Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Co wiadomo o Hogwarts Legacy? Poznaj datę premiery, cenę i platformy docelowe

Co wiadomo o Hogwarts Legacy? Poznaj datę premiery, cenę i platformy docelowe

Premierowy zwiastun gry, umiejscowionej w uniwersum Harrego Pottera – Hogwarts Legacy, spotkał się z pozytywnym odzewem społeczności i wieloma dobrymi opiniami. Fani magicznego świata oraz gracze długo wyczekujący podobnej gry na wysokim poziomie, z niecierpliwością oczekują kolejnych nowinek dotyczących produkcji. W związku z premierą Dziedzictwa Hogwartu powstaje wiele pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Kiedy premiera Hogwarts Legacy?

Pierwsze informacje dotyczące postępu prac nad Dziedzictwem Hogwartu pojawiły się w 2020 roku. Dopiero jednak w marcu 2022 światło dzienne ujrzał oficjalny zwiastun gry, przedstawiający ogólne mechaniki i zarys fabuły. Od tego czasu do sieci trafiają co jakiś czas ciekawostki w postaci newsów i gameplay’ów. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Gracze zostali poinformowani, że gra zadebiutuje około świąt Bożego Narodzenia w 2022 roku.

Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun Hogwarts Legacy.

Rozgrywka – RPG z uniwersum Harrego Pottera

Akcja dzieje się przed dobrze znanymi latami nauki Harrego w Hogwarcie, a my wcielamy się w bohatera, który właśnie rozpoczyna piąty rok nauki w brytyjskiej szkole magii i czarodziejstwa. Jak na dobrego RPG-a przystało, określamy płeć i wygląd swojej postaci, która zostanie przydzielona do jednego z czterech domów: Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu i Huffelpuffu.

Umiejscowienie fabuły w drugiej połowie lat nauki w Hogwarcie sprawia, że nasz bohater zna już kilka zaawansowanych zaklęć, potrafi toczyć pojedynki i latać na miotle. Dzięki temu skraca się czas, który musielibyśmy poświęcić na fabularne wyjaśnienia podstawowych kwestii, które każdy fan powieści J.K. Rowling doskonale zna.

Historia, z którą będziemy mieli przyjemność się zmierzyć, skupia się na powstrzymaniu buntu goblinów, współpracujących z czarnoksiężnikami. Zagrożenie wychodzi poza szkołę, ponieważ dotyczy całego świata czarodziejów. Nasz bohater wraz z przyjaciółmi będzie miał za zadanie zapobiec tajemniczej zmowie. Nasi pomocnicy – inni uczniowie – okażą się specjalistami w konkretnych dziedzinach, dlatego pomimo braku kooperacji z innymi graczami, będziemy musieli korzystać ze wsparcia postaci „wewnątrz gry”.

Jakie aktywności przygotowuje dla nas Hogwarts Legacy? Oprócz standardowej RPG-owej eksploracji otwartego świata w szkole i poza nią, polatamy na miotle, zawalczymy z innymi uczniami oraz niebezpiecznymi magicznymi stworzeniami, a także… będziemy chodzić na niektóre zajęcia. Tak! Ważenie eliksirów i nauka zaklęć (o obronie przed czarną magią nie wspomnę) muszą być ciekawe! Do końca szkoły pozostało jeszcze kilka semestrów, a same niestety się nie zaliczą. Wybór określonych zajęć będzie wyznaczał kierunek rozwoju naszej postaci, więc połączymy przyjemne z pożytecznym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej – gra przewiduje rozgrywkę dla jednego gracza, więc w co-opie w tym przypadku nie pogramy.

Na czym zagramy w Hogwarts Legacy?

Jedną z kluczowych zalet nadchodzącej premiery jest fakt, że w Hogwarts Legacy zagramy na PC oraz na sprzęcie obecnej i poprzedniej generacji. Oznacza to, że posiadacze PS4 czy Xbox One nie zostaną w tyle. Elektroniczne wersje również będą sprzedawane, np. na Steam, PS Store, czy Nintendo eShop.

Konsole, na których zagramy w Hogwarts Legacy:

Dla szczęśliwych posiadaczy PS5 jest przygotowana niezła gratka. Kontroler m. in. będzie podświetlony w kolorze wybranego domu Hogwartu. Sprawdź zapowiedź przykładów immersji, która pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę.

Minimalne wymagania sprzętowe na PC:

  • Procesor: Core i5-4460 / Ryzen 3 1200
  • RAM: 8 GB
  • Windows 10 (64-bit)
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 60 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane wymagania sprzętowe na PC:

  • Procesor: Ryzen 7 1700 / Core i7-6700
  • RAM: 12 GB
  • Windows 10 (64-bit)
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 / GeForce GTX 1070
  • 60 GB wolnego miejsca na dysku

Czy Hogwarts Legacy będzie w Game Passie?

W Hogwarts Legacy na pewno zagramy na konsolach od Microsoftu – Xbox Series X/S oraz Xbox One. Na chwilę obecną jednak nie ma oficjalnej informacji o dostępności gry w abonamencie Game Pass.

Ile będzie kosztować Hogwarts Legacy?

Aktualnie oficjalna sprzedaż na rynku polskim nie jest uruchomiona. Niemniej zagraniczne źródła podają, że Hogwarts Legacy będzie kosztować od 59,99 do 69,99 EUR. Cena będzie uzależniona od tego, na jakiej platformie będziemy chcieli grać.

Czy w Hogwarts Legacy będzie polska wersja językowa?

O tym, że mamy oficjalną polską nazwę gry – Dziedzictwo Hogwartu, to już wiadomo. A żeby tego było mało, polska wersja napisów w grze została już potwierdzona i będzie ona towarzyszyć oryginalnemu, angielskiemu dubbingowi.

Poniżej obejrzysz ponad 20-minutowy klip opisujący elementy rozgrywki i fabuły. Zapowiada się wiele godzin dobrego grania!