Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki antywirus z ochroną rodzicielską wybrać dla dziecka w 2021 roku?

Jaki antywirus z ochroną rodzicielską wybrać dla dziecka w 2021 roku?

Antywirusy z ochroną rodzicielską są coraz częściej poszukiwane przez rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczne korzystanie z aplikacji social media oraz stron internetowych. W ramach testów wybraliśmy 4 popularne programy antywirusowe, zainstalowaliśmy je i sprawdziliśmy w akcji. W zestawieniu znajdziesz opis funkcji w Norton 360 Deluxe, Bitdefender Total Security, Kaspersky Total Security oraz McAfee Total Protection.

Antywirus z funkcją ochrony rodzicielskiej – dlaczego warto?

Antywirus z ochroną rodzicielską to narzędzie do wspierania bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Niezależnie czy dziecko korzysta z internetu na komputerze lub na smartfonie, warto skonfigurować na urządzeniu moduł ochrony rodzicielskiej. W odróżnieniu o klasycznych rozwiązań antywirusowych opcja ta umożliwia rodzicom nałożenie blokady na wyświetlanie konkretnych treści oraz weryfikację czasu aktywności urządzenia.

Porównanie funkcji dostępnych w antywirusach z ochroną rodzicielską

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę 4 popularne antywirusy z modułem kontroli rodzicielskiej na rynku i przetestowaliśmy je pod kątem wybranych funkcji. Poniżej znajdziesz szczegółowe zestawienie dostępnych opcji. Kliknij, aby powiększyć tabelę:

Porównanie antywirusów z ochroną rodzicielską
Porównanie funkcji Kontroli Rodzicielskiej w Norton 360 Deluxe, Bitdefender Total Security, Kaspersky Total Security oraz McAfee Total Protection.

Norton 360 Deluxe – skuteczny antywirus z modułem kontroli rodzicielskiej

Norton 360 Deluxe został faworytem nie tylko dzięki wysokiemu poziomowi stosowanych technologii ochrony i czytelnemu interfejsowi, ale również prostej i intuicyjnej konsoli do zabezpieczania urządzeń. Norton 360 wyróżnia się tutaj prostotą w dostępności informacji o komputerach i smartfonach używanych w domu. Wszystko konfigurowane jest w jednej, wspólnej konsoli Norton360, dzięki której administrator ma wgląd do najważniejszych danych (w tym raportów bezpieczeństwa).

Rodzic z laptopem wyposażony w antywirusa z ochroną rodzicielską

Największym atutem kontroli rodzicielskiej Norton Deluxe 360 jest bardzo łatwe administrowanie urządzeniami i czasem aktywności dziecka, które spędza na komputerze i smartfonie. Dodanie nowego urządzenia nie powinno sprawić kłopotów, tak samo jak skonfigurowanie opcji ochrony rodzicielskiej. Jest to możliwe dzięki domyślnym, wbudowanym w program opcjom oferującym 4 poziomy ograniczeń (w zależności od wieku dziecka).

Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia skonfigurujesz uprawnienia dostępowe dla dziecka i wyznaczysz limit czasu lub blokadę dostępu do wybranych aplikacji i treści w sieci.

Kontrola rodzicielska Norton obejmuje:

 • Nadzór czasu;
 • Filtrowanie zawartości;
 • Ograniczenia YouTube;
 • Śledzenie lokalizacji.

Dużym atutem funkcji ochrony rodzicielskiej w Norton 360 jest możliwość zablokowania nie tylko wybranych stron, ale także czynności wykonywanych na danym urządzeniu. Jest to szczególnie przydatna funkcja, jeżeli chcesz mieć pewność, iż podczas nauki dziecko nie korzysta z rozpraszaczy np. aplikacji społecznościowych (TikTok, Instagram itp.), gier lub serwisów streamingowych.

Jeżeli chcesz zweryfikować, czy Twoje dziecko jest faktycznie w szkole lub czy nie wyszło z domu – z Norton 360 bez problemu sprawdzisz położenie geolokaliacyjnie jego urządzenia, np. smartfona z włączoną funkcją parental control.

