Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Co warto obejrzeć na Netflixie w 2024 roku? Poznaj 16 propozycji dla fanów dobrych filmów

Co warto obejrzeć na Netflixie w 2024 roku? Poznaj 16 propozycji dla fanów dobrych filmów

Netflix wkracza w 2024 rok z bardzo bogatym katalogiem dostępnych, jak również zapowiedzianych już filmów. Fani nie powinni narzekać, bo lista produkcji z wyznaczoną datą premiery z każdym tygodniem rośnie. W tym artykule znajdziesz nie tylko polecane i docenione filmy z Netflixa, które warto zobaczyć w 2024 toku, ale także nowe hity z gwiazdami w rolach głównych. Na część z nich będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Jeśli chcesz korzystać z serwisów VOD bez karty płatniczej lub wielomiesięcznych zobowiązań – skorzystaj z naszego poradnika na temat dostępu do CDA Premium.

Polecane filmy na Netflix w 2024 roku

Masz już aktywny abonament Netflixa? To czas, aby zerknąć co możesz dodać na swoją listę filmów do obejrzenia. W poniższym zestawieniu zgromadziłem różnorodne propozycje – nie brakuje kina science-fiction, dramatów, a nawet pozycji dla całej rodziny. Sprawdź, co w 2024 roku wydarzy się na Netflixie.

Leave the World Behind (Zostaw świat za sobą)

Masz ochotę na odrobinę niepokoju i apokalipsy w tle? Ten nowy hit Netflixa to dzieło znanego z serialu Mr Robot Sama Esmaila. Główna bohaterka Amanda (Julia Roberts) proponuje swojemu małżonkowi i dzieciom wyjazd na kilkudniowy wypoczynek za miastem. Kiedy trafiają do urokliwego domu z basenem, wydaje się, że nie może być lepiej. Ich urlop zmienia nocna wizyta pewnego ojca z córką – G.H. i Ruth, którzy podają się za właścicieli nieruchomości i proszą schronienie. Ta sytuacja zbiega się z tajemniczym atakiem internetowym, który odcina bohaterom dostęp do sieci, sygnałów GPS oraz telewizji. Obie rodziny muszą teraz stawić czoła nieuchronnej katastrofie.

May December (Obsesja)

Pewna aktorka o imieniu Elizabeth (w tej roli Natalie Portman) jest żywnie zainteresowana karierą Gracie. Swój wolny czas wykorzystuje na poznanie jej związku, rezydencji, a także dzieci. Robi w tym celu wszystko, aby zbliżyć się do kobiety. Z każdym dniem coraz mocniej wkracza w jej świat rodzinny, doprowadzając do konfliktu oraz ryzyka ujawnienia pewnych tajemnic.

The Killer (Zabójca)

Michael Fassbender w roli chłodnego, pozbawionego skrupułów i emocji zabójcy na zlecenie, który podróżuje w różne zakątki świata i wykonuje swoją pracę. Jeden błąd sprawia, że role się odwracają i bohater staje się zwierzyną, a jego zleceniodawcy – łowcą.

Leo

Leo to 74-letnia jaszczurka, która od… dekad uczy się cały czas w tej samej sali szkolnej i rozmawia ze swoim żółwim kolegą z terrarium. Kiedy dowiaduje się, że zostało mu już niewiele czasu, postanawia uciec i poczuć pełnię życia. Zostaje tym samym wplątany w konflikt z pewnym pedagogiem.

Chcesz poczytać o innych propozycjach dla dzieci? Zapoznaj się z listą bajek dla dzieci, jakie warto obejrzeć na CDA Premium.

Fair Play

Emily tworzy ze swoim chłopakiem Lukiem udany, choć skrzętnie ukrywany przed znajomymi związek. Nie przeszkadza im nawet to, że pracują w tej samej branży, a nawet firmie. Kiedy jednak Emily w wyniku zmian w zespole dostaje upragniony awans, ich relacje ulegają drastycznej zmianie. Dawniej kochankowie, a obecnie rywale poznają wysoką cenę zmian w życiu zawodowym. To, co do tej pory nie było dla nich ważne, staje się przyczynkiem do konfliktu.

They Cloned Tyrone (Sklonowali Tyrone’a)

Dziwny, ale miejscami zabawny film kryminalny, który udanie wplątuje wątki science-fiction. Fontaine to handlarz narkotyków, który zostaje zastrzelony przez swojego rywala z sąsiedztwa Isaaca. Budzi się jednak następnego dnia w swoim łóżku i bez żadnych ran. Odkrywa niebawem, że jest tak naprawdę klonem. Wraz z przyjaciółmi postanawia rozpocząć śledztwo, które doprowadzi go do kolejnej tajemnicy rządowej, ukrytej w podziemnym laboratorium.

Nowhere (Nigdzie)

Nigdzie to trzymający w napięciu thriller połączony z dramatem, w którym ciężarna Mia postanawia razem z mężem uciec z kraju objętego totalitarnym reżimem. W tym celu ukrywa się w jednym z kontenerów. Kiedy zostaje przypadkiem rozdzielona od swojego partnera i porzuca na środku morza, musi stawić czoła żywiołom i innym niebezpieczeństwom. Bohaterka ma również niewiele czasu na odnalezienie drogi do wymarzonego domu ze względu na dziecko.

