Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Kiedy premiera Starfield od Bethesdy? Plotki wskazują na końcówkę 2021

Kiedy premiera Starfield od Bethesdy? Plotki wskazują na końcówkę 2021

Starfield, najnowsza gra Bethesdy została ogłoszona 2 lata temu. Do dziś nie dostaliśmy dokładnych informacji co do premiery, ale wycieki w branży wskazują na premierę w tym roku.

Premiera Starfield w tym roku, sugerują wycieki

Starfield to najnowszy tytuł Bethesdy, który został ujawniony podczas E3 w 2018 roku. Dostaliśmy ładny zwiastun, który wskazuje na tematykę kosmosu. I to by było na tyle. Przez ostatnie 2 lata Bethesda trzymała projekt w zamknięciu, lecz ostatnie plotki sugerują, że wkrótce możemy dowiedzieć się więcej o kosmicznej grze twórców Elder Scrollsów i Fallouta.

Przedłuż abonament Xbox Live, Game Pass i PS Plus w home.pl

Podczas transmisji youtubera Dealer – Gaming, dziennikarz magazynu VentureBeat, Jeff Grubb, powiedział, że „na 90%” Starfield zostanie przedstawiony w okolicy tegorocznego E3 (które z pewnością odbędzie się online). Bethesda od jakiegoś czasu prowadzi swoje własne wydarzenie z okazji E3, więc jest możliwe, że po 2 latach mają więcej materiału do zaprezentowania. Grubb stwierdził też, że premiera Starfield może odbyć się w listopadzie tego roku.

Microsoft niedawno zakończył proces wykupienia firmy ZeniMax Media, w której skład wchodzi Bethesda i inne studia deweloperskie jak ID Software czy Arkane. Kupno ZeniMax spowodowało spore zamieszanie i gracze obawiają się, że nowe gry, jak Deathloop od Arkane, mogą nie pojawić się na PlayStation. Microsoft mówił, że ma zamiar spełnić wcześniejsze umowy o ekskluzywność, lecz nie wiemy, czy Starfield jest jakąkolwiek z nich objęty.

Jedyne co wiemy o Starfield, to to, że wyjdzie przed Elder Scrolls VI i że na potrzeby tej gry silnik Bethesdy przeszedł ogromne zmiany. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, a fani Bethesdy mogą zagrać w tytuły dodane do przepustki Xbox Game Pass. Możliwe, że do tej właśnie usługi zostanie dodany Starfield w dniu premiery, skoro Bethesda należy do Microsoftu.

Sprawdź jakie gry Bethesdy dodano do Game Pass oraz co nowego w Game Pass w tym miesiącu.