Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Domena .pl jest zajęta? Postaw na końcówkę .co!

Domena .pl jest zajęta? Postaw na końcówkę .co!

Miałeś świetny pomysł. Wykonałeś ten krok i uruchomiłeś swoją firmę. Sprawdziłeś jednak, czy domena z nazwą Twojego biznesu jest dostępna? W obecnych czasach jeśli nie jesteś online, dla swoich potencjalnych klientów nie istniejesz. Możesz mieć fantastyczną nazwę dla swojej firmy, ale potrzebujesz również odpowiedniej domeny. Tylko w ten sposób ludzie odkryją Twój biznes.

Najpopularniejsze typy domen

Firmy z rozpoznawalną marką wiedzą jak trudno jest znaleźć domenę, której potrzebujesz. W obliczu tej bariery potencjalni użytkownicy często są sfrustrowani brakiem dostępności domeny, której szukali. Większość osób woli powszechnie znane domeny takie jak: .com, .pl, .org, .biz, dla swoich firm. Jeśli Twoim pomysłem jest wprowadzanie innowacji i zdobycie rynku, wybór domeny powinien odzwierciedlać to samo.

Nowa nazwa domeny i SEO

Pamiętaj, że wybór nowej nazwy domeny nie wpłynie na SEO. Google i inne wyszukiwarki traktują wszystkie nowe rozszerzenia domen w ten sam sposób. Najważniejsza jest zawartość i jakość Twojej strony – to rzeczy, które faktycznie wpływają na pozycję Twojej witryny.

Zawsze możesz trzymać się dotychczasowych, znanych rozszerzeń domen, jeśli nie masz nic przeciwko wmieszaniu się w tłum. Otworzyłeś jednak nową firmę, lub posiadasz swoją markę i dopiero zaczynasz przygodę w świecie online, a wybrana nazwa domeny jest zajęta, dlaczego więc masz zadowolić się czymś, co nie do końca Ci odpowiada? Poniżej prezentujemy alternatywny wybór dla osób, których domena pierwszego wyboru była niedostępna.

Domena .co i jej zalety

Mimo, że rozszerzenie domeny .co jest tak naprawdę powiązane z Kolumbią (to domena narodowa tego kraju), kojarzona jest jako adres o charakterze globalnym i świetny zamiennik domeny .com. Rozszerzenie zapada w pamięć i jest rozpoznawalne na całym świecie, to świetny wybór dla wszystkich firm, biznesów związanych z nowymi technologiami i startupów.

Dlaczego warto wybrać domenę .co?

Domena jest krótka!

Dobre rzeczy przychodzą w małych opakowaniach, dlatego wierzymy, że krótka domena lepiej sprzeda Twoje pomysły. Krótszy i zaufany link może zwiększyć liczbę kliknięć.  Ludzie są bardziej skłonni klikać w krótsze linki – tak bardzo, że firmy takie jak American Express (AmEx.CO) i Taco Bell (Ta.co) dodały nawet domenę .co do swojego portfolio, aby ich linki były krótsze. Twoje unikalne przedsięwzięcie zasługuje na równie unikalną domenę. Z .co, możesz być pewien, że ludzie zapamiętają Twoją markę.

Domena podkreśla globalny charakter

Produkujesz aplikacje na zamówienie, a może oferujesz usługi biznesowe na cały świat? Robiąc to pod domeną .pl lub .eu tylko się ograniczasz – potencjalny klient z innego kontynentu pominie Twoją stronę WWW, ponieważ rozszerzenie domeny od razu zawęża zasięg działalności.

Idealny adres dla małych jak i dużych firm

Być może jesteś dziś małym dwuosobowym zespołem, ale jakie są wasze marzenia na jutro? Kiedy zdecydujesz się przedstawić swój pomysł globalnej publiczności, .co jest domeną dla Ciebie!

O czym trzeba pamiętać wybierając domenę .co?

Domena .co mimo swojego globalnego charakteru ma nieco inny cykl życia niż końcówka .com , .biz lub .net. Więcej informacji o żywotności domeny znajdziesz w naszej dokumentacji.

Domena z końcówką .co nie wymaga również dodatkowych dokumentów, zaświadczeń, pieczątek lub określonych danych o miejscu zamieszkania abonenta (tj. wymaga to domena .eu). Adres jest dostępny dla wszystkich i podczas rejestracji obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – bez okresu rezerwacji.