Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Outlook: Microsoft wprowadza nowości dla systemów Apple

Outlook: Microsoft wprowadza nowości dla systemów Apple

Każdy posiada preferencje w kwestii urządzeń, nie ważne czy korzysta z nich w pracy, czy poza nią. Microsoft to rozumie, przez co niedawno wprowadził kilka aktualizacji dla poczty Outlook na systemach iOS 13, WatchOS oraz iPadOS.

Zarządzanie powiadomieniami

Outlook na systemie Android posiada funkcję „Nie przeszkadzać” do zarządzania powiadomieniami, która jest niezwykle pomocna w rozdzieleniu swojego czasu na pracę i odpoczynek. Microsoft poinformował, że ta funkcja wkrótce trafi na urządzenia Apple . Dzięki Nie przeszkadzać zdecydujesz kiedy otrzymasz powiadomienia, a kiedy zostaną wyciszone.

Nie przeszkadzać trafi na urządzenia Apple
Menu Nie Przeszkadzać na systemie Android

Outlook zintegrowany z plikami i chmurą

Niezależnie gdzie przechowujesz swoje pliki, nie powinieneś mieć problemu z udostępnianiem ich przez Outlook na iOS. Niedawno Microsoft wprowadził nowe rozwiązania integrujące pocztę Outlook ze znaczną liczbą aplikacji i usług do przechowania danych.

Oznacza to, że otwierając menu załączania pliku zobaczysz dokumenty znajdujące się m.in. na Twoim urządzeniu, w chmurze iCloud, OneDrive, Dysku Google czy usłudze Dropbox. Dodatkowo, jeśli chcesz udostępnić link do dokumentu, a nie plik, Outlook automatycznie dostosuje prawa dostępu do niego na bazie ustawień Twojej organizacji.

Acronis Backup, OneDrive, Google Dysk w Outlook na iOS

Wielozadaniowość w Outlook na iPad

Apple niedawno zadebiutował iPadOS, system operacyjny mający poprawić wydajność i produktywność na iPadach. Jedną z ważniejszych funkcji systemu jest Split View, pozwalający na podzielenie ekranu i wyświetlenie dwóch aplikacji na raz. Outlook na urządzenia iPad będzie wspierał tą funkcjonalność, umożliwiając wyświetlanie np. wiadomości i kalendarza na jednym ekranie.

Split View na iPad w Outlook na iOS

Korzystając z funkcji Split View, Outlook będzie również wspierał przeciąganie i upuszczanie (Drag and Drop) elementów z jednego okna, na drugie. Przykładowo, możesz otworzyć przeglądarkę internetową obok Outlooka, zaznaczyć tekst lub link, po czym przeciągnąć i upuścić go do nowej wiadomości email.

Zapisuj notatki i dokumenty przez Office Lens

Microsoft nieustannie pracuje nad zintegrowaniem narzędzi i aplikacji pakietu Office, dzięki czemu Outlook na urządzenia Apple otrzyma opcję korzystania z Office Lens. Jest to inteligentne oprogramowanie dla aparatu, przez które wykonasz zdjęcia dokumentów, paragonów lub notatek z tablic. Lens wykrywa co znajduje się na zdjęciu, automatycznie je przycina oraz umożliwia na dodanie tekstu i rysowanie po nim.

Office Lens dostępny w Outlook na iOS

Funkcje dostosowane do Apple Watch

Jeśli korzystasz z Apple Watch i aplikacji Outlook na system iOS wykonasz wiele czynności, bez potrzeby sięgania po telefon. Dzięki Apple Watch możesz między innymi:

  • Przeglądać i czytać wiadomości email,
  • Sprawdzać nadchodzące spotkania oraz ich lokalizacje,
  • Zarządzać powiadomieniami,
  • Dyktować notatki, które zostaną wysłane do ciebie jako mail,
  • Tworzyć własne komendy dla Siri.

Microsoft wie, że znaczna część użytkowników pakietu Office 365 i innych usług chmurowych pracuje na urządzeniach Apple. Dlatego wprowadza wiele zmian i poprawek, mających na celu ułatwienie i zwiększenie wydajności pracy, niezależnie od systemu operacyjnego, czy urządzenia.