Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze filmy akcji dostępne na Netflix

Najlepsze filmy akcji dostępne na Netflix

Szybkie pościgi, eksplozje, a może strzelaniny na dużą skalę – jakie kino akcji preferujesz? Każdą z tych atrakcji znajdziesz z pewnością na Netflix, a nasza lista polecanych filmów z tego gatunku na pewno ułatwi Ci wybór. Poszukaliśmy, popytaliśmy i już wiemy, które produkcje na tej platformie cieszą się dużym uznaniem. Dołączysz do grona zadowolonych?

Poniższą listę sporządziliśmy na podstawie licznych rekomendacji oraz opinii o produkcjach, w których udział brał sam Netflix. Jest to dla Ciebie korzystne z 2 powodów:

 • filmy akcji od Netflixa nie mają niskiego budżetu i jakością nie odstają od dużych produkcji kinowych,
 • produkcje Netflixa nie opuszczą tej platformy po wygaśnięciu licencji – nieważne, kiedy odwiedziłeś ten artykuł, te tytuły są wciąż dostępne ponieważ należą do sekcji „Netflix Originals”. Z innymi tytułami bywa różnie!

A jeżeli już tu trafiłeś, to koniecznie zajrzyj później do naszych poradników o filmach romantycznych, familijnych oraz polskich. Wolisz propozycje wieloodcinkowe? Przygotowaliśmy dla Ciebie również listę polecanych seriali na Netflix.

Filmy akcji na Netflix – co warto obejrzeć?

Obława w Silverton

RPA, 1980 rok. Trzech przestępców po pościgu policyjnym znajduje schronienie w jednym z największych banków w stolicy kraju, Pretorii. Nie mając wiele do stracenia organizują napad i biorą zakładników, którzy mają być kartą przetargową nie tylko dla ich wolności, ale także Nelsona Mandeli, który przybywa w więzieniu. Fabuła filmu Obława w Silverton została oparta na jednym z najważniejszych wydarzeń w historii RPA, kiedy trio wojowników należących do grupy „uMkhonto we Sizwe” podjęła się ryzykownej akcji z atakiem na bank.

Czarny Krab

Kino akcji dla fanów postapokaliptycznych klimatów. Sześcioro najemników decyduje się na wykonanie śmiertelnej i kluczowej dla losów świata misji – muszą przetransportować tajemniczy ładunek przez zamarznięte morze. Gdy docierają na terytorium wroga, muszą przygotować się na najgorsze, włącznie z brakiem zaufania i różnymi motywacjami, targającymi każdą jednostkę w zespole.

Walka z lodem

1909 rok. Duńska ekspedycja pod dowództwem Ejnara Mikkelsena wyrusza na Grenlandię, aby udaremnić próbę przejęcia lądu przez Stany Zjednoczone. Kiedy bohaterowi udaje się odkryć, że mają do czynienia z jednym, trwałym terenem nad którym powinna zawisnąć duńska flaga – postanawia wrócić do innych uczestników wyprawy. W drodze pojawiają się jednak komplikacje związane z prawami natury i własnymi ograniczeniami. Lodowy żywioł zmienia naukowy charakter ich misji w szkołę przetrwania.

6 Underground

Jeden z najdroższych tytułów wyprodukowanych przez Netflixa. Ale nic w tym dziwnego, skoro odpowiada za niego król filmów akcji – Michael Bay. 6 Undeground to historia grupy najemników, złożonej ze specjalistów w swoich dziedzinach. Łączy ich fakt, że przed dołączeniem zostali uśmierceni i świat o nich zdążył zapomnieć. Kiedy jednak na horyzoncie pojawia się nowa misja, lider zespołu (w tej roli Ryan Reynolds, znany m.in. z Deadpoola) postanawia zrobić wszystko, aby ją wypełnić. Nawet jeśli przyjdzie mu złamać po drodze kilka zasad.

Czerwona nota

Agent FBI John Hartley otrzymuje od Interpolu zadanie schwytania znanego złodzieja dzieł sztuki – niejakiego „Bishopa”. W tym celu nawiązuje trudną, pełną złośliwości współpracę z jego rywalem po fachu, Nolanem Boothem. Kiedy okazuje się, że za tożsamością głównego wroga kryje się piękna i sprytna kobieta, sprawy nabierają szaleńczego tempa. Wystawiony list gończy (tytułowa czerwona nota) za przestępcą jest tylko czubkiem góry lodowej, pod którą znajduje się cała masa przygód raz komplikacji.

Potrójna granica

Przesiadująca na emeryturze wojskowej grupa przyjaciół w obliczu narastających problemów finansowych postanawia dokonać skoku życia. W tym celu planują ograbić z 75 milionów dolarów południowoamerykańskiego szefa kartelu narkotykowego. Wykorzystując swoje zdolności do walki w ciężkim terenie i umiejętności posługiwania się bronią, wyruszają do dżungli, w której mieści się cel misji – willa z ukrytymi pieniędzmi. Szukasz twardego, klasycznego kina akcji w gwiazdorskiej obsadzie? Potrójna granica na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Mosul

Jednostka specjalna żołnierzy z Mosulu wyrusza na trudną misję, w której celem jest oczyszczenie terenu z żołnierzy ISIS. Na miejscu okazuje się, że wróg posiada ogromną przewagę liczebną. Na domiar złego grupa musi po drodze wziąć pod swoje skrzydła uratowanego z masakry policjanta. Film ukazuje przerażające, pełne przemocy realia irackiego konfliktu.

6 dni

Ta historia wydarzyła się naprawdę. W kwietniu 1980 roku grupa uzbrojonych terrorystów zaatakowała irańską ambasadę w Londynie. Negocjacje napastnikami prowadził oficer Max Vernon. Trudne rozmowy trwające tytułowe 6 dni przeplotły się z brawurową akcją odbicia zakładników, przeprowadzoną przez legendarny oddział specjalny SAS.

Kierowca

Tytułowy kierowca ma tylko jedno zadanie – bezpiecznie i sprawnie przetransportować z miejsca na miejsce rabusiów okradających domy. Podczas jednego z takich napadów otrzymuje na telefon tajemniczą prośbę, aby jak najszybciej uciec i zostawić grupę za sobą. Ryzykowny akt odwagi przeradza się w pełną napięcia grę, w której stawką jest życie rodziny.

Sand Castle

Pozornie łatwa misja nadzorowania naprawy wodociągu w irackiej wiosce nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Oddelegowany do niej szeregowy Ocre chciałby również jak najszybciej wrócić do swojego domu. Nacierające siły wroga oraz spowalniające z każdym dniem prace powodują, że oddział amerykańskich żołnierzy musi na nowo zdefiniować swój cel, a także chronić cywilów.

Inne filmy akcji dostępne na Netflix – alternatywne propozycje

Powyższa lista składa się z produkcji wyprodukowanych przez samą platformę, a więc będą one dla Ciebie dostępne przez cały rok. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz innych reprezentantów kina akcji w samej aplikacji. Tytułów jest tak dużo, że zapoznanie się ze wszystkimi zajęłoby całe dnie. Nie mniej, pamiętaj, że na Netflix od czasu do czasu dostępne są takie produkcje, jak:

 • 13 godzin: tajna misja w Benghazi
 • Zemsta rewolwerowca
 • Człowiek w ogniu
 • Igrzyska śmierci
 • Kate
 • Gorączka
 • Rock’n’Rolla
 • Dziewczyna w sieci pająka
 • Venom
 • Spiderman: Homecoming
 • Na skraju jutra
 • Paradoks Cloverfield
 • Helikopter w ogniu
 • World War Z
 • Włoska robota
 • Plan doskonały
 • Bumblebee
 • Safehouse
 • Sweet girl
 • Wybuchowa para
 • Riddick
 • Pacific Rim

Wszystkie tytuły z gatunku Akcja znajdziesz w specjalnej zakładce pod adresem https://www.netflix.com/browse/genre/1365?bc=34399.

Miłego seansu!

TAGI: / / /