Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Zestawienie polecanych antywirusów na 2022 rok – najlepsze zabezpieczenia dla firm i domu

Zestawienie polecanych antywirusów na 2022 rok – najlepsze zabezpieczenia dla firm i domu

Na naszych urządzeniach znajduje się coraz więcej danych, tych firmowych jak i prywatnych. Kontakty, zdjęcia czy finanse są łakomym kąskiem dla przestępców, dlatego aplikacje antywirusowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa komputerów i telefonów. Jak zabezpieczyć swoje urządzenia przed atakami ransomware lub wirusami wykradającymi pliki? Poznaj polecane programy antywirusowe, które w 2022 roku zadbają o miliony użytkowników na całym świecie.

Jak antywirus chroni urządzenia?

Pobierając pliki, przeglądając internet lub rozmawiając przez komunikatory (tj. Messenger, który powoduje, że możesz otrzymać podejrzane wiadomości na Facebooku), nasze urządzenia narażone są na różne ataki. Wirusy i inne programy szpiegujące ukryte w pobieranych plikach wyrządzają wiele szkód, np. blokują telefon lub szyfrują dane i żądają okupu – jest to tzw. atak ransomware.

Oprócz powyższego przykładu najbliższe laty będą związane z rosnąco lawinowo liczbą ataków z wykorzystaniem:

  • malware,
  • phishingu,
  • przechwytywania kamery internetowej,
  • kradzieży danych karty płatniczej,
  • wyłudzenia danych do systemów płatności.

Dlatego tak ważne jest kompleksowa ochrona urządzeń antywirusem.

Płatne czy darmowe programy antywirusowe – co jest lepsze?

Darmowe antywirusy to lepsze rozwiązanie niż kompletny brak zabezpieczeń. Nie posiadają one jednak zaawansowanych funkcji, które chronią inne obszary tj. funkcjonowanie kamery internetowej lub ochronę bankowości. Przykładem często niedostępnej w darmowych antywirusach funkcji jest ochrona urządzenia w czasie rzeczywistym, która reaguje na bieżące incydenty. Darmowy antywirus działa tylko wtedy, gdy użytkownik sam wykona skanowanie dysku.

Zobacz porównanie darmowego i płatnego antywirusa na przykładzie Kaspersky.

Jaki antywirus wybrać w 2022 roku?

Na rynku antywirusów jest spora konkurencja między firmami, które starają się zyskać zaufanie użytkowników. Prowadzą one wyścig w walce o coraz lepsze zabezpieczenia i funkcje ułatwiające zarządzanie bezpieczeństwem. Zobacz jakie są najczęściej wybierane antywirusy przez klientów home.pl i sprawdź, który antywirus dla firm lub domu będzie dla Ciebie odpowiedni.

Norton 360 – pakiet zabezpieczeń na każdą sytuację

Norton 360 to nie tylko świetny program antywirusowy, ale także pełny pakiet funkcji, które pomogą Tobie w zabezpieczaniu urządzeń różnego typu. Instalując Norton 360 na systemie Windows lub MacOS otrzymujesz też dostęp do menadżera haseł i prywatnej sieci wirtualnej, ochronę przed spyware oraz przestrzeni na dysku chmurowym (tylko na komputerach Windows).

Jeśli chcesz chronić więcej niż 1 urządzenie – skorzystaj z licencji Norton 360 Deluxe, na 3 lub 5 urządzeniach, czy Norton 360 Premium, którą zainstalujesz na 10 urządzeniach. W tej wersji otrzymasz także moduł kontroli rodzicielskiej.

Programy antywirusowe Norton 360
Polecany antywirus na 2022 – Norton 360

McAfee Total Protection – ochrona antywirusowa na PC, Mac i Android

McAfee Total Protection nie jest nowością w branży cyberbezpieczeństwa. To produkt rozwijany przez ostatnie lata przez jednego z liderów rynku – firmę McAfee. W tej wersji usługa oferuje zabezpieczenia na wielu poziomach, od klasycznego zwalczania wirusów po ochronę przed spamem na poczcie email.

Jedną z ciekawszych opcji, wyróżniających antywirusa McAfee jest File Lock. Za jej pomocą właściciel urządzenia zaszyfruje dowolny plik na dysku specjalnym kluczem o długości 128-bitów. Dodatkowo skorzysta z modułu Safe Family do ochrony rodzicielskiej oraz wbudowanego menadżera haseł do przechowywania kluczowych danych logowania w bezpiecznym miejscu.

Antywirus na 10 urządzeń - McAfee Total Protection.
Antywirus z ochroną rodzicielską – McAfee Total Protection

Bitdefender – jeden z najczęściej polecanych antywirusów dla domu i firmy

Antywirusy Bitdefender są wyposażone w pełny wachlarz zabezpieczeń i funkcji, które sprawdzają się w firmie lub domu. Bitdefender Total Security posiada kompleksowe zabezpieczenia przed wirusami i ransomware oraz specjalną funkcję antykradzieżową, która ułatwia lokalizację skradzionego telefonu, a następnie jego blokadę i zdalne usunięcie danych.

Chcesz wyposażyć wszystkie urządzenia w swojej rodzinie w ochronę antywirusową? Wybierz Bitdefender Family Pack. Dzięki temu wariantowi zabezpieczysz aż 15 urządzeń – m.in. komputerów i telefonów – niezależnie od rodzaju systemu operacyjnego.

Programy antywirusowe Bitdefender
Totalna ochrona w antywirusie Bitdefender Total

ESET NOD32 – rekomendowany antywirus wśród polskich użytkowników

ESET to znana i zaufana w Polsce marka, z której korzystało ponad 4 miliony użytkowników. NOD32 to program antywirusowy od lat używany przez firmy, którym zależy na szybkim i efektywnym wychwytywaniu zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania tj. wirusy czy skrypty na stronach internetowych. ESET NOD32 chroni także przed atakami phishingowymi, czyli próbami wyłudzenia danych lub pieniędzy.

ESET NOD32 na 2022 rok
Zaufany program antywirusowy ESET NOD32

AVG Ultimate – kompleksowa ochrona dla domu

AVG to znana na rynku marka, która stworzyła antywirus przeznaczony dla użytkowników domowych. AVG Ultimate posiada wszystkie zaawansowane zabezpieczenia przed wirusami i atakami hakerskimi oraz ransomware. W ramach licencji antywirusa otrzymujesz także dostęp do funkcji AVG PC Tune Up, przy pomocy którego poprawisz wydajność swojego komputera.

Polecany antywirus dla domu AVG
Pakiet zabezpieczeń dla domu AVG Ultimate

Avast Premium – zaufany antywirus

Avast Premium Security, podobnie jak inne płatne antywirusy, posiada zaawansowane zabezpieczenia przed wszelkimi wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Korzystając z Avast masz pewność, że Twój komputer oraz aktywność w sieci są bezpieczne, ponieważ antywirus wyposażony jest w skaner stron internetowych oraz załączników pobieranych z poczty email.

Polecany antywirus Avast
Sprawdzone rozwiązanie antywirusowe Avast

Gdzie kupić najlepsze programy antywirusowe w 2022 roku?

Na rynku dostępnych jest wiele antywirusów, które posiadają różne dodatkowe funkcje jak prywatne sieci VPN, narzędzia do kontroli rodzicielskiej czy moduły bezpiecznej bankowości. Wiele z nich znajdziesz w ofercie programów antywirusowych home.pl. Zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami, które są polecane na 2022 rok za pomocą poniższego przycisku.