Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Jak stworzyć stronę WWW w godzinę

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Jak stworzyć stronę WWW w godzinę

Dziękujemy za Twój udział w webinarze Akademii home.pl
Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane przez Państwa pytania.

Spis treści Ukryj

Czy kreator strony generuje dla nas także buckup?

Kreator nie generuje kiopii zapasowej, zmiany są zapisywane po ich wprowadzeniu w edytorze, natomiast dopóki zmiany nie zostaną opublikowane, w sieci jest widoczna ostatnia publikowana wersja strony.

Czy utworzona strona będzie wyświetlana jako „niezabezpieczona”?

Domyślnie w kreatorze nie jest aktywowany certyfikat SSL i niektóre przeglądarki będą wyświetlały informację „niezabezpieczona”, natomiast jest dostępna usługa „Aktywacja certyfikatu SSL dla kreatora„, która zapewnia zabezpieczenie i popularną „kłódkę” przy adresie strony. Koszt tej usługi to 147,60 zł/brutto na 2 lata.

Czy opłata za stronę zawiera również opłatę za hosting?

Tak, kreator ma wbudowany hosting, który odpowiada za utrzymanie witryny stworzonej w kreatorze stron.

Czy w statystykach odwiedzin strony, będą konkretne adresy mailowe?

Nie, takie dane nie są zbierane przez narzędzie do zbierania statystyk kreatora.

Jak jest z RODO względem formularza?

Kreator ma wbudowany moduł do tworzenia strony polityki prywatności, umożliwia on wprowadzenie własnego regulaminu i w momencie aktywacji strony polityki prywatności do formularza automatycznie dodawany jest checkbox wymagający akceptację wspomnianej polityki prywatności.

Czy jak zakupię kreator strony i mam kilka domen – również od home.pl dla których chcę zrobić stronę – czy mogę wykorzystać jeden kreator dla stworzenia wszystkich stron?

Jeden kreator umożliwia stworzenie jednej strony internetowej, natomiast jest możliwość przypisania wielu domen do jednego kreatora. Powoduje to, że dla tych wszystkich domen jest wyświetlana ta sama witryna.

Czy strona może być automatycznie przetłumaczona na kilka języków bez dopłat?

Ilość możliwych języków do uruchomienia jest zależna od planu kreatora (Kreator Start – 1, Kreator Biznes – 2, Kreator Profesjonalny – wiele języków). Na ten moment nie ma natomiast modułu, który automatycznie tłumaczy treść na stronie, teksty należy przetłumaczyć samodzielnie.

Jaki jest koszt pełnej strony www w home.pl?

Aktualna cena kreatora stron WWW na dzień 27.04 zaczyna się od 110,70 zł brutto. Wszystkie ceny można zobaczyć na stronie: http://home.pl/strony lub na podstronie z cennikiem home.pl: https://home.pl/cennik

Ile kosztuje kreator, ile domena. Roczne koszty obsługi strony? Czy na takiej stronie mogę mieć sklep?

Aktualna oferta kreatorów jest dostępna pod adresem: https://home.pl/strony/, plan, który zapewnia uruchomienie sklepu to „Kreator Profesjonalny”. Jeśli chodzi o kwestię ceny domen, zachęcamy do wyszukania docelowej domeny w wyszukiwarce domen pod adresem https://home.pl/domeny/, w wyniku otrzymają Państwo cenę rejestracji i odnowienia danej domeny.

Czy jest możliwy import zawartości strony z wordpressa wraz z wpisami i z jego wyglądem?

Nie ma możliwości całej witryny stworzonej w WordPress do kreatora, natomiast jest możliwe importowanie pojedynczych postów z CMS WordPress do modułu „Blog” dostępnego w kreatorze.

Czy możecie wykonać stronę na zlecenie?

Oczywiście, jeżeli nie masz czasu to wykonamy stronę WWW w kreatorze za Ciebie. Jeżeli chcesz otrzymać darmową wycenę takich działań skontaktuj się z nami pod adresem mailowym kreatory@home.pl

Mam stronę w innym kreatorze i sklep poza home.pl – czy mogę stworzyć stronę na kreatorze home.pl i podpiąć do niej istniejący sklep?

Tak, jest możliwość stworzenia witryny w kreatorze i stworzenie np. przycisku „Sklep”, który będzie przekierowywał na adres istniejącego sklepu.

Czy strona/oprogramowanie się aktualizuje?

Tak, oprogramowanie jest cyklicznie aktualizowane.

Czy można zapisywać wersje robocze?

Nie, na ten moment nie ma możliwości zapisywania wersji roboczych, zmiany są zapisywane po ich wprowadzeniu w edytorze, natomiast dopóki zmiany nie zostaną opublikowane, w sieci jest widoczna ostatnia publikowana wersja strony.

Jak ukrywać/ujawniać części strony w zależności od potrzeb, nie kasując tego, co już zostało zaprojektowane?

Na ten moment nie ma możliwości ukrywania stworzonych sekcji/modułów.

Ile szablonów graficznych posiada Państwa kreator?

Aktualnie nasz kreator posiada 36 motywów branżowych i kilkaset gotowych sekcji do zamieszczenia na stronie.

Jak zapisać certyfikat bezpieczeństwa SSL w informacji do strony aby nie wyskakiwał błąd bezpieczeństwa strony?

Należy wykupić usługę „Aktywacja certyfikatu SSL dla kreatora”, która zapewnia zabezpieczenie i popularną „kłódkę” przy adresie strony. Koszt tej usługi to 147,60 zł/brutto na 2 lata.

Jak w kodzie htlm strony (w szablonie) umieścić <metaname =”descripton” lub „keywords”?

Znaczniki „metaname” można umieścić poprzez opcję „skrypty witryny”, link do instrukcji: „https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/head-i-body-jak-wstawic-skryptt-w-strone-www

Czy strona musi być postawiona w home.pl czy też można używać waszego kreatora dla domeny, którą aktualnie obsługuje inna firma?

Jest możliwość przypisania domeny zewnętrznej do kreatora, natomiast konieczne jest wydelegowanie domeny na nasze serwery DNS (dns.home.pl/dns2.home.pl/dns2.home.pl).

Czy płatności online są płatne i trzeba podpisywać umowy z operatorami?

W module „Sklep” kreatora stron WWW jest możliwość skonfigurowania płatności PayU. Wymaga to utworzenia konta po stronie PayU i wprowadzeniu kluczy dostarczonych przez PayU po stronie kreatora.

Aktywacja Certyfikatu SSL – czy ta opcja jest obligatoryjna?

Nie, nie jest to opcja obligatoryjna do poprawnego działania witryny.

Czy jak wykupię podstawowy pakiet start, to będę mogła rozszerzyć na profesjonalny podczas tworzenia, czy należy kupić od razu profesjonalny?

Na ten moment nie mamy możliwości zmiany planów kreatora i przy ewentualnej chęci zmiany planu kreatora konieczne jest zarejestrowanie nowej usługi.

Czy jest możliwość automatyzacji przy „wrzucaniu” na stronę dużej ilości artykułów do sklepu (zdjęcia, opis itp.)

Tak, jest możliwość wgrania produktów poprzez odpowiednio przygotowany plik CSV. Link do instrukcji: „https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-importowac-produkty-do-sklepu-np-z-hurtowni

Jak podpiąć adres domeny do kreatora?

Link do instrukcji, w jaki sposób zmapować domenę z kreatorem: „https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-podlaczyc-jedna-lub-wiele-domen-do-kreatora-www

SPRWDŹ POZOSTAŁE WEBINARY Z GRAFIKI OD home.pl

Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach home.pl