Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze filmy romantyczne na Netflix (2022)

Najlepsze filmy romantyczne na Netflix (2022)

W bogatej bibliotece Netflix nie brakuje filmów romantycznych, które są idealnym wyborem na spędzenie Walentynek lub ważnej rocznicy dla obu połówek. Jakimi tytułami warto się zainteresować przed zakupieniem subskrypcji lub w trakcie jej trwania? Poznaj naszą listę polecanych produkcji dla fanów komedii i ciekawych historii z miłością w tle. W zestawieniu znajdziesz aż 20 rekomendowanych filmów romantycznych na wieczór.

W poniższych kategoriach opublikowaliśmy filmy romantyczne, które w większości przypadków są wyprodukowane przez Netflixa. Pamiętaj, że w przypadku pozostałych tytułów nie masz pewności, czy trafisz na nie w danym miesiącu. Serwis bardzo często aktualizuje swoją ofertę poprzez usuwanie i dodawanie nowych filmów. Nasze zestawienie zawiera filmy romantyczne, które nie powinny zniknąć z bazy Netflixa.

Spędzasz wieczór we dwoje przy romantycznej komedii? Nie zapomnij o smacznym jedzeniu z ulubionej restauracji. Odbierz kupon do serwisu pyszne.pl i zamów pizzę, makaron lub sushi na filmowy seans!

Filmy romantyczne na Netflix

Szukasz historii o uniwersalnym przeznaczeniu, ale z nutką romantyzmu w tle? W tym dziale zapoznasz się z produkcjami, które są intrygujące, posiadają morał i oczywiście odpowiednią dawkę miłości, która łączy bohaterów. W sam raz na Walentynki.

Ostatni list od kochanka

Londyńska dziennikarka Ellie odkrywa listy, z których poznaje historię zakazanej miłości sprzed kilkudziesięciu lat. Jak wydarzenia z 1965 roku wpłyną na jej teraźniejsze życie? W rolach głównych występują Felicity Jones (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie) i Shailene Woodley (seria Niezgodna).

Miłosna pułapka

Mająca pecha do randek Natalie z Los Angeles poznaje poprzez aplikację chłopaka, który mieszka kilka tysięcy kilometrów od jej miejsca zamieszkania. Kandydat wydaje się wymarzony – imponuje inteligencją, pomysłami, a także urodą. Bohaterka postanawia spotkać się z nim osobiście podczas świąt. Spotkanie twarzą w twarz okazuje się jednak potwornym rozczarowaniem. Czy dziewczyna wybaczy chłopakowi manipulację?

Chyba na pewno Ty

Osiągająca sukcesy w branży gastronomicznej Sascha przygotowuje się do ślubu. Podczas remontu domu spotyka swojego pierwszego chłopaka Marcusa. Nieprzewidziany gość powoduje, że u bohaterki ożywają wspomnienia z ich wspólnego dzieciństwa.

Kolacja dla czworga

Włoska komedia o 4 parach, które spotykają się na obiedzie i postanawiają spróbować swoich sił w randkach z innymi partnerami. Do jakich wniosków dojdą bohaterowie i czy znajdą swoją upragnioną miłość?

Latarnia na wybrzeżu orek

Lola wraz z autystycznym synem porzucają dotychczasowe życie i wyruszają do Ameryki Południowej. Osiedlają się w małej wiosce na wybrzeżu, nieopodal latarni, w której pracuje lokalny rybak. Obcowanie z przyrodą oraz orkami staje się dla dziecka nową formą terapii. Atutem filmu są piękne zdjęcia ukazujące Patagonię.

Świąteczny zamek

Sophie, autorka wielu bestsellerów, w wyniku porażki artystycznej decyduje się na podróż do Szkocji, w której pochodził jej dziadek. Pisarka na miejscu fascynuje się pewnym zamkiem i postanawia go kupić. Problem w tym, że należy on do zgorzkniałego hrabiego, który nie zamierza się wyprowadzać z posiadłości.

Komedie romantyczne na Netflix

Jeżeli preferujesz filmy romantyczne z dużą dawką humoru oraz żartów – poniższa lista jest właśnie dla Ciebie. W tym miejscu zgromadziliśmy produkcje, w których dominuje zabawna atmosfera i nieoczekiwane zwroty akcji. W sam raz na seans po ciężkim dniu.

Nie uciekniesz od miłości

Piosenkarka Erica postanawia po roku od zerwania zaręczyn polecieć na Mauritius, gdzie ma zaśpiewać na pewnym ślubie. Na miejscu poznaje przystojnego brata pana młodego, który okazuje się… byłym narzeczonym.

Miłość do kwadratu

Prowadząca podwójne życie nauczycielka poznaje podczas sesji fotograficznej pewnego kobieciarza. Od tego momentu losy obojga komplikują się ze względu rywalizację w nowej kampanii reklamowej. Miłość do kwadratu to polska komedia romantyczna, z której dowiecie się, że przeciwieństwa naprawdę się przyciągają.