Kontrola rodzicielska Norton 360 jest uniwersalna i dostępna na komputery z systemem operacyjnym Windows oraz smartfony z Android lub iOS. Wybierając Norton 360 Deluxe, oprócz kontroli rodzicielskiej, otrzymasz także zaawansowany skaner złośliwego oprogramowania, szybki VPN z dużą liczbą geolokalizacji serwerów, ochronę przeglądania stron internetowych, narzędzia do przyśpieszania systemu oraz możliwość instalacji na 5 urządzeniach.

Sprawdź ochronę rodzicielską w Norton 360 Deluxe

Bitdefender Total Security – lekki i wydajny antywirus z ochroną rodzicielską

Bitdefender Total Security zapewnia nie tylko bardzo wysoki poziom ochrony antywirusowej. To, co jest warte podkreślenia, to bardzo wydajny i lekki silnik tego oprogramowania antywirusowego, dzięki któremu skanowanie i ochrona w czasie rzeczywistym nie spowalnia systemu.

Ochrona antywirusowa przed szkodliwymi treściami
Przykład działania ochrony rodzicielskiej w antywirusie Bitdefender

W zakresie ochrony rodzicielskiej Bitdefender Total Security oferuje najważniejsze opcje:

 • filtrowanie zawartości urządzenia dziecka;
 • monitorowanie zainstalowanych aplikacji;
 • ustawienia limitów czasu aktywnego ekranu;
 • śledzenie lokalizacji z wykorzystaniem modułu GPS;
 • filtrowanie połączeń, w tym potencjalnie niebezpiecznych numerów telefonu.

Bitdefender zadbał o prostą konfigurację kontroli rodzicielskiej na urządzeniach zarówno rodzica, jak i dzieci. Instalacja jest prosta i trwa kilkadziesiąt sekund. Pierwsze uruchomienie oraz aktywacja opcji do ochrony nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Dzięki temu Bitdefender nadaje się doskonale dla rodziców z mniejszą umiejętnością posługiwania się oprogramowaniem. Użytkownicy potrzebujący bardziej zaawansowanych rozwiązań również znajdą tu coś dla siebie. W opcjach do zarządzania ochroną można m.in. kontrolować wybrane kategorie treści, a nawet tematykę oglądanych filmów w sieci.

Opisywane rozwiązanie zawiera licencję do aktywacji maksymalnie 5 urządzeń w dowolnej konfiguracji (np. 2 laptopy + 3 smartfony). To powoduje, że Bitdefender Total Security jest polecanym rozwiązaniem dla poczatkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Pamiętaj również, że moduł ochrony rodzicielskiej znajdziesz również w niższym pakiecie – Bitdefender Family Pack .

Sprawdź ochronę rodzicielską w Bitdefender Total Security

McAfee Total Protection – antywirus z usługa VPN

Na liście polecanych antywirusów z ochroną rodzicielską nie mogło zabraknąć produktu firmy McAfee. McAfee Total Protection to nie tylko zaawansowana ochrona przed zagrożeniami w sieci, ale przede wszystkim świetnie przemyślane i intuicyjne narzędzie do filtrowania i monitorowania treści, które przeglądają dzieci. W opcjach Parental Control od McAfee znajdziesz takie funkcje jak:

 • Dokładne śledzenie lokalizacji urządzenia i tworzenie bezpiecznych stref;
 • Ustalanie limitów użytkowania urządzeń i aplikacji;
 • Filtrowanie zawartości komputera / smartfona;
 • Monitorowanie aktywności dziecka w sieci.

To co zasługuje na wyróżnienie w McAfee do dokładna geolokalizacja urządzenia dziecka. Jak dokładna? Wystarczy, że urządzenie wykryje, że dziecko znalazło się kilka metrów poza bezpieczną strefą np. szkołą, abyś otrzymał powiadomienie.

Oprócz kontroli rodzicielskiej, McAfee Total Protection posiada także usługę VPN do uruchomienia szyfrowanego połączenia z nieograniczony transferem danych, bezpieczny menedżer haseł i narzędzia do optymalizacji systemu.  Licencja przewiduje aktywację ochrony na maksymalnie 10 domowych urządzeniach w dowolnej konfiguracji (np. 6 komputerów z Windows i 4 smartfony z Androidem). Pamięta jednak, że ochrona rodzicielska McAfee nie współpracuje z komputerami z systemem operacyjnym MacOS.

Sprawdź ochronę rodzicielską w Kaspersky Total Security