Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze gry planszowe od 50 do 250 złotych – w co warto zagrać ze znajomymi?

Najlepsze gry planszowe od 50 do 250 złotych – w co warto zagrać ze znajomymi?

Dobra planszówka zaangażuje nawet tych, co stronią od tego typu zabawy. Gry planszowe są jednym z wielu sposobów na dobrze spędzony czas w gronie znajomych lub z rodziną. Jeżeli zastanawiasz się na zakupem i nie wiesz ile wydać na dobrą grę – zapoznaj się z naszymi propozycjami, w które zaopatrzysz się za pomocą kart podarunkowych Empik.

Gdzie kupić gry planszowe?

Wszystkie wymienione niżej tytuły znajdziesz w salonach Empik oraz na stronie empik.com. Zakupów online dokonasz różnymi metodami płatności. A jeśli szukasz odpowiedniego prezentu dla miłośnika planszówek, lub planujesz zamówić grę planszową ze sklepu na empik.com – użyj karty podarunkowej Empik.

Gry planszowe do 50 złotych

W tym segmencie cenowym gry planszowe nie są zbyt rozbudowane, nie posiadają również licznych dodatków, figur, kart itp., aczkolwiek są idealne dla mniejszej liczby graczy. To świetne rozwiązanie dla osób szukających ekonomicznych, ale dających frajdę rozwiązań.

Super Farmer

Najlepsze gry planszowe. Super Farmer w Empiku.

Jesteś farmerem i hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie, ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk, a Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem. Ostrożnie szacuj ryzyko, aby zostać Super-farmerem!

Super Farmer uczy sztuki przewidywania. Jest grą edukacyjno-ekonomiczną, w której gracze mają za cel zdobyć zwierzęta hodowlane każdego dostępnego gatunku. Aby pomnażać swoje stado, gracze korzystają z dwunastościennych kostek i dobierają kartoniki ze zwierzętami według zasad rządzącymi grą.

Gra przeznaczona dla 2-6 graczy w wieku od 6 lat.

Poziom trudności: bardzo łatwy

Sabotażysta

Sabotażysta - najlepsza karcianka na wieczór ze znajomymi.
Najlepsza gra planszowa na wieczór. Sabotażysta - świetna karcianka.

Jesteście krasnalami zachłannymi na złoto. Kopiecie, kopiecie, baryłki złota są coraz bliżej, aż tu nagle… tunel się zawala! Właśnie ujawnił się sabotażysta, który nie chce dzielić się łupem!

Gracze dzielą się na dwie ekipy: kopaczy i sabotażystów. Tylko jedna drużyna wygra, dlatego im szybciej odkryjecie, kto rzuca kłody pod nogi, szanse zwycięstwa będą zwiększone.

Liczba graczy: 3-10 w wieku od 8 lat.

Poziom trudności: bardzo łatwy

Dobble – seria

Gry planszowe - Dobble dla osób w każdym wieku.

Dobble to gra niepozorna, choć dynamiczna i w praktyce wymagająca. Polega na obrazkach i skojarzeniach, co wzbudza u graczy kreatywność i wydłuża procesy myślowe. Najważniejsze, abyś działał szybciej niż przeciwnik.

O co chodzi w tej grze? W dużym skrócie – spójrz na kartę, którą masz w ręku oraz na tę, która leży na środku. Kiedy znajdziesz wspólny symbol, nazwij go i szybko rzuć swoją kartę na środek. Potem następną i następną, aż pozbędziesz się wszystkich swoich kart. Proste? No… chyba tak.

Dobble posiada wiele wydań tematycznych, dlatego, jeśli jesteś fanem Harrego Pottera, Krainy Lodu lub innych światów, sprawdź pozostałe wydania gry na empik.com.

Liczba graczy: powyżej 2 w wieku od 6 lat

Poziom trudności: bardzo łatwy

Gry planszowe do 100 złotych

W tym przedziale cenowym wybór gier jest już znacznie większy, a sama jakość wykonania stoi na przyzwoitym poziomie. Biorąc pod uwagę wydatek w okolicy 100 zł przebierzesz w propozycjach gier skierowanych do większej liczby użytkowników.

Jungle Speed

Najlepsze planszówki. Jungle Speed: Prawo Dżungli na imprezę.

Jungle Speed, to uzależniająca i szalona gra towarzyska, której zasady, to tylko 3 punkty:

  • Obserwuj uważnie karty, które odwracają przeciwnicy.
  • Znajdź na nich symbol identyczny z tym na Twojej karcie.
  • Szybko złap totem!

Według powyższych reguł pozbądź się wszystkich swoich kart i wygraną masz w kieszeni.

Ze względu na możliwą zaciekłość rozgrywki, gracze powinni być w podobnym przedziale wiekowym, np. 5-7, 12-14, 18+ lat.

Liczba graczy: 2 i więcej

Poziom trudności: bardzo łatwy

5 sekund

5 sekund - gra towarzyska w Empik.

Proste zasady i ciekawa rozgrywka. 5 sekund integruje osoby w każdej kategorii wiekowej, dlatego doskonale sprawdzi się również z najmłodszymi graczami.

Masz 5 sekund na to, aby podać 3 odpowiedzi na pozornie proste pytania. Wyzwanie jednak rośnie, a emocje sięgają zenitu, kiedy masz na to tylko 5 sekund odmierzane profesjonalnie zaprojektowanym czasomierzem.

Proste? Proste. Wymień więc 3 sposoby na zabicie czasu w podróży. CZAS, START!

Liczba graczy: 3-6 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: bardzo łatwy

Dixit

Gra rodzinna Dixit.

Dixit jest wesołą i zaskakującą grą skojarzeń. Na czym polega? Karty gry są bogato ilustrowane, dlatego Waszym zadaniem jest wymyślanie i odgadywanie skojarzeń. Przekonacie się, że kilka sesji z Dixit rozwinie Waszą kreatywność i pozwoli lepiej odgadywać skojarzenia członków rodziny i przyjaciół.

Liczba graczy: 3-8 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: łatwy

Taboo

Super gra towarzyska - Taboo - gra niewypowiedzianych słów.

W Taboo najgorsze (i najlepsze) jest to, że doskonale wiesz, co chcesz powiedzieć, ale nie możesz użyć oczywistych określeń. Twoim przeciwnikiem, oprócz drużyny przeciwnej, będzie czas. Nakieruj swoją ekipę na jak największą liczbę haseł w wyznaczonym czasie, a zwiększysz Wasze szanse na zwycięstwo.

Liczba graczy: powyżej 4 w wieku od 12 lat

Poziom trudności: bardzo łatwy

Tajniacy

Gra planszowa dla każdego - Tajniacy.

Słowne łamigłówki ćwiczą umysł i integrują graczy. Z Tajniakami masz pewność, że jedno i drugie będziesz mieć w dostatku. Dwie drużyny rywalizują między sobą, a w odgadywaniu haseł pomagają im liderzy (po jednym z drużyny), którzy jednym słowem mają naprowadzić swoich ludzi na jak największą liczbę słów. Uważaj jednak, aby nie odgadnąć słowa przeciwnej drużyny!

Liczba graczy: 2-8 osób w wieku od 12 lat

Poziom trudności: bardzo łatwy

Gry planszowe do 150 złotych

W kolejnym przedziale cenowym trafimy już na kilka perełek z dużą liczbą dodatków tj. karty, żetony, czy estetycznie wykonane plansze. Dopłacając kolejne kilkanaście/kilkadziesiąt złotych otrzymasz jeszcze lepszą jakość, a także bardziej złożone mechanizmy rozgrywki gwarantujące godziny rozrywki dla minimum 2 graczy.

Palec Boży

Gry planszowe na wieczór. Palec Boży - gra towarzyska.

Palec Boży, to gra zręcznościowa, w której każdy z graczy walczy o to, by stać się najpotężniejszym bóstwem. Zasady są proste, a rozgrywka innowacyjna, dzięki czemu nie oderwiecie się od stołu przez dłuższy czas. Wciel się w postać boga i wypstrykaj swoich przeciwników!

Liczba graczy: 2-4 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: łatwy

Splendor

Gry towarzyskie. Planszówki na wieczór.

Splendor to wyśmienita karcianka, w której gracze uzależniają się od zbierania łakomych kąsków: cennych żetonów i kart, umożliwiających im dalszy rozwój. Wcielacie się w renesansowych kupców i chcecie nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu i wszystko, to wiąże się ze zdobyciem największego prestiżu.

