Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Gold Points Nintendo eShop – jak działają Złote Punkty?

Gold Points Nintendo eShop – jak działają Złote Punkty?

Na Nintendo Switch zagrasz w gry kupione na fizycznym kartridżu oraz w formie cyfrowej (za pośrednictwem aplikacji Nintendo eShop). Każdy zakup kończy się przyznaniem Złotych Punktów, które przeliczane są na prawdziwe pieniądze. Dzięki temu następne zakupy w Nintendo eShop będą kosztować Cię mniej, ponieważ punkty obniżą cenę wybranego tytułu. Sprawdź jak przeliczane są Nintendo Gold Points i kiedy są dodawane do Twojego konta.

Jak działają Złote Punkty w Nintendo eShop?

Gold Points w Nintendo eShop są nagrodą za kupowanie gier od Nintendo, która jest wymieniana na złotówki. Obowiązują tutaj jednak pewne zasady odnośnie wymiany Złotych Punktów. Na co warto zwrócić uwagę przy otrzymaniu Gold Points na swoim koncie Nintento?

  • Każdy użytkownik otrzymuje tyle Złotych Punktów, ile wydał złotówek (realnych) na daną grę w Nintendo eShop. Jeśli kupiłeś grę za 150 zł, to otrzymasz 150 Gold Points.
  • Jeden Złoty Punkt jest później rozliczany jako 5 groszy. Przy użyciu 150 Złotych Punktów obniżysz wartość kolejnych zakupów o 7,50 zł. Przelicznik ten dotyczy jednak zakupów wykonanych w sklepie online Nintendo.

Jeśli zamierzasz kupować gry w Nintendo eShop, wypróbuj kody doładowujące Nintendo eShop Card w różnych nominałach. Kliknij na poniższy obrazek, aby sprawdzić ofertę doładowań eShop Card.

Karta podarunkowa Nintendo eShop Card. Gold Points Nintendo

Jak zdobyć Gold Points (Złote Punkty) w Nintendo eShop?

Złote Monety naliczają Ci się, gdy kupujesz fizyczną lub cyfrową wersję gry. Są jednak różnice w wartości przyznawanych punktów.

  • Zakup gry z Nintendo eShop5% wydanej kwoty wróci do Ciebie w postaci Gold Points.
  • Zakup gry na kartridżu i przypisanie jej do konta1% wydanej kwoty odbierzesz jako Gold Points.

Dla ułatwienia i rozgraniczenia obu możliwości pozyskiwania Złotych Punktów rozpiszemy to w postaci potencjalnych wydatków:

  • Jeśli kupisz grę w wersji cyfrowej za 200 zł, otrzymasz 200 Złotych Monet, czyli 10 zł zniżki na następne zakupy (5%).*
  • Jeśli kupisz grę w wersji pudełkowej za 200 zł, otrzymasz 200 Złotych Monet, przeliczonych na 2 zł na następne zakupy (1%).**

*Płacąc za grę kodem promocyjnym, również otrzymasz Złote Punkty.

**Złote Punkty za fizyczną grę Nintendo otrzymasz pod warunkiem, że zarejestrujesz ją w ciągu maksymalnie dwóch lat od oficjalnej premiery gry. Za gry, kupione po dwóch latach od premiery, nie otrzymasz Monet.

Gold Points - jak działają Złote Monety w Nintendo eShop?
Za wydaną sumę 249,80 zł otrzymasz 250 Złotych Monet.

Data ważności Nintendo Gold Points

Złote Monety mają swoją „datę ważności”. Punkty są ważne przez 12 miesięcy od dnia ich zdobycia. Monety zebrane np. w lipcu 2022 roku przetrzymasz maksymalnie do lipca 2023.

Przeczytaj również: Jaką kartę pamięci wybrać do Nintendo Switch?