Friendzone

Młody chłopak Thibault poznaje dziewczynę swoich marzeń – Rose. Okazuje się jednak, że potencjalna partnerka widzi w nim raczej dobrego przyjaciela niż kogoś więcej. Z pomocą bohaterowi przychodzą przyjaciele, którzy opracowują sprytny plan poderwania dziewczyny.

Jak romantycznie!

Uznana projektantka architektury, która dystansuje się od ckliwych historii miłosnych, budzi się pewnego dnia w świecie przepełnionym elementami komedii romantycznej. Czy nowa rzeczywistość obudzi w niej pragnienie zdobycia swojej drugiej połówki?

Miłość gwarantowana

Prawniczka Susan, aby ocalić swoją kancelarię, podejmuje się nowego zadania. Otrzymuje zlecenie od nowego klienta, który chce zaskarżyć pewien serwis matrymonialny. Dziewczyna postanawia założyć na nim nowy profil, aby samodzielnie przekonać się, czy rzeczywiście mężczyzna ma słuszne wątpliwości odnośnie skuteczności randek przez internet.

Desperados

Młoda kobieta postanawia wyruszyć razem z koleżankami do Meksyku, aby nie dopuścić do przeczytania pewnego maila. Podróż zmienia się jednak w szaloną przygodę pełną imprez i zabawnych sytuacji w relacjach damsko-męskich.

Filmy romantyczne dla młodzieży na Netflix

Czytasz ten artykuł będąc nastolatkiem? To świetnie, bo przygotowaliśmy dla Ciebie również listę romantycznych komedii, które skierowane są do niepełnoletnich widzów. Co warto obejrzeć na Neflixie będąc przed 18-ką? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Wynajmij sobie chłopaka

Brooks to chłopak marzący o dostaniu się na prestiżową uczelnię. Aby zdobyć na nią środki postanawia zatrudnić się jako chłopak do wynajęcia. Różne randki to różne przygody, które pomagają mu w poszukiwaniu prawdziwej miłości.

Wysoka dziewczyna

16 lat i 186 centymetrów wzrostu to dla głównej bohaterki (Jody) prawdziwy problem, przez który nie możne sobie znaleźć drugiej połówki. Kiedy do jej klasy trafia nowy chłopak, dziewczyna postanawia przejść metamorfozę i zdobyć sympatię.

Cały on

Znana influencerka z liceum w wyniku rozpadu jej związku postanawia przyjąć zakład i uczynić szkolnego fajtłapę królem balu maturalnego. Początkowo zadanie okazuje się trudniejsze niż zakładała, ale z biegiem czasu dostrzega w koledze coś więcej.

Twoja nieznajoma

Vale i Alex to hiszpańskie nastolatki, które nawiązują nowe znajomości przez wiadomości SMS. Pewnego dnia zaczynają flirtować z nowo poznanymi użytkownikami w sieci nie wiedząc, że korespondują tak naprawdę ze sobą. Co wyniknie z tej sytuacji?

Fajne filmy romantyczne na Netflix

Trochę humoru, trochę dramatu i atrakcyjne plenery – to częsta cecha filmów romantycznych, które są polecane przez tysiące użytkowników Netflixa. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę, jeżeli chcesz obejrzeć coś fajnego dla oka?

Prezenty z nieba

Na tropikalną wyspę przylatuje asystentka kongresmenki USA. Cel – zorganizować zamknięcie bazy amerykańskiej. Na miejscu spotyka m.in. przystojnego pilota Andrew Jantza, który odkrywa przed nią swoją prawdziwą działalność – transporty zaopatrzenia leków i prezentów do lokalnych wiosek.

Imprezowa dusza

Cassie to prawdziwa królowa imprez, czerpiąca z życia wszystko, co kojarzy się z dobrą zabawą. W dniu swoich urodzin przytrafia się jej wypadek, w wyniku którego umiera. Otrzymuje od swojego anioła stróża szansę na dostanie się do nieba – musi w 5 dni naprawić swoje relacje z kilkoma osobami. Problem w tym, że po powrocie na ziemię widzi ją tylko najbliższa przyjaciółka.

Wspinaczka

Młody mężczyzna Samy decyduje się na szalony krok. Aby udowodnić swojej wybrance miłość postanawia wybrać się do Himalajów i wspiąć się na najwyższy szczyt świata. Wyprawa okazuje się szansą na przezwyciężenie swoich słabości.

Swatamy swoich szefów

Dwójka mających dość nadgodzin asystentów w korporacji postanawia ukrócić zapędy swoich szefów i potajemnie opracowuje plan zeswatania ich ze sobą. Kolejne pomysły coraz bardziej zbliżają ich do osiągnięcia celu oraz… do siebie.

TAGI: / /