Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Domena internetowa dla artystów – jak adres z końcówką .art wspiera sztukę?

Domena internetowa dla artystów – jak adres z końcówką .art wspiera sztukę?

Kochasz sztukę i uruchamiasz bloga z galerią prezentującą Twoje dzieła? Pomyśl o unikalnym i wyróżniającym się adresie domeny. Pośród wszystkich propozycji końcówka .art podkreśla indywidualność i kreatywność, a to w środowisku entuzjastów malowania obrazów, tworzenia muzyki lub rzeźbienia w drewnie jest bardzo ważne.

Strona internetowa czy Instagram – co wybrać?

Każdy pasjonat sztuki zadaje sobie to pytanie – po co właściwie posiadać stronę internetową, jeżeli mogę zaprezentować swój talent na Instagramie?

Odpowiedź jest prosta – na Instagramie musisz konkurować z milionami zdjęć każdego dnia i nawet w sytuacji, gdy dobrze opiszesz swoje dzieła oraz dodasz odpowiednie hashtagi ułatwiające odnalezienie ich – Twoje treści będą tylko promilem wśród wszystkich treści wyświetlanych w tym serwisie.

W przypadku własnej strony WWW masz pełną decyzyjność co chcesz wyświetlać, w jakim formacie, w którym miejscu oraz za pomocą jakiego szablonu. Takie internetowe portfolio w domenie .art potratuj jako profesjonalną wizytówkę. Nie musisz się również ograniczać w kontekście metod kontaktu, które umieścisz na swojej stronie internetowej – może to być mail oraz odnośniki do Twoich profili w mediach społecznościowych.

Sklep internetowy z domeną .art? To dobry pomysł na sprzedaż obrazów w sieci

Media społecznościowe cały czas zmieniają się, ale nie zmienia się w nich jedno – coraz większa ilość treści pojawiającej się w tzw. feedzie. To powoduje, że sukces osiągają Ci, którzy umieją się wyróżnić lub tworzą coś, co jest przez ludzi pożądane (lub umieją taką potrzebę wywołać). O ile sprzedaż przez Facebooka czy Instagrama jest jak najbardziej możliwa, tak nie jest jeszcze na tyle łatwa i intuicyjna jak w normalnym sklepie internetowym, posiadającym kategorie produktów, koszyk i bezpieczne formy e-płatności.

Dlatego jeśli planujesz swoje prace sprzedawać w sieci, zainwestuj w domenę .art i usługę dzięki której uruchomisz sklep internetowy. Możesz skorzystać m.in. z popularnego modułu WooCommerce w WordPress lub eSklep w home.pl.

Dla kogo jest domena .art?

Domena .art nie jest na szczęście udostępniana tylko wybranym podmiotom (np. gov.pl) lub w celu pasywnej ochrony adresów w sieci. Zarejestrujesz ją jak każdą inną domenę do celów biznesowych, hobbystycznych lub tymczasowych projektów. Co ważne, domena .art nie jest adresem wybieranym tylko przez osoby prywatne, muzea, lub organizatorów eventów.

Coraz większe korzyści w posiadaniu tej końcówki widzą również duże i znane marki tj. Amazon, który pod adresem amazon.art oferuje produkty dla miłośników sztuki np. farby, deski kreślarskie, ramki do obrazów lub przybory do szkicowania. Dlatego nie musisz rozpatrywać rejestracji domeny .art tylko w kontekście pokazania światu swojego talentu. To również doskonałe rozwiązanie dla sklepów internetowych, które sprzedają produkty, które ułatwiają artystom pracę.

Przykłady stron internetowych z domeną .art

Myślisz, że domena .art to mało popularny wybór? Na całym świecie działa już ponad 70 tysięcy adresów tego typu, a od momentu wprowadzenia go do publicznej rejestracji odnotowujemy systematyczny wzrost zainteresowania wśród użytkowników. Trend ten pokrywa się również z danymi z globalnego rejestru domen NTLD.

O tym jak domena .art pomaga artystom i twórcom w prezentacji swojego talentu opowiadają poniższe przykłady różnych osób, które opierają swoje internetowe portfolio właśnie o ten adres.

Mariana Jaremczyszyna to ukraińska pianistka, performerka oraz autorka muzyki do filmów krótkometrażowych. Na swojej stronie internetowej pod adresem https://yaremchyshyna.art/ publikuje zwiastuny produkcji, w których bierze czynny udział, a także zdjęcia i skany z artykułów prasowych poświęconej jej osobie.

Stroa internetowa w domenie .art

Jan Maly to słowacki artysta i tatuażysta, które swoje prace udostępnia również w formie gotowych do zakupu obrazów na ścianę – http://janmaly.art/

Jego strona internetowa to bardzo ciekawy przykład udanego połączenia swojego internetowego CV ze sprzedażą w Internecie.

Przykład sklepu internetowego w domenie .art - tatuażysta i artysta

Laura DeAngelis to artystka o wielu twarzach. Nic więc dziwnego, że pod adresem https://lauradeangelis.art/ udostępnia swoje bogate portfolio, na które składa się fotografia, choreografia tańca, joga oraz zamiłowanie do krótkich, filmowych etiud. Z pewnością nawet najbardziej pojemny profil na Instagramie nie byłby w stanie dobrze tego przedstawić.

A screenshot of a cell phone

Description automatically generated

Richard Forero zajmuje się na co dzień pracą przy filmach animowanych. Jego bogate CV i doświadczenie zostało udokumentowane w postaci strony http://richardforero.art/

Portfolio na stronie WWW