Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki hosting wybrać w 2020 roku – parametry oraz usługi dodatkowe

Jaki hosting wybrać w 2020 roku – parametry oraz usługi dodatkowe

Szukasz hostingu, ale nie wiesz jaki pakiet wybrać? Nic dziwnego, bo rynek jest bogaty w różne rozwiązania. W home.pl znajdziesz pakiety hostingowe dopasowane do każdych potrzeb, które nie tylko zapewnią Ci rozwój biznesu, ale realnie wspierać będą Twoją firmę pod kątem bezpieczeństwa, a nawet marketingu internetowego. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę w ofertach hostingu w 2020 roku.

Parametry hostingu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając hosting można spotkać się z mnogością parametrów i szczegółowymi specyfikacjami technicznymi. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zawiłe, są to jednak skarbnice wiedzy. Przyjrzenie się im, z pewnością pomoże wybrać hosting najlepiej dopasowany do twoich potrzeb. Na początek przyjrzyjmy się trzem z nich.

Jaka powinna być pojemność hostingu?

Pierwszym parametrem nad którym warto się zastanowić jest jego pojemność nie tylko w kontekście poczty email, ale również strony WWW. Czy ma być to wizytówka, blog czy strona firmowa, na której będziesz umieszczać dużo plików? Jeżeli witryna będzie rozbudowanym serwisem, sięgnij po hosting z większą pojemnością.

Co ważne, realne potrzeby są ważniejsze niż np. liczba pracowników zatrudnionych w firmie. Fotograf przechowujący wiele zdjęć przed obróbką może wymagać od hostingu nawet kilkuset GB przestrzeni, mimo, że jest jedynym pracownikiem w swojej firmie.

Hosting WWW i wsparcie techniczne

Każdy operator hostingu powinien dbać nie tylko o możliwie najlepsze wsparcie klienta, ale również o szeroki wybór opcji kontaktu z biurem obsługi. Tylko nowoczesne, reagujące na bieżące potrzeby klientów firmy są w stanie zapewnić nawet kilka metod realizacji zgłoszeń np. związanych z płatnościami lub konfiguracją usług. Część z nich nie oferuje jednak wsparcia technicznego poza jednym, wybranym kanałem kontaktu np. poprzez maila.

Coraz większą uwagę użytkowników zwracają takie elementy jak dodatkowe opcje kontaktu z firmą hostingową np. chat, a także obecność w social media. Klient ma prawo oczekiwać od firmy hostingowej elastyczności i skutecznego rozwiązania problemu m.in. po kontakcie poprzez Messengera. W przypadku home.pl każdy użytkownik ma pewność, że jego sprawa zostanie przeanalizowana i rozwiązana na Infolinii, w komunikacji email, za pomocą chata lub popularnego komunikatora na Facebooku.

Hosting płatny czy darmowy?

Cena jest niewątpliwie parametrem wzbudzającym spore emocje. Niektóre firmy oferują darmowy hosting, co oczywiście rodzi pytanie – czy za hosting warto płacić. Jednak bezpłatny hosting nigdy nie jest dobrym wyborem. Dzieje się tak z prostej przyczyny – taka usługa ma duże ograniczenia w postaci wymuszonych reklam na Twojej stronie WWW, przestarzałej technologii (m.in. brak nowej wersji PHP) oraz wysokiej awaryjności (żaden operator hostingu nie będzie oferował darmowych usług na nowym, zakupionym sprzęcie).

Bazując na darmowym hostingu musisz się liczyć, że Twoja strona nie jest odpowiednio zabezpieczona, może być często niedostępna, a firma hostingowa nie przewidziała dla niej wsparcia technicznego.

Dodatkowe usługi do hostingu – co ułatwia start biznesu w sieci?

Parametry techniczne hostingu to ważny aspekt przy wyborze usługi. Ale skąd początkujący użytkownik ma pewność, czy dana oferta będzie dla niego odpowiednia? Z pomocą często przychodzą gotowe pakiety z dodatkowymi usługami na start, które firmy udostępniają swoim klientom. Dzisiaj hosting jest jedynie podstawową usługą (oprócz domen) do zaistnienia w sieci, ale to właśnie usługi dodatkowe są sporym ułatwieniem dla przedsiębiorcy, który próbuje podbić Internet.

Czego potrzebuje początkujący użytkownik, a czego klient biznesowy czy duża korporacja? Z pewnością zupełnie innego podejścia! Poniżej przedstawiamy rodzaje pakietów dodatków w home.pl, które znacznie ułatwiają dokonanie właściwego wyboru.

Jaki hosting wybrać na początek?

Zdecydowana większość nowych firm stawia na prostą, estetycznie przedstawioną w sieci ofertę. Taka firma stopniowo buduje swoją markę, wiarygodność oraz rozpoznawalność. Częste kontakty w poszukiwaniu partnerów biznesowych, wysyłka ofert lub prezentacji wymagają nie tylko ładnej strony internetowej, ale także pojemnych kont email dla kilku pracowników. Czy jednak sama pojemność hostingu wystarczy, aby dodatkowo zapewnić firmie bezpieczeństwo informatyczne lub odpowiednie wsparcie?

