Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

AnyDesk: jak połączyć się z kilkoma komputerami w tym samym momencie?

AnyDesk: jak połączyć się z kilkoma komputerami w tym samym momencie?

Aplikacje do „zdalnego pulpitu” od lat stosowane są przez informatyków, którzy obsługują komputery na odległość. AnyDesk posiada pewną unikatową funkcję, która pozwala obsługiwać wiele urządzeń na raz, co z pewnością znajdzie zastosowanie w rękach niejednego administratora czy informatyka.

Biznesowa aplikacja do zdalnego pulpitu

AnyDesk to jedno z wiodących narzędzi do zdalnej obsługi komputerów i urządzeń zdalnych. Jest darmowy do użytku prywatnego, lecz jeśli chcesz świadczyć usługi lub obsługiwać własną firmę przy pomocy zdalnego pulpitu, wymagana jest biznesowa licencja oprogramowania.

Firmowa licencja to jednak nie tylko komercyjne zastosowanie aplikacji. AnyDesk dla firm znacznie rozwija funkcje zdalnego pulpitu, m.in. pozwalając na dostęp nienadzorowany, zapisywanie urządzeń w książce adresowej, czy zarządzanie użytkownikami w organizacji.

Kluczową funkcją, która wyróżnia AnyDesk od konkurencji, jest możliwość wykonywania wielu sesji zdalnych w ramach jednego, aktywnego połączenia. Oznacza to, że posiadając jedną licencję (jednego licencjonowanego użytkownika), może on obsługiwać kilka urządzeń z tego samego komputera na raz.

Jak obsługiwać kilka komputerów na raz w AnyDesk?
Źródło: AnyDesk

Dowiedz się więcej o AnyDesk:
Co to jest i jak działa zdalny pulpit AnyDesk?
AnyDesk vs. TeamViewer – porównanie aplikacji
Oszustwa na zdalny pulpit – jak uniknąć strat finansowych?

Jedna stacja, wiele komputerów zdalnych

Podczas zdalnego połączenia z urządzeniem, często zdarza się, że technik potrzebuje zaczekać aż zakończy się proces , np. instalacja programu lub aktualizacja. Korzystając z AnyDesk, może połączyć się w tym samym czasie z innym urządzeniem, aby nie marnować czasu. Jak to działa? Za przykład weźmy biznesową licencję AnyDesk Standard.

Domyślnie jeden użytkownik aktywnie korzysta ze zdalnego pulpitu (połączenia równoczesne). Jeśli chcesz, by więcej użytkowników mogło inicjować połączenia w tym samym czasie, w AnyDesk Standard i Advanced możesz zwiększyć zasoby, dokupując kolejnych użytkowników do licencji. Podczas aktywnego połączenia, każdy użytkownik ma możliwość podłączenia się do 15 urządzeń zdalnych (aktywne sesje) w jednej chwili.

Licencja AnyDesk:Połączenia równoczesne:Aktywne sesje zdalne:
Solo11
StandardDomyślnie 1 (do 20)Do 15 urz. zdalnych
AdvancedDomyślnie 2 (do 50)Nielimitowane
Porównanie możliwości biznesowych licencji AnyDesk

Znając zasadę działania licencji AnyDesk Standard, możemy porównać funkcjonalność licencji zdalnego pulpitu w licencji Solo oraz AnyDesk Advanced. Jak widać w powyższej tabeli, firmy korzystające z AnyDesk Advanced, nie posiadają limitu aktywnych sesji zdalnych. Oznacza to, że jedyną przeszkodą staje się podzielność uwagi technika i przepustowość sieci.

Jak połączyć się z kilkoma komputerami na raz w AnyDesk?

Wykonywanie dodatkowych, aktywnych sesji zdalnych otwiera cały wachlarz nowych możliwości dla zdalnych techników. Obsługiwanie kilku komputerów na raz może znacznie skrócić czas pracy oraz zwiększyć jej wydajność.

Największą zaletą tej funkcjonalności AnyDesk jest fakt, że nie wymaga ona żadnej dodatkowej konfiguracji. By rozpocząć obsługę wielu urządzeń zdalnych, wykonaj poniższe kroki:

  1. Otwórz aplikację AnyDesk na swoim komputerze.
  2. Rozpocznij sesję zdalną, wpisując adres klienta zdalnego .
  3. By zainicjować kolejną sesję, kliknij ikonę monitora z plusem, na górnym pasku aplikacji.
  4. Otworzy się główne okno AnyDesk – wpisz adres kolejnego klienta.
  5. Przełączaj się między oknami i zakładkami, by obsługiwać urządzenia zdalne.
Wiele sesji w jednym połączeniu AnyDesk

Gdzie kupić biznesową licencję AnyDesk?

AnyDesk jest darmową do pobrania aplikacją i możesz z niej korzystać, bez potrzeby kupowania licencji. Przeznaczona jest jednak do użytku prywatnego, więc jeśli chcesz używać AnyDesk do celów komercyjnych lub potrzebujesz dodatkowych funkcji, jak większa liczba sesji lub książka adresowa, należy wybrać jedną z płatnych licencji.

Zobacz różnice między darmową i płatną wersją AnyDesk

Kupując licencję AnyDesk dla firm w home.pl otrzymujesz profesjonalne wsparcie oficjalnego partnera AnyDesk w Polsce, polską fakturę VAT oraz pewność, że automatyczne odnawianie licencji jest wyłączone. Więcej informacji o cenach i licencjach znajdziesz w ofercie AnyDesk na home.pl: