Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z warsztatu – Rozwijaj swój biznes z home.pl i chmurą Microsoft Azure

Dziękujemy za Twój udział w warsztacie organizowanym przez home.pl
Poniżej odpowiadamy na wszystkie zadane przez Państwa pytania.

Funkcje / Lambdy są bardzo interesujące, ale musimy posiadać odpowiednią architekturę systemu, aby móc korzystać z ich możliwości, prawda?

W większości przypadków tak. Funkcję lambda wymuszają na nas architekturę opartą na zdarzeniach i mikrousługach. Nie umieścimy w funkcjach jakiejś naszej dużej aplikacji. Raczej funkcję połączone z innymi komponentami w Azure (np. Blob Storage, Service Bus itp) posłużą nam do budowy większej aplikacji.

Jaki jest odpowiednik dla AWS ECS, AWS Route53 i AWS RDS?

Mamy zestawienie porównujące usługi z różnych chmur dostępne tutaj: https://chmurowisko.pl/pobierz/

Czy instalacja np. Windows server dodatkowo coś kosztuje miesięcznie na Azure, czy to jest w ramach wykupionej maszyny ?

Na koszt maszyny w Azure składają się dwa czynniki: Koszt infrastruktury oraz licencji. Także kupując windows server licencja jest już uwzględniona w cenie.

Czy możemy zestawić klaster w Containers Services?

Zakładam, że chodzi o usługę Azure Container Instances. Nie, klastry budujemy wykorzystując Azure AKS.

Czy możemy wykorzystać zastosować load balancing/service discovery w Container Services?

Zakładam, że chodzi o usługę Azure Container Instances. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć usługę Azure Load Balancer z Azure Container Instances.

Czy Containers Services posiadają mechanizmy auto skalowania?

Bezpośrednio nie. Natomiast można użyć innych usług, żeby taki mechanizm zbudować. Można też połączyć Azure Container Instances z AKS poprzez tzw virtual nodes.

Może Pan przybliżyć koszt uruchomienia i rocznej obsługi wirtualnej maszyny w Azure do obsługi np. Saga FK dla 5 osób  (praca ok 8 godzin dziennie) ?

Trudno te koszty oszacować, gdyż są one uzależnione od wielu zmiennych. Zakładając maszyną 2 CPU, 8 GB RAM, chodzącą 8h dziennie, to te koszty kształtują się w okolicach 21$ miesięcznie. Załączam link do kalkulatora cen dla Azure: https://azure.com/e/e433e560af8841a69c2e3051f49342fe
Zapraszamy również do kontaktu bezpośredniego, omówimy szczegółowo potrzeby oraz przedstawimy przykładowe wyliczenia kosztu dla wspomnianej aplikacji: Beniamin.Krupowicz@home.eu

Zachęcamy do pobrania dodatkowych materiałów technicznych:

  • Zestawienie usług 5 dostawców
  • Opisy usług w AWS i Azure (ponad 250 stron)
  • Dostęp do materiałów video

Dostępne pod tym linkiem: https://chmurowisko.pl/pobierz/

Jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy oraz omówieniem oferty dla Azure? ZAPRASZAMY -> https://home.pl/microsoft-azure/

Poznaj ofertę darmowych webinarów Akademii home.pl