Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Co wiadomo o Hogwarts Legacy? Poznaj datę premiery, cenę i platformy docelowe

Co wiadomo o Hogwarts Legacy? Poznaj datę premiery, cenę i platformy docelowe

Premierowy zwiastun gry, umiejscowionej w uniwersum Harrego Pottera – Hogwarts Legacy, spotkał się z pozytywnym odzewem społeczności i wieloma dobrymi opiniami. Fani magicznego świata oraz gracze długo wyczekujący podobnej gry na wysokim poziomie, z niecierpliwością oczekują kolejnych nowinek dotyczących produkcji. W związku z premierą Dziedzictwa Hogwartu powstaje wiele pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Kiedy premiera Hogwarts Legacy?

Pierwsze informacje dotyczące postępu prac nad Dziedzictwem Hogwartu pojawiły się w 2020 roku. Dopiero jednak w marcu 2022 światło dzienne ujrzał oficjalny zwiastun gry, przedstawiający ogólne mechaniki i zarys fabuły. Od tego czasu do sieci trafiają co jakiś czas ciekawostki w postaci newsów i gameplay’ów. Pierwotnie w Hogwarts Legacy mieliśmy zagrać już pod koniec 2022 roku. Warner Bros jednak ogłosiło, że premiera gry zostaje przeniesiona na 10 lutego 2023. Dotyczy to PC, Xbox i PlayStation, przy czym data premiery dla Nintendo Switch nie jest jeszcze znana.

Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun Hogwarts Legacy.

Rozgrywka – RPG z uniwersum Harrego Pottera

Akcja dzieje się przed dobrze znanymi latami nauki Harrego w Hogwarcie, a my wcielamy się w bohatera, który właśnie rozpoczyna piąty rok nauki w brytyjskiej szkole magii i czarodziejstwa. Jak na dobrego RPG-a przystało, określamy płeć i wygląd swojej postaci, która zostanie przydzielona do jednego z czterech domów: Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu i Huffelpuffu.

Umiejscowienie fabuły w drugiej połowie lat nauki w Hogwarcie sprawia, że nasz bohater zna już kilka zaawansowanych zaklęć, potrafi toczyć pojedynki i latać na miotle. Dzięki temu skraca się czas, który musielibyśmy poświęcić na fabularne wyjaśnienia podstawowych kwestii, które każdy fan powieści J.K. Rowling doskonale zna.

Historia, z którą będziemy mieli przyjemność się zmierzyć, skupia się na powstrzymaniu buntu goblinów, współpracujących z czarnoksiężnikami. Zagrożenie wychodzi poza szkołę, ponieważ dotyczy całego świata czarodziejów. Nasz bohater wraz z przyjaciółmi będzie miał za zadanie zapobiec tajemniczej zmowie. Nasi pomocnicy – inni uczniowie – okażą się specjalistami w konkretnych dziedzinach, dlatego pomimo braku kooperacji z innymi graczami, będziemy musieli korzystać ze wsparcia postaci „wewnątrz gry”.

Jakie aktywności przygotowuje dla nas Hogwarts Legacy? Oprócz standardowej RPG-owej eksploracji otwartego świata w szkole i poza nią, polatamy na miotle, zawalczymy z innymi uczniami oraz niebezpiecznymi magicznymi stworzeniami, a także… będziemy chodzić na niektóre zajęcia. Tak! Ważenie eliksirów i nauka zaklęć (o obronie przed czarną magią nie wspomnę) muszą być ciekawe! Do końca szkoły pozostało jeszcze kilka semestrów, a same niestety się nie zaliczą. Wybór określonych zajęć będzie wyznaczał kierunek rozwoju naszej postaci, więc połączymy przyjemne z pożytecznym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej – gra przewiduje rozgrywkę dla jednego gracza, więc w co-opie w tym przypadku nie pogramy.

Na czym zagramy w Hogwarts Legacy?

Jedną z kluczowych zalet nadchodzącej premiery jest fakt, że w Hogwarts Legacy zagramy na PC oraz na sprzęcie obecnej i poprzedniej generacji. Oznacza to, że posiadacze PS4 czy Xbox One nie zostaną w tyle. Elektroniczne wersje również będą sprzedawane, np. na Steam, PS Store, czy Nintendo eShop.

Konsole, na których zagramy w Hogwarts Legacy:

Dla szczęśliwych posiadaczy PS5 jest przygotowana niezła gratka. Kontroler m. in. będzie podświetlony w kolorze wybranego domu Hogwartu. Sprawdź zapowiedź przykładów immersji, która pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę.

Minimalne wymagania sprzętowe na PC:

 • Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
 • RAM: 8 GB
 • Windows 10 (64-bit)
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX Vega 56 / NVIDIA GeForce GTX 1070 z 8 GB pamięci VRAM
 • 85 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania sprzętowe na PC:

 • Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 3600
 • RAM: 16 GB
 • Windows 10 (64-bit)
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT z 8 GB pamięci VRAM / NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti z 11 GB pamięci VRAM
 • 85 GB wolnego miejsca na dysku

Czy Hogwarts Legacy będzie w Game Passie?

W Hogwarts Legacy na pewno zagramy na konsolach od Microsoftu – Xbox Series X/S oraz Xbox One. Na chwilę obecną jednak nie ma oficjalnej informacji o dostępności gry w abonamencie Game Pass.

Hogwarts Legacy – cena?

Gra jest już dostępna w przedsprzedaży i, w zależności od platformy, ceny podstawy kształtują się następująco:

 • PC – 249 – 290 zł
 • PS4 – 279,90 zł
 • PS5 – 294,90 zł
 • Xbox One – 279 zł
 • Xbox Series S/X – 294,90 zł
 • Ninendo Switch – cena nieznana

Kolekcjonerzy mogą również skusić się na wyjątkową edycję kolekcjonerską. Cena tego specjalnego wydania, to ok. 1400 zł, a zawierają się w nim:

 • gra w steelbooku,
 • lewitująca replika różdżki ze zdobioną księgą,
 • wczesny dostęp (72 godziny przed premierą),
 • zestaw dodatków w grze (Dark Arts Cosmetic Pack),
 • dodatkowy obszar w grze (Dark Arts Battle Arena),
 • dodatek – kapelusz (Dark Arts Garrison Hat),
 • dodatek – szata Kelpie.

Zobacz unboxing Hogwarts Legacy – Collector’s Edition:

Czy w Hogwarts Legacy będzie polska wersja językowa?

O tym, że mamy oficjalną polską nazwę gry – Dziedzictwo Hogwartu, to już wiadomo. A żeby tego było mało, polska wersja napisów w grze została już potwierdzona i będzie ona towarzyszyć oryginalnemu, angielskiemu dubbingowi.

Poniżej obejrzysz ponad 20-minutowy klip opisujący elementy rozgrywki i fabuły. Zapowiada się wiele godzin dobrego grania!