Liczba graczy: 2 i więcej w wieku od 8 lat

Poziom trudności: łatwy

Terraformacja Marsa

Planszówka na wiele godzin. Terraformacja Marsa.

Aby móc skutecznie eksmitować się z Ziemi, wymagana jest terraformacja Marsa, czyli stworzenie środowiska do życia przyjaznego dla ludzi. W Terraformacji Marsa gracz obejmuje kontrolę nad jedną z korporacji, która kupuje i zagrywa karty projektów inwestycyjnych, urbanizujących Czerwoną Planetę. Wygra ten, kto jako pierwszy osiągnie wysoki współczynnik terraformacji (zapewniając odpowiednią temperaturę, poziom tlenu czy liczbę oceanów).

Zatem… czas na ekspansję kosmosu!

Liczba graczy: 1-5 w wieku od 12 lat

Poziom trudności: średni

Catan

Catan, Osadnicy - idealna gra planszowa dla rodziny i znajomych.

Catan to wyspa, na której przyjdzie Ci budować swoje osady i drogi między nimi, a potem miasta. Okoliczne tereny zaopatrzą Cię w niezbędne surowce, dlatego Twoim zadaniem jest wyłącznie umiejętne zarządzanie zasobami. Podczas rozgrywki przyjdzie ci się jednak zmierzyć z innymi graczami, a więc konkurentami w drodze do sukcesu. Dlatego planuj swój rozwój i handluj, aby zostawić pozostałych w tyle.

Liczba graczy: 3-4 osoby w wieku od 8 lat

Poziom trudności: łatwy

Gry planszowe do 250 złotych

Szukając efektownego prezentu dla osób spragnionych dobrej gry planszowej nie zapomnij o propozycjach z wyższą ceną. Większy wydatek wiąże się jednak z gwarancją, że dany tytuł pochłonie na wiele godzin nawet kilku graczy jednocześnie. Do 250 zł znajdziesz propozycje, które posiadają już większy gabaryt po rozłożeniu (np. mapy).

Pokój 25

Pokój 25 - świetna gra kooperacyjna.

Pokój 25 to wciągająca gra dla wytrwałych graczy. Każdy z nich jest uwięziony w budynku, w którym każde z pomieszczeń posiada czworo drzwi. Które z nich dadzą Ci przewagę, a które wyślą w niepamięć? Okaże się, gdy je wybierzesz. Twoim zadaniem jest odnalezienie pokoju 25 – wyjścia z koszmaru. Bądź jednak czujny, ponieważ nie każdy z graczy chce uciec z więzienia. Tylko kto jest zdrajcą?

Liczba graczy: 2-6 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: średni

Wsiąść do pociągu – seria

Gra planszowa dla wielu graczy. Wsiąść do pociągu.

Wsiąść do pociągu, to kultowa gra planszowa, która wciągnie Was na długie godziny. W zależności od wybranego wariantu gry (Świat, Europa, Polska, Londyn itd.) budujecie rozległe połączenia kolejowe między popularnymi zakątkami świata. Oprócz wyzwań, narzuconych przez wylosowane zadania, podszkolicie swoją wiedzę geograficzną.

Liczba graczy: 2-5 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: łatwy

Kalambury Deluxe

Dobre gry planszowe dla dużej liczby osób. Kalambury Deluxe.

Każdy zna Kalambury. Podzielcie się na dwie drużyny i pokazujcie, rysujcie, zgadujcie! Kalambury Deluxe zawierają ponad 800 haseł i mnóstwo sposobów na ich pokazanie.

Liczba graczy: powyżej 4 w wieku od 8 lat

Poziom trudności: bardzo łatwy

Jak użyć E-karty Empik i kupić gry planszowe?

Zakupy na empik.com opłacisz bezpiecznymi voucherami w kilku prostych krokach:

  1. Zaloguj się na stronie empik.com.
  2. Po dodaniu produktów do koszyka, wybierz E-karta przy metodzie płatności.
  3. Wprowadź unikatowy kod z E-karty.
  4. Twoje zamówienie zostanie pomniejszone o wartość vouchera. Dokończ proces zamawiania i oczekuj na paczkę z planszówkami!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o E-kartach Empik, odwiedź stronę home.pl/ekarta-empik/.

Sprawdź: Skąd wziąć kody rabatowe i robić tańsze zakupy?