Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft wycofuje powiadomienia z aplikacji Office i Microsoft 365

Microsoft wycofuje powiadomienia z aplikacji Office i Microsoft 365

Microsoft zdecydował się zmniejszyć liczbę aplikacji Office, w których pojawiają się powiadomienia. Nie znamy powodu, lecz wiemy z jakich aplikacji znikną informację pod ikoną dzwonka.

Brak powiadomień w przeglądarkowych aplikacjach Office

Microsoft wycofuje powiadomienia z webowych aplikacji pakietów Office i Microsoft 365, które wyświetlają się pod ikoną dzwonka. Nie znamy dokładnego powodu tej decyzji, jednak możemy zgadywać, że funkcjonalność nie była wystarczająco intensywnie używana, by dalej ją wspierać.

Zniknęły powiadomienia Office
Z większości aplikacji zniknie ikona dzwonka.

Z jakich aplikacji znikną powiadomienia z systemu, poczty i kalendarza, dostępne pod ikoną dzwonka? Praktycznie ze wszystkich: ze standardowych aplikacji Word i Excel, OneDrive, SharePoint czy OneNote. Niektóre aplikacje, jak Outlook i Yammer, zachowają tą funkcjonalność, ponieważ powiadomienia spełniają ważniejszą rolę w tych narzędziach pakietu. Informacje wcześniej wysyłane przez ikonę dzwonka, np. przypomnienie o zmianie hasła, teraz będą przychodziły w formie maila.

Kiedy Microsoft usunie powiadomienia z Office? Wycofanie powiadomień ma nastąpić globalnie do dnia 24 sierpnia 2020 roku. Inne funkcje aplikacji się nie zmienią.