Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

5 korzyści z wdrożenia kreatora stron internetowych – odpowiadamy na pytania z webinaru

5 korzyści z wdrożenia kreatora stron internetowych – odpowiadamy na pytania z webinaru

Kolejny webinar z cyklu Akademii home.pl za nami. Godzinne, bezpłatne szkolenie umożliwiło przekazanie Wam naszej wiedzy dotyczącej wdrożenia kreatora stron internetowych. W trakcie spotkania pojawiły się pytań od uczestników. Żadne nie zostało bez odpowiedzi 🙂 Poniżej przedstawiamy dodatkowo ich zapis, odpowiedzi udzielił nasz ekspert.

Obecnie mam w home.pl dwie firmy, które mają domeny, hosting i ssl. Czy jeśli się  zarejestruję jako partner będę mogła „przepisać” te usługi na swój link i będzie to potraktowane jako moja sprzedaż?

Zalecamy jak najszybszą rejestrację, aby jak najwcześniej zacząć zarabianie prowizji z polecania. Przypisanie istniejących usług do partnera nie jest jednak możliwe.
Prowizje są naliczane od usług zakupionych na nowo (a po okresie abonamentowym, również za ich odnowienie).

Czy przy przenoszeniu domeny czy hostingu od innych hostingodawców działa to tak samo, jak pozyskanie nowego klienta? Da się to technicznie zrobić?

Przy przenoszeniu większości domen (transfer) do home.pl, płacimy też za transfer (https://polecaj.home.pl/prowizje). Aby to zadziałało, klient musi skorzystać z linku partnera. Przy przenoszeniu hostingu, aby prowizja była przypisana do partnera, klient musi dokonać zakupu z linku partnera.

Czy jest opcja wykupienia danego szablonu na własność?

Nie ma takiej możliwości.

Czy opłacenie abonamentu za kreator to wszystko co musimy kupić? Czy oprócz domeny są dodatkowe opłaty?

Obecnie standardem staje się też certyfikat SSL. Większość przeglądarek blokuje strony bez SSLa. Kompletny więc byłby zestaw: kreator stron www + domena + ssl.
https://home.pl/strony/

Czy koszty utrzymania kreatora, są większe od utrzymania strony w Word Press?

Na to pytanie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
Kreator stron www został zaprojektowany do innych (prostszych) stron, niż WordPress, który można uznać za odpowiedni do bardziej wymagających projektów. Najtańszy kreator: 96 zł netto rocznie (odnowienie: 400 zł netto)
Najtańszy Hosting WordPress: 11,10 zł netto (odnowienie: 500 zł netto)
https://home.pl/strony/

Jak wygląda sprawa cesji domeny?

Program partnerski nie obejmuje cesji domen.

Co w momencie jeśli klient po roku rezygnuje, przenosi na inny hosting domenę, a stronę ma zbudowana na szablonie home.pl?

Jeżeli usługa kreatora www nie jest opłacona na kolejny okres abonamentowy – kreacja strony internetowej przepada. Nie ma też możliwości jej wykupienia.

Czy jest możliwość pokazania klientowi jak ma wyglądać jego strona – przykładowe szablony do wglądu ?

Obecnie nie ma podglądu szablonów. Pracujemy nad nim, aby jak najbardziej ułatwić wybór i zakup.

Mając sklep internetowy na home.pl jak sprawdzić czy kreator jest zainstalowany?

Usługa sklepu internetowego (esklep / kiedyś click shop) i kreator stron www to dwie zupełnie inne usługi w home.pl. Sklep internetowy nie posiada kreatora.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH WEBINARACH.