Oferta hostingu w home.pl jest czymś więcej niż gonitwą za cyframi przy parametrach, które z perspektywy młodego przedsiębiorcy są niejasne, nieczytelne i zbyt skomplikowane. Dlatego zamiast setek niewiele mówiących informacji przygotowaliśmy zestaw dodatkowych usług, które wspierają biznes w kompleksowy sposób. Dla przykładu pakiet Hosting Start to oprócz 70 GB przestrzeni na dane również Pakiet Bezpieczeństwa zawierający:

  • Ochronę strony WWW – to dodatkowa ochrona dla Twojej witryny, w postaci skanera szukającego złośliwych, zawirusowanych plików lub luk ułatwiających włamanie na stronę.
  • Antywirusa na smartfona – każdy przedsiębiorca jest dzisiaj mobilny i korzysta ze smartfona. Dlatego zabezpieczamy również urządzenia przenośne w postaci antywirusa od firmy Kaspersky.
  • Zdalne wsparcie konsultanta na start – tak, jak Ty pomagasz swoim klientom w ciężkich chwilach, tak i my pomożemy Tobie. Z nami nie odczujesz trudnych początków w swoim e-biznesie. Zdalna pomoc specjalistów z home.pl przyda się w każdej chwili np. gdy potrzebujesz skonfigurować swoją skrzynkę email w programie pocztowym.
Kaspersky - antywirus na Androida
Antywirus na smartfona to dodatkowe zabezpieczenie dla Twojej firmy.

Hosting z dużą pojemnością – dla jakiej działalności jest najlepszy?

Prowadzenie rozwijającej się firmy to duże wyzwanie, zarówno w „realu”, jak i w sieci. Szybko zwiększająca się liczba klientów oraz szukanie nowych rynków wymaga wzmożonych działań na Twojej stronie internetowej i skrzynce pocztowej. My jednak cieszymy się z sukcesów naszych użytkowników i pomagamy im w osiąganiu własnych celów.

Hosting Biznes został stworzony dla firm, które mają większe potrzeby związane z przestrzenią na dane oraz parametrami technicznymi. Ale jak wspomnieliśmy wyżej – firma z ugruntowaną już pozycją na rynku wymaga innego podejścia niż startup lub mały sklep internetowy działający od miesiąca. Z tego powodu, oprócz wspomnianego Pakietu Bezpieczeństwa znajdziesz w nim Pakiet Marketing obejmujący takie usługi jak:

  • Raport pozycjonowania – to darmowy audyt SEO dla Twojej strony internetowe. Dzięki niemu poznasz elementy, które warto poprawić, aby twoja oferta i marka była lepiej widoczna w wyszukiwarce Google.
  • 20% rabatu na aplikację rankingCoach – zanim skorzystasz z usług pozycjonowania stron WWW spróbuj samodzielnie pozycjonować witrynę. rankingCoach to prosta w obsłudze aplikacja do optymalizacji Twojej strony internetowej pod kątem SEO.
Widoczność strony w katalogach - aplikacja rankingCoach
Dodatkowa usługa w postaci rankingCoach ułatwi Ci wprowadzenie poprawek na stronę WWW, aby była lepiej widoczna w Google.

Hosting stron WWW dla najbardziej wymagających

Masz apetyt na więcej? Nic dziwnego! Dojrzałe, średnie i duże firmy prowadzące biznes w sieci po prostu wiedzą czego potrzebują – większej pojemności hostingu, odpowiednich zabezpieczeń, a także skutecznej reklamy. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom w Hostingu Profesjonalnym i Premium, w których łączymy najlepsze dodatki związane z bezpieczeństwem (Ochrona WWW i antywirus na smartfona) i promocją marki w Internecie – raport pozycjonowania, zniżkę na aplikację rankingCoach oraz rabat 100 zł na reklamę w Google Ads.

Jak dobrze wybrać hosting w 2020 roku?

Zanim wybierzesz odpowiedni hosting, odpowiedź sobie na kilka pytań:

  • czy Twój biznes dopiero raczkuje? Jeśli tak, czy posiadasz wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia firmy w Internecie?
  • czy korzystasz często ze smartfona jako urządzenia do kontaktu z klientami?
  • czy umiesz odpowiednio zabezpieczyć stronę internetową?
  • czy preferujesz kontakt telefoniczny, mailowy, a może przez Messengera? A może chcesz mieć po prostu wybór?

Jak widzisz, nie ma w tych pytaniach tradycyjnych zagadnień tj. pojemność, przestrzeń i pojedyncze funkcje hostingu. Dlatego, że dzisiaj usługa hostingowa powinna być czymś kompletnym i zrozumiałym dla użytkownika. Hosting skrojony do potrzeb powinien wspierać Cię także poza klasycznym odbieraniem i wysyłką wiadomości email lub tworzeniem stron internetowych. Poznaj pełną ofertę usług hostingowych w home.pl i zacznij budować swoją markę w sieci. Pomożemy Ci w tym!