Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – 40 sposobów na większe zarobki webdevelopera lub informatyka

Odpowiadamy na pytania z webinaru – 40 sposobów na większe zarobki webdevelopera lub informatyka

Dziękujemy za Twój udział w webinarze Akademii home.pl
Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane przez Państwa pytania.

Czy macie w PP Gsuita od Googla? 

W programie partnerskim home.pl, w serwisie partnerskim polecaj.pl, w który gromadzi wszystkie programy partnerskie dla branży IT mamy zarówno możliwość na zarabianie na Office 365, jak i możliwość zarabiania na Google Workspace (G Suite).

Czy trzeba specjalnie rejestrować się w programie partnerskim?

Tak. Żeby firma home.pl wiedziała, że np. Rafałowi Kowalskiemu należy się prowizja, 500 zł za konkretną liczbę G Suite lub Office’ów musisz się zarejestrować.  
Pierwszym krokiem jest rejestracja, potem otrzymasz link partnerski, następnie link partnerski musisz wysłać swoim klientom, znajomym, rodzinie – komukolwiek chcesz. Jeżeli ktokolwiek kliknie w link, który wysłałeś (link partnerski) i coś kupi coś na home.pl wtedy Ty dostajesz za te zakupy za usługi za które płacimy otrzymasz prowizję.
Należy się zarejestrować, abyś my wiedzieli, że klienci przyszli od Ciebie.

Czy podczas zarabiania i przesyłanie prowizji, po roku czasu wystawiacie PIT? Chodzi mi o prawna formę rozliczenia dochodu?

To zależy w ramach jakiej osobowości prawnej działasz. Jeżeli masz działalność gospodarczą wystawiasz fakturę firmie, która zapłaci Tobie prowizję. Dowiesz się jak wysoka jest ta prowizja. Jeżeli nie masz działalności gospodarczej to również mamy specjalną ścieżkę – zapraszam do kontaktu poprzez czat – polecaj.pl
Nie trzeba mieć działalności gospodarczej żeby z nami współpracować. Mamy to przetestowane. Mamy partnerów, którzy nie mają działalności gospodarczej, a z nami działają.

W kwestii PIT – należy odwołać się do regulaminu Netsalesmedia.
Dokładnie do punktu  11 w §7:
„W przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej wynagrodzenie nie będzie pomniejszane o zaliczkę na podatek dochodowy. Wydawca jest zobowiązany do indywidualnego rozliczania podatku od przychodu z tytułu najmu. Na podstawie Interpretacji ogólnej Nr DD2/033/55/KBF/14/RD-75000 Ministra Finansów z dnia 5 września 2014 r. dochody z tego źródła przychodów podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych, według progresywnej skali podatkowej, określonej w art. 27 ust. 1 ustawy PIT. Podatnik ma również możliwość wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144, poz. 930, z późn. zm.).”

W związku z tym – nie wystawiamy PIT.

Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach home.pl