Marketing

Jak skutecznie sprzedawać produkty na Allegro?

Każdy współczesny przedsiębiorca, który prowadzi swój biznes i sprzedaje produkty w Internecie, powinien zrealizować 3 podstawowe zadania:

  1. Stworzyć stronę lub sklep internetowy,
  2. Założyć konto sprzedawcy na Allegro,
  3. Korzystać z reklamy internetowej, efektywnie promując swoje produkty.

Allegro, to największa i najpopularniejsza platforma transakcyjna on-line w Polsce. Aż 80% polskich Internautów zapytanych o nazwę serwisu związanego z zakupami, deklaruje, że jest to właśnie platforma Allegro.

Nie można zaprzeczyć, że Allegro, to zdecydowanie marka najsilniej kojarzona z zakupami online. To właśnie tam rozpoczynamy poszukiwania nowych części garderoby, akcesoriów do domu czy nawet oprogramowania i wiele innych. Według danych własnych Allegro z 2018 roku, platforma ta gromadzi 300 tysięcy kupujących dziennie, którzy wykonują każdego dnia ponad 550 tysięcy transakcji.

Raport Gemius o e-handlu 2019 - znajomość spontaniczna platform ecommerce
Raport Gemius o e-handlu 2019 – znajomość spontaniczna serwisów e-handlu. źródło: Raport Gemius “E-commerce w Polsce 2019”.

Dlatego warto wykorzystać potencjał transakcyjny Allegro i wesprzeć sprzedaż efektywną reklamą Allegro Ads.

Czym jest usługa Allegro Ads?

Allegro Ads to system reklamowy platformy Allegro, dzięki któremu można efektywnie promować swoje oferty sprzedażowe. Produkty, które są promowane przy pomocy Allegro Ads oznaczane są jako „oferty sponsorowane”, dzięki czemu wyświetlają się w najbardziej widocznych i pro-sprzedażowych miejscach na Allegro.

Głównym celem reklamy Allegro Ads jest wsparcie sprzedaży produktów. Oferty, które występują na dwóch pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania na Allegro, generują aż 21% transakcji.

Miejsce wyświetlania reklam Allegro
Gdzie wyświetlają się reklamy na Allegro?

System reklamowy Allegro Ads, podobnie jak Google Ads, działa w modelu rozliczeniowym PPC (pay per click). Oznacza to, że wewnątrz budżetu przeznaczanego na kampanie Allegro Ads płaci się dopiero, gdy użytkownik kliknie w reklamę i przejdzie do strony ofertowej.

System Allegro Ads wspierany jest przez specjalny algorytm sztucznej inteligencji, który kontekstowo dobiera reklamę do zapytania, dlatego odpowiednio skonfigurowany może być doskonałym wsparciem dla sprzedaży produktów.

Dla kogo jest usługa Allegro Ads?

Dzięki Allegro Ads mamy gwarancję, że oferty promowane wewnątrz tego systemu będą wyświetlały się w najefektywniejszych miejscach na Allegro. Dlatego właśnie reklama Allegro Ads jest doskonałym wsparciem sprzedaży dla każdego sprzedawcy, zarówno tego, który rozpoczyna swoją przygodę ze sprzedażą na Allegro, ale i tego, który chce umocnić swoją pozycję lidera.

Wewnątrz listingu Allegro (wyników wyszukiwania) odbywa się największa walka o klienta. Jeżeli jesteś początkującym sprzedawcą i dodajesz nowy produkt na Allegro, potrzeba dużo czasu i pracy, aby jego pozycja była wysoka, ponieważ z początku jest on słabo widoczny. Allegro Ads wspiera początkujących sprzedawców i pomaga przy pozycjonowaniu ofert w wyszukiwarce, dzięki zwiększeniu kliknięć i sprzedaży, wyświetlając Twoje oferty nad ofertami Twoich konkurentów. Jeżeli natomiast jesteś doświadczonym sprzedawcą na Allegro, na pewno liczysz się z tym, że konkurencja depcze Ci po piętach, optymalizując swoje oferty tak, aby prześcignąć Cię w wyszukiwarce. Dzięki stałemu wsparciu Allegro Ads będziesz w stanie obronić i utrzymać pozycję lidera.

Korzyści usługi Allegro Ads w home.pl

Firma home.pl jest oficjalnym partnerem Allegro Ads. Jako agencja interaktywna prowadzimy skuteczne kampanie reklamowe w Internecie (takie jak pozycjonowanie stron WWW, reklama Google Ads czy Google Display Network). Bazując na doświadczeniu w prowadzeniu tych kampanii i znajomości benchmarków rynkowych, będziemy w stanie zbudować strategię na miarę potrzeb każdego klienta. Jako oficjalny partner posiadamy dedykowane narzędzia do prowadzenia kampanii Allegro Ads, a także jako pierwsi mamy dostęp do wprowadzonych zmian i nowości w systemie reklamowym Allegro.

Prowadzisz sprzedaż poprzez Allegro i chcesz sprzedawać więcej produktów? Sprawdź naszą ofertę pod adresem https://home.pl/reklama-internetowa/allegro-ads  i skontaktuj się z naszymi specjalistami w celu uzyskania darmowej wyceny działań reklamowych na Allegro.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm