Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane programy antywirusowe na 2020 rok – najlepsze rozwiązania dla firm i domu

Polecane programy antywirusowe na 2020 rok – najlepsze rozwiązania dla firm i domu

Komputery oraz smartfony w dzisiejszych czasach są tak samo narażone na zagrożenia w sieci. Przetrzymujemy na nich coraz więcej wrażliwych danych, które są bardzo wartościowe dla cyberprzestępców. Dowiedz się, którym programem antywirusowym najlepiej zabezpieczyć urządzenie, z którego korzystasz w pracy i domu.

Jak działa antywirus?

Po zainstalowaniu na komputerze, złośliwe oprogramowanie może wprowadzać zmiany w systemie plików lub po kryjomu wykradać wrażliwe dane jak loginy, hasła czy numery kart płatniczych. Program antywirusowy skanuje pliki i kontroluje przepływ danych w sieci, porównując je ze znanymi zagrożeniami.

Po wykryciu malware na urządzeniu antywirus usunie zainfekowane pliki oraz zablokuje dostęp do niebezpiecznych stron. Obecnie programy antywirusowe posiadają także wbudowane dodatki jak menadżer haseł, narzędzia kontroli rodzicielskiej, ochronę kamery internetowej czy VPN. W zależności od producenta zakres funkcjonalności jest różny.

Czy darmowy antywirus jest skuteczny?

W sieci krąży wiele zagrożeń poszukujących niezabezpieczonych urządzeń, przez co program pobrany „za free” jest lepszy niż jego brak. Nie oferuje jednak pełnej ochrony i nie jest w stanie blokować niektórych zagrożeń w czasie rzeczywistym. Bezpłatne wersje ograniczają się zazwyczaj do kilku prostych funkcji tj. skanowanie dysków lub poszukiwanie szkodliwego oprogramowania zaszytego w systemie, czyli tzw. rootkitów. Mało który antywirus w wersji darmowej posiada np. ochronę przed ransomware.

Odzyskiwanie danych po infekcji urządzenia lub sieci całej organizacji wiąże się z ogromnymi kosztami, o czym przekonało się już wielu użytkowników i nie jedna firma. Reasumując, darmowe antywirusy mają swoje niewątpliwe zalety, ale nie rozwiązują wszystkich problemów, związanych z zagrożeniami sieciowymi. A tych pojawia się coraz więcej.

Polecane antywirusy dla firm na 2020 rok

W związku z rosnącą liczbą zagrożeń, każde urządzenie powinno być chronione. Szczególnie dotyczy to smartfonów i komputerów używanych w firmach. Niezabezpieczone urządzenia otwierają hakerom i operatorom malware drzwi do wyrządzenia szkód tj. wykradanie wrażliwych danych czy wymuszanie okupu za przywrócenie dostępu do zablokowanych plików.

Same szkody jednak są tylko częścią konsekwencji utraty danych, ponieważ zgodnie z przepisami RODO za nieodpowiednie przechowywanie danych i ich wyciek grożą wysokie kary pieniężne. Jaki program antywirusowy wybrać, aby odpowiednio zabezpieczyć firmowe narzędzia?

Antywirus Avast Premium Security

Avast jest jednym z najbardziej zaufanych programów antywirusowych opartych o najnowsze technologie i lata doświadczeń w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki niemu ochronisz swoje komputery z systemem Windows oraz skorzystasz z m.in. sejfu dla haseł Avast Password, ochrony przed ransomware i zagrożeniami w sieci.

Pobierz antywirus Avast, sprawdzony antywirus dla komputerów Windows.

Bitdefender Internet Security

Polecany antywirus na 2020 rok - Bitdefender Internet Security

Bitdefender jest sprawdzonym programem antywirusowym, któremu zaufało już ponad pół miliarda użytkowników. Poza zaawansowaną ochroną urządzeń przed złośliwym oprogramowaniem i ransomware, Bitdefender Internet Security pozwoli Ci także zaszyfrować pliki (bardzo przydatne w kwestii RODO) oraz zabezpieczyć transakcje bankowe.

O renomie producenta świadczy fakt, że wiele mniejszych firm oferujących podobne rozwiązania korzysta z technologii Bitdefender. Pakiet Bitdefender Internet Security jest dostępny w home.pl w wersji na 1 i 3 stanowiska.

ESET NOD 32

Polecany antywirus na 2020 rok - ESET NOD32 Antywirus

NOD 32 jest zaufanym programem firmy ESET, który od wielu lat funkcjonuje na rynku europejskim, chroniąc komputery i dane użytkowników. W Polsce był używamy przez ponad 4 milionów użytkowników. Do jego zalet należą bardzo szybkie i skuteczne narzędzia do skanowania plików, monitorowania zachowania programów oraz blokady ataków skryptowych, wykorzystujących luki w zabezpieczeniach. Korzystając z ESET uruchomisz także ochronę przed phishingiem, czyli wyłudzaniem danych przez fałszywe strony i wiadomości.

Antywirus ESET NOD 32 jest często wybierany przez firmy program do ochrony urządzeń. W przypadku większej liczby urządzeń warto sprawdzić ESET Security Pack, który chroni nie tylko komputery stacjonarne ale również urządzenia mobilne.

Jaki antywirus na MacOS i iOS w 2020 roku?

Wśród użytkowników iPhone’ów i komputerów Mac istnieje mit, że produkty Apple nie mają wirusów. Takie przeświadczenie doprowadziło do utraty danych lub uszkodzenia plików na niejednym urządzeniu z logiem jabłka, czego przykładem jest malware XcodeGhost. Każde urządzenie połączone z Internetem i przechowujące dane może paść ofiarą ataku, przez co warto zainstalować na nich oprogramowanie antywirusowe.

Norton Security Online

Polecany antywirus na 2020 rok - Norton Security Online

Sprawdzonym rozwiązaniem dla urządzeń Apple jest Norton Security specjalizujący się w ochronie przed destrukcyjnymi atakami na Twój sprzęt. Dostępny jest w wersji na 1 lub 5 urządzeń, a do jego cech szczególnych należy m.in. pełna ochrona przed szyfrowaniem zawartości, ochrona w czasie rzeczywistym oraz moduł antykradzieżowy, który umożliwi odnalezienie i przejęcie kontroli nad dostępem do urządzenia w przypadku kradzieży lub zgubienia iPhone’a.

Ochroń telefon i komputer wybierając antywirus na Maca oraz iOS.

Bitdefender Total Security na iOS

Antywirus Bitdefender Total Security to jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań antywirusowych na rynku. Dzięki temu antywirusowi ochronisz wszystkie swoje urządzenia, niezależnie od ich systemu operacyjnego – Total Security zabezpieczy Windows, Android oraz macOS/iOS macOS, iOS. W przypadku użytkowników urządzeń Apple kluczową funkcją będzie ta ostatnia. W ramach programu antywirusowego otrzymasz ochronę przed phishingiem i ransomware, a także dostęp do m.in. menadżera haseł i modułu antykradzieżowego dla smartfonów.

Jeżeli korzystasz w firmie z urządzeń Apple – wybierz polecany antywirus dla iPhone oraz MacOS.

Antywirus dla firm z konsolą zarządzania

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi i aplikacji antywirusowych, lecz niewiele z nich daje taki poziom kontroli jak ESET Endpoint. Wdrażając ESET w swoim przedsiębiorstwie zabezpieczysz wszystkie firmowe komputery przed wszelkimi rodzajami zagrożeń oraz utratą danych. Antywirusy z serii Endpoint od konkurencji wyróżniają się możliwością kontrolowania zabezpieczeń urządzeń z jednej, wygodnej w użytku konsoli administracyjnej. Dodatkowo, w wersji ESET Endpoint Security możesz zarządzać dostępem do stron WWW na komputerach pracowników.

Oprogramowanie antywirusowe ESET dla firm dostępne jest w dwóch wersjach: Endpoint Antivirus i Endpoint Security, rozszerzającej działanie o dwukierunkowy firewall, kontrolę dostępu do stron WWW i ochronę przed sieciami botnet.

Prosty w obsłudze antywirus strony internetowej

Strona internetowa nie powinna pozostawać bez opieki webmastera lub administratora. Nieaktualne oprogramowanie (np. WordPress) ułatwia cyberprzestępcom atak na witrynę i wyrządzenie szkód. Internetowe wirusy mogą nie tylko wprowadzać zmiany w plikach witryny, ale także infekować urządzenia i pobierać dane odwiedzających.

Aby Twoja strona była bezpieczna, skorzystaj z usługi Ochrona WWW, opartej o sztuczną inteligencję odpowiedzialną za wykrywanie i usuwanie zagrożeń. Usługa ta posiada kilka pakietów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Ochrona WWW Start to dobre rozwiązanie na początek – jest ona dostępna całkowicie za darmo i umożliwia usuwanie szkodliwego oprogramowania raz w miesiącu.

Ochrona WWW Biznes gwarantuje możliwość usuwania zagrożeń dwa razy w ciągu miesiąca oraz automatyczne skanowanie strony co 12 godzin. Jest doskonałym wyborem dla osób szukających skutecznego narzędzia do ochrony swojej firmy w Internecie.

Wyższe pakiety usługi Ochrona WWW posiadają dodatkowe funkcje jak np. usunięcie strony z czarnej listy Google, dostęp do WAF czy jeszcze większą częstotliwość skanów plików witryny.

Każdy z pakietów można włączyć w Panelu Klienta home.pl.

Ochrona strony internetowej

Jaki antywirus wybrać na Androida w 2020 roku?

Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym – wg. najnowszych danych Statcounter, napędza on aż 41% wszystkich urządzeń na świecie. Taka popularność wiąże się z dużą ilością zagrożeń wycelowanych w użytkowników tego systemu. Biorąc pod uwagę fakt, że na naszych telefonach przechowujemy różnorodne dane: zdjęcia, filmy, kontakty i dokumenty, warto zainwestować w program antywirusowy.

Pozostawienie smartfona bez zabezpieczeń jest bardzo ryzykowną decyzją. Przede wszystkim wynika to z polityki aktualizacji urządzeń w zależności od producenta. Mniej znane marki nie wprowadzają nowych łatek bezpieczeństwa i bardzo często porzucają wsparcie na rzecz nowych modeli smartfona. Nie można również liczyć na filtry wychwytujące szkodliwe aplikacje w sklepie Google Play – niemal 50% nowych zagrożeń jest przez mechanizmy sklepu przepuszczane. Zapoznaj się również z innymi statystykami dlaczego antywirus na Androida jest potrzebny.

Polecany antywirus na Androida na 2020 rok - Kaspersky

Jakie rozwiązanie rekomendujemy w przypadku urządzeń mobilnych z systemem od Google? Jednym z najczęściej polecanych programów jest Kaspersky Internet Security. Mobilne oprogramowanie Kaspersky skanuje Twoje urządzenie oraz odwiedzane strony internetowe w czasie rzeczywistym, co jest bardzo ważne w kontekście specyficznego użytkowania smartfonów. Aplikacja Kaspersky oferuje także ochronę antykradzieżową, opcję filtrowania połączeń i SMS oraz zaawansowaną kontrolę dostępu do aplikacji.

W home.pl znajdziesz rozwiązanie Kaspersky przygotowane specjalnie dla użytkowników Androida – Kaspersky for Android .

Antywirus dla domowych urządzeń – które rozwiązania są warte uwagi?

Nie tylko firmowe urządzenia potrzebują ochrony. Domowe sprzęty np. tablet dziecka czy wspólny komputer rodzinny także są zagrożone atakiem. Wirusy, phishing i aplikacje nadużywające dostępu do danych urządzenia mogą wprowadzać niechciane zmiany lub odczytywać poufne informacje tj. loginy i hasła do aplikacji rozrywkowych lub platform do gier.

Urządzenia w domu to bardzo specyficzna kategoria, ponieważ różnica wieku między domownikami skutkuje różnorakim podejściem do korzystania z sieci. W przypadku rodziców ważne będą takie funkcje jak bezpieczna bankowość, ochrona przed ransomware oraz menadżer haseł. Wśród dzieci kluczowe znaczenie mają ochrona w czasie rzeczywistym, narzędzia kontroli rodzicielskiej oraz moduł antykradzieżowy. Dodatkowym wyzwaniem może być sytuacja, gdy rodzina korzysta z różnych typów urządzeń i systemów operacyjnych.

Polecany antywirus dla rodziny na 2020 rok - Bitdefender Family Pack

Jako rodzic warto zainwestować w pakiet antywirusowy, które podchodzi do ochrony w kompleksowy sposób. Dlatego w tym miejscu rekomendujemy Bitdefender Family Pack – to bardzo dobre rozwiązanie z kilku powodów, ale jeden jest szczególnie ważny : zapewnia profesjonalną ochronę bez limitu urządzeń, niezależnie od ich systemu operacyjnego. Dzięki Family Pack zabezpieczysz komputery Windows i Mac oraz telefony iPhone i Android. Wraz z zaawansowaną ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i ransomware otrzymasz narzędzia kontroli rodzicielskiej oraz optymalizujące działanie urządzeń.

Sprawdź jak zabezpieczyć komputery PC, laptopty i smartfony rodzinne antywirusem bez limitu instalacji.