Love at first sight (Serce w chmurach)

Hadley to młoda dziewczyna, która planuje lot do Londynu. Spóźnia się jednak na odprawę i spotyka przez przypadek przystojnego Olivera. Od tego momentu przez kolejne kilka godzin życie obojga ulegnie zmianie. Zauroczona młodzieńcem, z którym spędziła lot, bohaterka trafi na pierwszą barierę w ich relacji już po wylądowaniu – uszkodzony telefon z zapisanym numerem sprawi, że poszukiwanie chłopaka w brytyjskiej metropolii będzie „misją niemożliwą”.

Chupa

Trzynastoletni Evan wylatuje do Meksyku, aby spotkać się z daleką rodziną. Po krótkiej aklimatyzacji chłopak dokonuje szokującego odkrycia – w pobliskiej szopie należącej do dziadka znajduje małego stworka Chupacabrę. Niebawem okazuje się, że „Chupa” posiada moce, które chciałby posiąść pewien naukowiec. Bohater postanawia chronić stworzenie i nawiązuje z nim przyjaźń. Wiszące nad nimi niebezpieczeństwo sprawia jednak, że muszą uciekać z domostwa, co doprowadza do przeżycia jednej z największych przygód w ich dotychczasowym życiu.

Society of the Snow (Śnieżne bractwo)

Film oparty na faktach. W 1972 roku wyczarterowany przez drużynę rugby samolot rozbija się na lodowcu w Andach. Z grona 45 pasażerów katastrofę przeżywa 29. Aby przeżyć, będą musieli sięgnąć po wszelkie metody, które umożliwią im przetrwanie lodowatych warunków.

Premiera: 4 stycznia 2024

The Kitchen

Akcja tego filmu rozgrywa się w dystopijnym Londyn. W społeczeństwie narastają napięcia, wynikające z różnic w zarobkach. Usługi związane z domami socjalnymi zostały zastąpione jedną dzielnicą dla biedoty o nazwie The Kitchen. To właśnie w tym miejscu żyje Izi, mężczyzna w średnim wieku, który próbuje wyrwać się do lepszego świata. Pewnego dnia spotyka 12-letniego Benjiego. Duet bohaterów postanawia walczyć przeciwko systemowi, który stwarza niebezpieczeństwo.

Premiera: 19 stycznia 2024

Avatar: The Last Airbender

To kolejna próba przeniesienia słynnej animacji na duży ekran. Netflix postanowił zrobić to z wielką pompą, której efektem będzie 10-odcinkowa, epicka produkcj. To historia Aanga, którego zadaniem jest przywrócenie pokoju i równowagi między wszystkimi czterema narodami: Wodnym, Ziemi, Ognia i Powietrza. Aang podróżuje wraz z przyjaciółmi, Sokką i Katara, walcząc z Imperialistycznym Narodem Ognia. Jego celem jest opanowanie wszystkich czterech form magii, aby stać się pełnoprawnym Avatarem i przywrócić harmonię na świecie.

Premiera: 22 lutego 2024

Rebel Moon Część 2: Zadająca rany

Kontynuacja grudniowego hitu Netflixa i jednocześnie jednej z najdroższych produkcji tej platformy, za którą stoi uznany twórca Zack Snyder (m.in. Człowiek ze stali, Watchmen). W drugiej części Rebel Moon bohaterka Kora ponownie stanie do walki o przyszłość galaktyki, której zagraża złowieszczy Atticus Noble.

Premiera: 19 kwietnia 2024

Rebel Moon 2 - polecany film na Netflix w 2024 roku

Beverly Hills Cop: Axel F (Gliniarz z Beverly Hills: Axel F)

Legendarny, szyderczy i skuteczny w działaniu detektyw Axel Foley powraca! Eddie Murphy ponownie w życiowej roli, ale tym razem z innym bagażem doświadczeń – nowe śledztwo będzie tym razem podszyte osobistymi motywacjami, a niemałe znaczenie będzie tym razem miała córka bohatera.

Premiera: lato 2024

Spaceman

Adam Sandler w kolejnej produkcji science-fiction, która pojawi się na Netflixie w 2024 toku. Kosmonauta podczas ważnej misji zdaje sobie sprawę, że po powrocie na Ziemię może stracić wszystko, w tym ukochaną żonę. Robi co może, aby do tego nie dopuścić, w czym pomaga mu tajemnicza istota znaleziona na statku.

Premiera: 2024

The Mothership

Samotna matka Sara po wielu latach od zaginięcia męża oraz ojca swoich dzieci odkrywa w swoim domu dziwny przedmiot pochodzenia pozaziemskiego. Postanawia zbadać, co kryje się za jego tajemnicą. Wraz z dziećmi rusza w przygodę, której celem jest odnalezienie członka rodziny. W tym zapowiedzianym już dawno hicie Netflixa wystąpi zdobywczyni Oskara, Halle Berry.

Premiera: 2024

The Mothership - film na Netflix do obejrzenia w 2024 roku z Halle Berry w roli głównej.

Inne, polecane filmy na Netflix

Netflix to biblioteka składająca się z tysięcy różnych pozycji – filmów oraz seriali. Mam nadzieję, że powyższa lista sprawi, że znalezienie ciekawego tytułu w tej aplikacji będzie dla Ciebie łatwiejsze. A jeśli chcesz poznać więcej wartych obejrzenia, aczkolwiek nie do końca nowych, produkcji filmowych – przeczytaj nasze inne zestawienia

TAGI: / /