Office 365

Nowe licencje Microsoft 365. Co oznacza zmiana nazwy Office 365?

Usługi Microsoft są nieustannie rozwijane, by zapewnić użytkownikom najlepsze funkcje oraz najwyższy komfort i bezpieczeństwo pracy. Najnowszą ewolucją narzędzi biurowych Microsoftu jest wprowadzenie nowych nazw pakietów usługi, znanej jako Office 365.

Ewolucja i zmiany w Office 365

Pakiet Office i jego narzędzia od dawna są kojarzone z pracą biurową. Przez ostatnie 30 lat jego aplikacje przetworzyły niezliczoną ilość dokumentów, arkuszy czy prezentacji. Jednocześnie zrewolucjonizowały funkcjonowanie i struktury organizacji na całym świecie. Jedną z ważniejszych zmian, wdrożonych do Office, było wprowadzenie funkcjonalności chmury do zestawu aplikacji.

Chmurowy dysk OneDrive i integracja każdej aplikacji Office 365 z zasobami organizacji pozwoliła na przyspieszenie pracy w biurach oraz wprowadziła nowe możliwości pracy zdalnej. Nowe funkcje umożliwiły także współpracę na niespotykaną wcześniej skalę. Dzięki chmurze i aplikacjom online, pracownicy po przeciwnych stronach globu mogą współtworzyć dokumenty oraz komunikować się przez dowolne urządzenie.

Chcesz skorzystać z narzędzi Microsoft bez opłat? Wybierz okres próbny Office 365 dla firm za darmo i pracuj w chmurze przez 6 miesięcy!

Office 365 dla firm bez opłat

Przez ostatnie trzy dekady pakiet Office został wzbogacony o nowe aplikacje, funkcje i możliwości. Microsoft utworzył pełny ekosystem współpracy i komunikacji, który przerósł swoją pierwotną nazwę „Office”, sugerującą, że w pakiecie zawarte są tylko narzędzia do pracy biurowej. Aby lepiej oddać naturę usługi, Microsoft zdecydował się zmienić nazwę najpopularniejszych pakietów Office 365 na Microsoft 365.

Nowa oferta Microsoft 365 dla firm i domu

Nazwa Microsoft 365 wcześniej funkcjonowała jako określenie pakietu łączącego Office, Windows 10 i narzędzia bezpieczeństwa (EMS). Przez bogatą ofertę usług, jej zastosowanie zostało rozszerzone do najpopularniejszych pakietów Office 365. Zmiana nazw obowiązuje od 21 kwietnia 2020 roku i obejmuje następujące usługi:

Pakiety dla firm i przedsiębiorstw

Pakiety dla domu i użytku personalnego

Pakiety z nowymi nazwami zawierają te same aplikacje (internetowe i klasyczne) oraz usługi jak Exchange, Teams i OneDrive. Ich działanie się nie zmienia, zmiana jest kosmetyczna i zostanie wprowadzona automatycznie.

Pakiety Office 365 w wersjach Enterprise (E), dla szkół (A), dla instytucji rządowych (G) oraz dla pracowników pierwszej linii (F) nie otrzymują nowego nazewnictwa.

Word Excel PowerPoint w Microsoft 365

Co oznacza zmiana nazwy z Office 365 na Microsoft 365

Modyfikacja nazwy nie wprowadza żadnych zmian w funkcjonowaniu usług czy oprogramowania w nich zawartego. W oficjalnym komunikacie, wicedyrektor działu Microsoft 365 – Jared Spataro, informuje, że obecnie wprowadzenie nowych nazw jest zabiegiem czysto kosmetycznym, który jednak zwiastuje dalszą ewolucje usług Microsoft w przyszłości.

„Dziś po prostu ogłaszamy zmiany w nazwach usług. Te nazwy jednak reprezentują naszą ambicję do rozwoju Microsoft 365, poza to, co nasi konsumenci tradycyjnie rozumieją przez Office. Office, który znacie i uwielbiacie wciąż będzie dostępny, lecz jesteśmy podekscytowani nowymi aplikacjami i usługami, które dodaliśmy w ostatnim czasie oraz tymi, które zamierzamy dodać w nadchodzących miesiącach.”

Nowa nazwa „Microsoft 365” ma odzwierciedlać zakres funkcji i korzyści płynących z licencji oraz kierunek, w którym zmierzają profesjonalne usługi giganta z Redmond. Połączenie znanych narzędzi, innowacyjnego komunikatora Teams, sztucznej inteligencji i rosnących zasobów chmurowych ma potencjał ponownie zrewolucjonizować sposób, w jaki rozumiemy pracę biurową.

Narzędzia do pracy zdalnej za darmo – Office 365 Enterprise E1 bez opłat przez 6 miesięcy!

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm