwość instalowania wielu sklepów na jednym serwerze. Co więcej, jeżeli nie znajdziesz potrzebnej Ci funkcjonalności w podstawowej wersji PrestaShop, możesz być pewien, że istnieje wtyczka, która ją oferuje. Do dyspozycji użytkowników skryptu jest już ponad 3000 modułów umożliwiających personalizację sklepu internetowego, zwiększenie ruchu w witrynie i wskaźnika konwersji czy zdobycie lojalności klientów. Z części z nich można skorzystać bezpłatnie. Listę wszystkich rozszerzeń – zarówno darmowych, jak i płatnych – znajdziesz TUTAJ.

Jak działa Prestahosting w home.pl?

Aby uruchomić sklep internetowy na PrestaShop wystarczy zarejestrować usługę Prestahostingu w home.pl. Zaraz po rejestracji otrzymasz dane dostępowe do panelu administratora, w którym możesz rozpocząć konfigurację swojego pierwszego eSklepu opartego na skrypcie PrestaShop. Jeśli zechcesz uruchomić kolejny sklep z pomocą przyjdzie nasz instalator aplikacji, w którym znajdziesz zawsze najnowszą, polską wersję PrestaShop do instalacji.

Przetestuj Prestahosting i zyskaj na rok usługę o wartości 1230 zł

Prestahosting na bezpiecznym, nowoczesnym i wydajnym serwerze

Kluczowym założeniem, które przyświecało nam przy projektowaniu usługi Prestahosting było zagwarantowanie stabilnego i bezpiecznego hostingu. Mieliśmy także na uwadze wysokie wymagania skryptu w zakresie parametrów hostingu (pamięć RAM, CPU).  Efektem naszej pracy jest nowy produkt będący połączeniem wydajnego i bezpiecznego środowiska hostingowego opartego na serwerze WWW Apache w wersji 2.4, doświadczenia w obsłudze tysięcy serwisów sklepów internetowych oraz najpopularniejszych rozwiązań na rynku eCommerce.

Jakie możliwości daje PrestShop?

Oprogramowanie PrestaShop posiada wiele funkcji – bardziej wymagający sprzedawcy na pewno będą zachwyceni możliwościami jakie oferuje. Aktualny katalog rozszerzeń obejmuje ponad 3000 modułów zwiększających funkcjonalność sklepu internetowego. Dostępne jest niemal wszystko – od mechanizmów promocji, przez narzędzia wspierające SEO, integracje z dostawcami i płatnościami elektronicznymi, po kompatybilność z zewnętrznymi systemami.

WYBRANE ZALETY OPROGRAMOWANIA PRESTASHOP

 • intuicyjny i funkcjonalny panel do zarządzania sklepem
 • wielojęzyczność (silnik sklepu został przetłumaczony na 41 języków)
 • możliwość konfiguracji produktów za pomocą kategorii, tagów i powiązań
 • dodatkowe funkcje wspierające działania SEO (w tym: możliwość dodawania semantycznych linków, edycji tytułów i meta description bezpośrednio w edycji produktu)
 • rozbudowane funkcje przydatne w działaniach marketingowych (w tym: newsletter, analityka, formularze kontaktowe)
 • systematycznie rozwijane oprogramowanie oparte na otwartym dla użytkownika kodzie
 • funkcja nadawania różnego stopnia uprawnień administracyjnych w panelu
 • sklep z dodatkowymi rozszerzeniami, które pozwalają rozwijać e-biznes według własnych potrzeb
 • funkcja skalowania w pionie i poziomie (możliwość działania na wielu serwerach)
 • opcja multistore, która pozwala zarządzać kilkoma sklepami jednocześnie
 • funkcja umożliwiająca zamieszczanie oceny przez klienta za pośrednictwem mediów społecznościowych
 • responsywne szablony graficzne
 • kompleksowe wsparcie społeczności zintegrowanej wokół PrestaShop (liczne grupy na Facebooku, fora internetowe oraz oficjalny serwis producenta).

Domyślnie wbudowane opcje PrestaShop

PrestaShop domyślnie posiada płatność przelewem i czekiem oraz możliwość darmowej wysyłki według wagi i ceny. Skrypt ma dodatkowo wbudowany mechanizm fakturowania wewnętrznego oraz mechanizm wielojęzyczności.

Każdy kto chce założyć i rozwijać własny sklep internetowy staje przez trudnym wyborem. Z jednej strony rynek oferuje mu wygodne rozwiązania w postaci gotowych skryptów z wbudowanymi integracjami (np. eSklep od home.pl), z drugiej natomiast darmowe (przynajmniej w podstawowej wersji) platformy z otwartym kodem źródłowym. Z którego rozwiązania najlepiej skorzystać? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcesz rozwijać swój sklep internetowy. Wybór oprogramowania zależy zatem od Twoich indywidualnych oczekiwań i preferencji, wielkości projektu, który realizujesz i zasobności Twojego portfela. Ważne, by wybrana platforma funkcjonowała na niezawodnym i bezpiecznym hostingu, który wraz z rozwojem Twojego e-sklepu będzie w stanie obsługiwać rosnący ruch klientów oraz zagwarantować jego bezawaryjne działanie w momencie dużego obciążenia wywołanego nadmiernym ruchem czy dużą liczbą transakcji.

Sprawdź naszą nową ofertę Prestahosting i skorzystaj z wygodnych abonamentów miesięcznych i rocznych – https://home.pl/prestashop/

Chcesz najpierw przetestować usługę? Wybierz okres próbny 14-dniowy w TYM MIEJSCU.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm