Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Fajne filmy do obejrzenia na Netflixie – TOP 10 polecanych produkcji

Fajne filmy do obejrzenia na Netflixie – TOP 10 polecanych produkcji

Korzystając z serwisu Netflix użytkownicy bardzo często korzystają z algorytmu podpowiadającego potencjalnie najciekawsze filmy. Siłą rzeczy rekomendacje będą wypadkową wielu elementów, w tym gatunków, które przeglądaliśmy w różnych kategoriach. Nie zawsze jednak musi tak być. W poniższym zestawieniu zebraliśmy 10 polecanych filmów, w których nie brakuje akcji, wzruszeń i dobrej zabawy. Co fajnego obejrzeć na Netflixie? Sprawdź poniżej.

Nasze zestawienie składa się z filmów, które zostały wyprodukowane przez Netlixa. Dlaczego jest to ważne? Otóż związane jest to z częstą aktualizacją biblioteki i usuwaniu oraz dodawaniu wielu tytułów na przestrzeni miesiąca. Filmy stworzone przez Netflixa są treścią stałą i dostępną przez cały 2022 rok.

Szukasz ciekawego, fajnego filmu na Netflixie? Wzbogać swój seans o ulubione jedzenie z lokalnej restauracji. Zamów kod podarunkowy do pyszne.pl:

Co obejrzeć na Netflix w 2022 roku?

Nie patrz w górę

Astronom Randall Mindy i studentka Kate Dibiasky odkrywają lecącą w kierunku Ziemi kometę, która doprowadzi do zagłady ludzkości. Po ujawnieniu tej informacji politykom, ruszają w kierunku mediów i podczas występów telewizyjnych ostrzegają ludzi o zbliżającej się katastrofie. Problem w tym, że mało kto bierze ich słowa na poważnie. Nie patrz w górę to udana satyra na współczesny świat polityki i społeczeństwa, zdominowany przez sondaże i lekkie treści z social media.

O wszystko zadbam

Dom spokojnej starości dla zamożnych, amerykańskich seniorów jest dla nieuczciwej opiekunki (zarządzającej placówką) okazją do manipulacji klientami i pozyskiwania gotówki. Problem pojawia się w momencie, gdy nowa mieszkanka okazuje się być zupełnie kimś innym, niż pierwotnie wyglądała. Co wyniknie z tej fatalnej pomyłki?

Wykopaliska

Wielka Brytania u progu II wojny światowej. Żyjąca z dala od miasta wdowa wynajmuje doświadczonego archeologa do zbadania pobliskich wykopalisk. Podczas prac dochodzi do odkrycia, które może zmienić historię nie tylko okolicy, ale również całego kraju.

Irlandczyk

Monumentalne (3,5 godziny seansu!) dzieło Martina Scorsese przedstawiające życie Franka Sheerana – amerykańskiego gangstera irlandzkiego pochodzenia. Fabuła przeprowadza widza przez kilkadziesiąt lat jego działalności i ukazuje jego związki z największymi kryminalistami. Film otrzymał aż 10 nominacji do Oskara.

Kate

Profesjonalna zabójczyni Kate w trakcie jednego zlecenia zostaje otruta. Na znalezienie sprawców i zemstę ma jedynie 24 godziny. Trop wiedzie do serca przestępczego światka Tokyo – szefów Yakuzy.

Winni

Amerykańska wersja duńskiego hitu. Policjant Joe Baylor w ramach kary za popełnione w trakcie śledztwa przestępstwo zostaje zesłany na służbę w telefonie alarmowym 911. Podczas pracy otrzymuje zgłoszenie od uprowadzonej kobiety. Od tego momentu zaczyna się wyścig z czasem i walka o życie porwanej.

Wyspa Róży

Utalentowany, włoski inżynier postanawia wybudować na niezależnych wodach własną wyspę i ogłosić ją nowym państwem. Lokacja staje się oczkiem w głowie wielu turystów, którzy chcą skosztować rozrywki w wolnym kraju. Działania bohatera są jednak nie w smak politykom. Historia oparta na faktach z lata 1968 roku, gdy Giorgio Rosa wzniósł u wybrzeża włoskiego Rimini platformę i nazwał ją „Republiką Wyspy Róż”. Bardzo ciekawy temat ubrany w fajny film dla całej rodziny.

Hand of God

Neapol, lata 80-te XX wieku. Fabio to młody chłopak zafascynowany miastem, które przeżywa rozkwit po przybyciu legendarnego Diego Maradony. Rodzinna tragedia sprawie jednak, że doskonale zapowiadająca się przyszłość staje pod dużym znakiem zapytania. Dla bohatera historii będzie to przyśpieszony kurs dorastania i podejmowania trudnych wyborów. „To była ręka Boga” to film od wielokrotnie nagradzanego reżysera Paolo Sorrentino.

Bartkowiak

Były zawodnik MMA postanawia po śmierci brata zająć się jego dobytkiem i prowadzić klub nocny. Wkrótce dowiaduje się, że kierowanie biznesem oznacza kontakty z przestępcami, a wypadek samochodowy, w którym zginął członek rodziny, nie był przypadkowy.

Tyler Rake: Ocalenie

Doskonale wyszkolony w sztukach walki i obsłudze broni najemnik zostaje wynajęty przez szefa hinduskiego świata przestępczego do odbicia porwanego syna. Dla Tylera Rake’a będzie to jedna z najtrudniejszych misji, w jakich brał udział. Znakomite kino akcji z ciekawymi zwrotami akcji i Chrisem Hemsworthem (Avengers, Thor) w roli głównej.

Jak znaleźć dobry film w serwisie Netflix?

Jeżeli powyższa lista nie zawiera filmu, który przypadłby Ci do gustu (lub chciałbyś obejrzeć dobry film romantyczny) – możesz skorzystać z kilku innych metod na znalezienie dopasowanego tytułu.

  1. Po zalogowaniu do konta Netflix i wyborze profilu przejdź do zakładki „Nowe i popularne” – znajdziesz tam produkcje, które dopiero co pojawiły się w bibliotece lub zdobywają dużą popularność i są polecane przez użytkowników Netflixa.
  2. Jeśli jesteś zalogowany/a d konta, skorzystaj z zakładki Filmy, a następnie zjedź do sekcji „Popularne teraz”. Możesz również skorzystać z tego linku – https://www.netflix.com/browse/popular-titles. W tym dziale znajdziesz najpopularniejsze produkcje, jednak bez podziału na gatunek filmowy.
TAGI: / /