Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Nasza marka w sieci: jak ochraniać firmowy brand w Internecie

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Nasza marka w sieci: jak ochraniać firmowy brand w Internecie

Dziękujemy za Twój udział w Akademii home.pl. Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane pytania podczas webinaru „Nasza marka w sieci: jak ochraniać firmowy brand w Internecie„.

Czy można prosić o podanie adresu do wyszukiwarki WHOIS?

Adres do wyszukiwarki to: https://eurid.eu/pl/

Czy można wyszukiwać witryny podobne w PL a nie tylko EU?

Tak, można zamówić listy podobnych nazw domen z końcówkami .eu w trzech alfabetach (łaciński, cyrylica i grecki) dalej listy nazw domen z .com, nazwy domen z końcówkami narodowymi (typu .pl, .de. itp.) oraz z wieloma innymi popularnymi końcówkami

Czy aby skorzystać (zarejestrować się) do tej platformy trzeba mieć domenę wykupioną w home.pl?

Platforma „Moje konto .eu” dla abonenta domen .eu została stworzona niezależnie od aplikacji / platform oferowanych przez rejestratorów. Adres do Moje konto .eu  to: https://my.eurid.eu/pl/auth/login/?next=/pl/

Czy istnieje wyszukiwarka krótkich i wolnych domen?

Każda wyszukiwarka typu WHOIS jest przeznaczona przede wszystkim do sprawdzania czy wybrana przez nas nazwy domeny jest dostępna do rejestracji, a także w przypadku kiedy jest już zarejestrowana przez kogoś innego – do sprawdzania adresu kontaktowego abonenta zarejestrowanej domeny (w przypadku abonenta, który jest osobą prywatną pojawi się w publicznej bazie WHOIS tylko jego email, przy czym nie musi to być koniecznie jego prywatny email, ponieważ w bazie może figurować tzw. „whois email” oferowany przez rejestratora).

Aktualnie nasza wyszukiwarka WHOIS nie oferuje funkcji wyszukiwania krótkich nazw. Niemniej nasz Dział Innowacji pracuje nad tzw. generatorem nazw domen (który będzie sugerował dostępne do rejestracji nazwy według zadanych kryteriów).

Czy tu https://eurid.eu/ jest jakaś rejestracja ? Widzę tylko logowanie (chodzi o ten panel o którym Pani wspominała gdy jest się właścicielem domeny .eu)

Do platformy „Moje konto .eu” nie potrzeba się rejestrować. Po kliknięciu w „Zaloguj się” (https://eurid.eu/pl/moje-konto-abonenta-domeny-eu/) należy wpisać w okienko logowania nazwę swojej domeny oraz adres email przypisany oficjalnie do domeny. Na adres ten zostanie posłany jednorazowy link dostępowy do platformy „Moje konto .eu”.

Czy można mieć jakieś problemy z zewnątrz ,gdy mam jedną domenę przykładowa nazwa nazwafirmy.pl, a drugą z nfirmy.eu, (nazwafirmy.eu nie jest zarejestrowana) czy te firmy mogą/muszą być połączone/podlinkowane? Czego powinienem unikać? Czy mogę mieć problemy przy pozycjonowaniu?

Nie, strony wzajem podlinkowane nie osłabią pozycjonowania dla naszej strony docelowej. Specjaliści od SEO mówią nawet o tym, że dobrze zrobione przekierowanie może wzmocnić pozycję strony.


Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach Akademii home.pl

TAGI: / / /