Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Oglądaj nagrania na dużym ekranie dzięki integracji OneDrive na Android z Google Cast

Oglądaj nagrania na dużym ekranie dzięki integracji OneDrive na Android z Google Cast

OneDrive na Adroid otrzymuje nową funkcjonalność, która znacznie ułatwi komfort prezentowania danych na dużym ekranie. Mianowicie, Androidowa aplikacja otrzymuje integrację z urządzeniami Google Cast.

Prezentuj dane z OneDrive na urządzeniach z Google Cast

OneDive i Dysk Google od lat walczą o tytuł najlepszego dysku chmurowego. Teraz, dzięki nowej aktualizacji OneDrive na Android, chmura Microsoftu posiada funkcje, która wcześniej była dostępna tylko w aplikacji Google.

Androidowa aplikakacja OneDrive z pakietu Microsoft 365 otrzymała możliwość przesyłania filmów na urządzenia z wbudowaną funkcją Google Cast. Dzięki niej jednym stuknięciem palca w ekran możesz przenieść swoje filmy z telefonu na duży ekran. Jeśli posiadasz wtyczkę Chrome Cast lub telewizor ze zintegrowaną funkcją Google Cast, otwierając film w OneDrive na Android, zobaczysz ikonę Cast w prawym górnym rogu ekranu. Po jej stuknięciu zobaczysz wszystkie dostępne urządzenia w Twojej sieci Wi-Fi.

Aktualizacja dostępna jest już dziś, lecz nie trafiła do wszystkich użytkowników OneDrive. By móc korzystać z Google Cast w OneDrive na Android, musisz posiadać aplikację w wersji 6.29.1 lub nowszą.

Kup dysk OneDrive taniej z kodem rabatowym w home.pl.

funkcja Google Cast w OneDrive na Android

Google Cast to Androidowa alternatywa dla AirPlay dostępnego na telefonach iPhone. Google wprowadził swoją technologię na rynek wraz z pierwszą wersją wtyczki Chrome Cast w 2013 roku. Dzisiaj, Chrome Cast sprawia, że nawet „najgłupszy” telewizor może posiadać funkcjonalność Smart TV. Producenci telewizorów jak Sony, Phillips, LG czy Samsung wbudowują funkcjonalność Google Cast do swoich telewizorów, by nie trzeba było kupować dodatkowych urządzeń.