Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Dlaczego aktualizacje są takie ważne i o co chodzi z tym VPNem?

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Dlaczego aktualizacje są takie ważne i o co chodzi z tym VPNem?

Kolejny webinar Akademii home.pl za nami.
Z naszymi ekspertkami rozmawialiśmy o zaletach i wadach aktualizacji, a także o bezpiecznym dostępie do danych.
Poniżej publikujemy odpowiedzi na pytania, jakie padły podczas webinaru.

Spis treści Ukryj

Czy mogą Panie polecić produkty które możemy kupić, aby się zabezpieczyć na Windows, mac, telefon?


Najlepiej skorzystać z poniższej tabelki. Programy mają różne funkcjonalności dodatkowe, ale tabelka prezentuje najważniejsze z punktu widzenia zabezpieczeń:

ProduktFunkcjonalnośćLiczba stanowiskWindowsMacOSAndroid / iOS
AVG Internet Security dla WindowsAntywirus
Zapora ogniowa
AntiRansomware
1 – 10 (co jedno stanowisko)TAKNIENIE
Avast PremiumAntywirus
Zapora ogniowa
AntiRansomware
1 komputer Windows
10 urządzeń
TAKTAKTAK
AVG TuneUpAktualizacja oprogramowania1 – 10 (co jedno stanowisko)TAKNIENIE
AVG Secure VPNVPN5 urządzeńTAKTAKTAK
home.pl

Czy AVG Tune Up jest darmowy?


Nie. Program można przetestować za darmo przez miesiąc. Po tym czasie niezbędne jest wykupienie licencji.

Czy AVG Secure VPN jest również w wersji na mac os?


Tak – jest to wersja wieloplatformowa, dostępna na Windows, MacOS i Android i iOS

Skąd mam pewność, ze po drugiej stronie nie ma komputera, który rozszyfrowuje ruch i pozna nasze hasła np. do banku ?


Założenie połączenia VPN to uniemożliwienie takiego działania. Komputer, który by miał ten ruch rozszyfrowywać musiałby wiedzieć, który konkretnie klucz szyfrujący został użyty. W czasie rzeczywistym jest to niewykonalne. Co do rozszyfrowania hasła do banku – proszę pamiętać, że żaden, nawet najlepszy program nie ochroni użytkownika jeśli ten nie będzie odpowiedzialnie korzystał z Internetu. Nigdy nie należy logować się do banku jeśli strona zaczyna się od http:// a nie https:// – przy tym drugim musi też być ikonka sygnalizująca zabezpieczenie – zazwyczaj jest to zamknięta kłódka. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek ostrzeżenia, kłódka jest otwarta, bądź świeci się na czerwono – proszę nie wprowadzać danych wrażliwych!

Co Panie myślą o Nortonie ?


Norton jest jednym z wiodących programów antywirusowych. Podobnie jak AVG i Avast.

VPN – A co gdy używam Esetu?


AVG SecureVPN i Avast Secureline VPN nie wchodzą w konflikt z antywirusami. Niezależnie jakiej byłyby one firmy.

VPN jako dodatek do przeglądarki działa tylko w przeglądarce? Czy całej sieci?


Nasze VPNy nie funkcjonują jako dodatki do przeglądarek. Są to aplikacje chroniące cały ruch odbywający się do i z naszego komputera.

Sam vpn może też być niebezpieczny… może ktoś nas z niego obserwować i rejestrować nasze hasła – prawda?


Jeżeli mówimy o oprogramowaniu VPN ze sprawdzonych źródeł, to nie. Możliwych kluczy szyfrowania jest na tyle dużo, że jest to skrajnie mało prawdopodobne. Inaczej ma się rzecz z programami z niesprawdzonych źródeł, których autorzy mogą program nazwać VPN, a w kodzie może być coś zupełnie innego.

Czyli VPN ustawiany ochronnie na moim telefonie, czy laptopie, to usługa dostarczana np. przez Waszą lub inną firmę i polega to na tym, że nie włączam się bezpośrednio do sieci ze swojego IP tylko dzięki Waszym serwerom się kamufluję? Samoczynnie z Windowsa to nie wynika?


Windows sam w sobie nie świadczy usługi wirtualnej zmiany lokalizacji. Ruch zawsze zaczyna się z adresu IP użytkownika, tyle że przy wykorzystaniu VPNa dociera on z tą identyfikacją tylko do serwera VPN, z którym się łączymy, a potem identyfikujemy się adresem tego serwera. Oznacza to, że cała nasza działalność w Internecie wygląda, jakby była wykonywana z wybranej przez nas lokalizacji.

Jak zabezpieczyć urządzenia peryferyjne typu drukarka i kamery, które pracują w sieci a przez które często są włamania hakerów?


Podstawowa zasada – aktualizować, aktualizować i jeszcze raz aktualizować! Aktualizujemy oprogramowanie łączące się tymi urządzeniami na komputerach, aktualizujemy sterowniki, aktualizujemy routery, a jeśli to możliwe, aktualizujemy oprogramowanie samych urządzeń.

Czy mając ten VPN można połączyć się z Netflix (mając polski abonament Netflixa) i korzystać z filmów dostępnych na Netflix USA?


Niestety. Abonamenty krajowe udostępniają zasoby wyłącznie w tych krajach. Niezbędny będzie więc abonament w Netflix USA. Zanim go jednak kupimy warto przetestować, czy Netflix nie zablokował akurat serwerów VPN w danym kraju.

Czy jest różnica między VPN płatnymi, a tymi oferowanymi bezpłatnymi?


Trudno jest porównać wszystkie rozwiązania, jednak absolutna większość VPNów jest bezpłatna tylko przez okres próbny (nasze również). Warto jest też zwrócić uwagę na wiarygodność twórcy, żeby nie okazało się, że zamiast VPNa zainstalujemy sobie złośliwe oprogramowanie.

Czy za rok, po aktualizacji płacimy za 2 programy każdy z osobna?


Jeśli będzie to kontynuacja – tak. Możliwe jednak, że będą wtedy w ofercie home.pl dostępne ciekawe pakiety nowych programów.

Czy to są programy abonamentowe? Płatność jest miesięczna?


Prezentowane w ofercie programy nie są programami abonamentowymi. Płatność jest jednorazowa i jest to płatność za cały rok.

Jaka jest różnica między prezentowanymi pakietami?


Pakiety różnią się między sobą produktem podstawowym, czyli antywirusem, oraz produktem dodatkowym, a także tym na ilu urządzeniach można te programy zainstalować. Wszystkie licencje są roczne.

Czy kupując dziś mogę go zainstalować/aktywować za np. 2 miesiące ?


Tak. Programy są przekazywane w postaci kluczy aktywacyjnych. Można je aktywować w dowolnym momencie.

Czy ten pakiet jest tylko na jedno urządzenie w danej cenie?


Na jedno urządzenie polecamy AVG Internet Security lub Avast Internet Security w wersji jednostanowiskowej. Dla 10 urządzeń przeznaczone są Avast Premier i Avast Internet Security w wersji 10-cio stanowiskowej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach home.pl