Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Polecane programy antywirusowe na 2022 rok – najlepsze zabezpieczenia dla firm i domu

Polecane programy antywirusowe na 2022 rok – najlepsze zabezpieczenia dla firm i domu

Na naszych urządzeniach znajduje się coraz więcej danych, tych firmowych jak i prywatnych. Kontakty, zdjęcia czy finanse są łakomym kąskiem dla przestępców, dlatego aplikacje antywirusowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa komputerów i telefonów. Jak zabezpieczyć swoje urządzenia przed atakami ransomware lub wirusami wykradającymi pliki? Poznaj polecane programy antywirusowe, które w 2022 roku zadbają o miliony użytkowników na całym świecie.

Jak antywirus chroni urządzenia?

Pobierając pliki, przeglądając internet lub rozmawiając przez komunikatory (tj. Messenger, który powoduje, że możesz otrzymać podejrzane wiadomości na Facebooku), nasze urządzenia narażone są na różne ataki. Wirusy i inne programy szpiegujące ukryte w pobieranych plikach wyrządzają wiele szkód, np. blokują telefon lub szyfrują dane i żądają okupu – jest to tzw. atak ransomware.

Oprócz powyższego przykładu najbliższe laty będą związane z rosnąco lawinowo liczbą ataków z wykorzystaniem:

  • malware,
  • phishingu,
  • przechwytywania kamery internetowej,
  • kradzieży danych karty płatniczej,
  • wyłudzenia danych do systemów płatności.

Dlatego tak ważne jest kompleksowa ochrona urządzeń antywirusem.

Płatne czy darmowe programy antywirusowe – co jest lepsze?

Darmowe antywirusy to lepsze rozwiązanie niż kompletny brak zabezpieczeń. Nie posiadają one jednak zaawansowanych funkcji, które chronią inne obszary tj. funkcjonowanie kamery internetowej lub ochronę bankowości. Przykładem często niedostępnej w darmowych antywirusach funkcji jest ochrona urządzenia w czasie rzeczywistym, która reaguje na bieżące incydenty. Darmowy antywirus działa tylko wtedy, gdy użytkownik sam wykona skanowanie dysku.

Zobacz porównanie darmowego i płatnego antywirusa na przykładzie Kaspersky.

Jaki antywirus wybrać w 2022 roku?

Na rynku antywirusów jest spora konkurencja między firmami, które starają się zyskać zaufanie użytkowników. Prowadzą one wyścig w walce o coraz lepsze zabezpieczenia i funkcje ułatwiające zarządzanie bezpieczeństwem. Zobacz jakie są najczęściej wybierane antywirusy przez klientów home.pl i sprawdź, który antywirus dla firm lub domu będzie dla Ciebie odpowiedni.

Norton 360 – pakiet zabezpieczeń na każdą sytuację

Norton 360 to nie tylko świetny program antywirusowy, ale także pełny pakiet funkcji, które pomogą Tobie w zabezpieczaniu urządzeń różnego typu. Instalując Norton 360 na systemie Windows lub MacOS otrzymujesz też dostęp do menadżera haseł i prywatnej sieci wirtualnej, ochronę przed spyware oraz przestrzeni na dysku chmurowym (tylko na komputerach Windows).

Jeśli chcesz chronić więcej niż 1 urządzenie – skorzystaj z licencji Norton 360 Deluxe, na 3 lub 5 urządzeniach, czy Norton 360 Premium, którą zainstalujesz na 10 urządzeniach. W tej wersji otrzymasz także moduł kontroli rodzicielskiej.

Programy antywirusowe Norton 360
Polecany antywirus na 2022 – Norton 360

Antywirusy Kaspersky – wielokrotnie nagradzane rozwiązania do ochrony

Kaspersky to marka z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu antywirusów dla użytkowników domowych i firm. Wielokrotnie nagradzany przez ekspertów Kaspersky Internet Security to sprawdzony pakiet i zapora przed zagrożeniami w intrenecie, którą uruchomisz na komputerach Windows, Apple i telefonach z systemem Android.

Dzięki modułowi bezpiecznej bankowości zabezpieczysz swoje płatności przy zakupach w sieci, a moduł Kaspersky Safe Kids zapewni Twojej rodzinie bezpieczne surfowanie w sieci. Działanie antywirusa poszerzysz o dodatkowy menadżer haseł i funkcję tworzenia kopii zapasowych – jest to dostępne w usłudze Kaspersky Total Security.

Aplikacja antywirusowa Kaspersky
Antywirus na Windows i macOS Kaspersky Internet Security

Bitdefender – jeden z najczęściej polecanych antywirusów dla domu i firmy

Antywirusy Bitdefender są wyposażone w pełny wachlarz zabezpieczeń i funkcji, które sprawdzają się w firmie lub domu. Bitdefender Total Security posiada kompleksowe zabezpieczenia przed wirusami i ransomware oraz specjalną funkcję antykradzieżową, która ułatwia lokalizację skradzionego telefonu, a następnie jego blokadę i zdalne usunięcie danych.

Chcesz wyposażyć wszystkie urządzenia w swojej rodzinie w ochronę antywirusową? Wybierz Bitdefender Family Pack. Dzięki temu wariantowi zabezpieczysz aż 15 urządzeń – m.in. komputerów i telefonów – niezależnie od rodzaju systemu operacyjnego.

Programy antywirusowe Bitdefender
Totalna ochrona w antywirusie Bitdefender Total

ESET NOD32 – rekomendowany antywirus wśród polskich użytkowników

ESET to znana i zaufana w Polsce marka, z której korzystało ponad 4 miliony użytkowników. NOD32 to program antywirusowy od lat używany przez firmy, którym zależy na szybkim i efektywnym wychwytywaniu zagrożeń ze strony złośliwego oprogramowania tj. wirusy czy skrypty na stronach internetowych. ESET NOD32 chroni także przed atakami phishingowymi, czyli próbami wyłudzenia danych lub pieniędzy.

ESET NOD32 na 2022 rok
Zaufany program antywirusowy ESET NOD32

ESET Endpoint – programy antywirusowe z konsolą administratora

Praca z domu i przechodzenie na tryb „home office” spowodowały, że w firmach wzrosło zainteresowanie antywirusami, które są zarządzane za pomocą konsoli w przeglądarce. Przykładem takiego antywirusa jest ESET Endpoint. Posiada on centrum administracyjne, w którym widać wszystkie urządzenia przypisane do licencji antywirusa. Główny użytkownik np. administrator IT może zarządzać za jego pośrednictwem indywidualnymi zabezpieczeniami na wybranym urządzeniu i wyświetlać alerty o zagrożeniach, jeśli antywirus wykrył wirusa lub potencjalną lukę.

Bezpieczeństwo firmy w ESET Endpoint
Zarządzanie bezpieczeństwem firmy w ESET Endpoint

Gdzie kupić najlepsze programy antywirusowe w 2022 roku?

Na rynku dostępnych jest wiele antywirusów, które posiadają różne dodatkowe funkcje jak prywatne sieci VPN, narzędzia do kontroli rodzicielskiej czy moduły bezpiecznej bankowości. Wiele z nich znajdziesz w ofercie programów antywirusowych home.pl. Zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami, które są polecane na 2022 rok za pomocą poniższego przycisku.