Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze polskie filmy na Netflix (2022)

Najlepsze polskie filmy na Netflix (2022)

Korzystając z usługi Netflix na pewno trafisz na seriale i filmy wyprodukowane w Polsce. Okazuje się, że liczba rodzimych tytułów jest duża i wybór nie jest tak łatwy. Z naszej listy dowiesz się, na jakie polskie filmy warto zwrócić uwagę w tym roku.

Pamiętaj, że Netflix co jakiś czas aktualizuje swoją ofertę. W efekcie, niektóre tytuły są usuwanie i chwilowo niedostępne. Z uwagi na warunki licencjonowania część filmów wraca jednak bardzo szybko do biblioteki platformy.

Gotowy na dobry film? Mamy jeszcze dla Ciebie coś ciekawego!

Dzięki home.pl możesz już zaopatrzyć się w kupon do serwisu pyszne.pl i zamówić na seans ulubioną pizzę, makaron lub sushi. Dzięki kodom pyszne.pl nie musisz płacić za dostawę gotówką lub kartą – doładowujesz swoje konto na portalu poprzez kupon, dodajesz jedzenie do zamówienia i gotowe!

Jakie polskie filmy obejrzeć na Netflix?

Na liście najlepszych, polskich filmów na Netflix nie zabraknie produkcji biograficznych, wojennych, sensacyjnych, a także dobrych komedii. Co warto obejrzeć w tym roku?

Pod wiatr

Licealistka Anna dostaje się na studia do prestiżowej uczelni w Londynie. Przed wyjazdem do Anglii postanawia odpocząć nad morzem. Tam poznaje przystojnego instruktora kitesurfingu Michała, dzięki któremu zaczyna przełamywać swoje bariery i poznaje pasję do tego sportu oraz dobrej zabawy. Coraz bardziej rozrywkowy tryb życia dziewczyny nie podoba się jej rodzicom. Pod wiatr to jeden z najnowszych hitów Netflixa. W pewnym momencie był trzecią, najchętniej oglądaną produkcją nieanglojęzyczną na całym świecie!

Polski film na Netflixie - Pod wiatr (2022)

Wołyń

Emocjonalna, pełna przemocy podróż historyczna na podstawie opowiadań Stanisława Srokowskiego. 17-letnia Zosia, dziewczyna z wołyńskiej wioski, zakochuje się w ukraińskim chłopaku. Ich relację burzy jej ojciec, który chce ją wydać za mąż za wdowca z dwójką dzieci. Nadchodząca wojna i wkraczające na terytorium wojska Armii Czerwonej oraz lokalny konflikt z mieszkańcami doprowadzają ostatecznie do słynnej, wołyńskiej rzezi, którą bohaterka stara się przetrwać.

Jak zostałem gangsterem

Historia o powstaniu i upadku jednego z najpotężniejszych polskich gangsterów. Bezimienny bohater postanawia razem z kolegą założyć organizację przestępczą, która stopniowo będzie zdobywać władzę w mieście i ostatecznie w całym kraju. Lata 70-te wydają się do tego idealne, ale wraz z każdym sukcesem przychodzi również gorycz i zwątpienie, czy taki styl życia ma sens. W rolach głównych Marcin Kowalczyk i Tomasz Włosok.

Jak pokochałam gangstera

To druga sensacyjna opowieść wyreżyserowana przez Macieja Kawulskiego. Tym razem fabuła opowiada o losach Nikodema „Nikosia” Skotarczaka – legendarnego gangstera z wybrzeża, który zdobył sławę w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Wzloty i upadki głównego bohatera są przetkane wątkami z jego działalności, która opierała się na kradzieży i szmuglowaniu samochodów za granicę, a także problemami w życiu prywatnym.

Mayday

Filmowa adaptacja słynnej sztuki teatralnej, która rozśmiesza widownię na całym świecie. Janek to z pozoru przeciętny mężczyzna. Różni się od innych jedną kwestią – od 5 lat posiada 2 żony, które nie wiedzą o swoim istnieniu. Wieczorna kolacja organizowana przez jedną z nich powoduje, że cały plan może zostać zdemaskowany. Janek postanawia z kolegą zrobić wszystko, aby do tego nie doszło.

Miasto 44

Młodzieńcza miłość Stefana i Alicji zostaje przerwana przez powstanie warszawskie. Bohaterowie zostają na czas wojny rozdzieleni, a ich losy obserwujemy z perspektywy ulicznych walk podczas niemieckiego natarcia na stolicę, oraz działań konspiracyjnych w podziemiu. Miasto 44 to jeden z najdroższych filmów w polskiej kinematografii i zdobywca 4 Złotych Orłów m.in. za scenografię, montaż i kostiumy.

Obława

Polska wieś podczas II wojny światowej. Kapral Wydra, członek partyzanckiego oddziału AK, dokonuje wyroków na niemieckich żołnierzach. Jego kolejnym zleceniem jest właściciel młyna, kolaborant Kondolewicz (Maciej Stuhr). Obaj znają się jeszcze sprzed wojny. Mroczna przeszłość Wydry oraz obecność kobiet w domu nie ułatwia realizacji powierzonej mu misji.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Sylwestrowa noc w willi zaczyna się od szampańskiej, szalonej zabawy. Tańce, muzyka i alkohol z każdą godziną zaczynają jednak ustępować mrocznym tajemnicom, przemocy i zwrotom akcji. Jak skończy się ta domówka?

Drogówka

Historia 7 policjantów, którzy na co dzień zajmują się pilnowaniem porządku na polskich ulicach. Gdy jeden z nich ginie w tajemniczych okolicznościach, atmosfera wokół całej grupy, a szczególnie funkcjonariusza Króla, zagęszcza się. Główny bohater musi udowodnić swoją niewinność.

Disco Polo

Skąpany w rytmie muzyki disco polo komediodramat, w którym duet głównych bohaterów (Tomek i Rudy) postanawia rzucić dotychczasowe życie i rozpocząć karierę muzyczną. Na swojej drodze będą musieli pokonać kilka przeszkód, w tym czołowego producenta sceny muzycznej w Polsce – Daniela Polaka.

Jestem mordercą

Młody porucznik Milicji Obywatelskiej (Jasiński) prowadzi sprawę seryjnego mordercy kobiet tzw. wampira z Zagłębia. Poszlaki nie wskazują jednoznacznie na sprawcę, aczkolwiek bohater pod wpływem przełożonych i dla przyśpieszenia rozprawy oskarża Wiesława Kalickiego. Dążenie do rozwikłania zagadki doprowadza do martwego punktu, w którym trzeba podjąć decyzję – czy cała intryga warta jest poświęcenia jednego człowieka, aby zadowolić przełożonych?

Hiacynt

Polski thriller wyprodukowany przez Netflixa, rozgrywający się w latach 80-tych ubiegłego wieku. Milicjant Robert otrzymuje zadanie wytropienia zabójcy homoseksualistów. W tym celu nawiązuje znajomość z Arkiem, który staje się jego informatorem. Rosnąca liczba ofiar i coraz większa liczba pytań bez odpowiedzi powodują, że główny bohater zatraca się w śledztwie i doprowadza do rozpadu swoje życie osobiste.

Bo we mnie jest seks

Historia wzlotów i upadków Kaliny Jędrusik – zjawiskowej artystki, która bardzo często była porównywana do Marilyn Monroe. Jej współpraca z Kabaretem Starszych Panów przeszła do historii, a efektem tego był angaż do filmu Upał w reżyserii Kazimierza Kutza.

Jak znaleźć polskie filmy na Netflixie?

Aby znaleźć polskie produkcje (filmy i seriale) w serwisie Netflix, należy wykonać kilka prostych kroków.

  1. Zaloguj się do swojej aplikacji Netflix,
  2. Wybierz profil, na którym oglądasz filmy,
  3. Przejdź do wyszukiwarki tytułów (ikona lupy) i wpisz „polskie” – otrzymasz podpowiedź w postaci kategorii dla polskich filmów,
  4. Alternatywnie, jeżeli korzystasz z Netflixa w przeglądarce, przejdź pod ten adres – https://www.netflix.com/browse/genre/107559

Zapoznaj się również z naszymi pozostałymi rankingami:

TAGI: / /