Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Filmy z lektorem na Netflix – jak go włączyć i co warto obejrzeć?

Filmy z lektorem na Netflix – jak go włączyć i co warto obejrzeć?

Filmy, które warto obejrzeć na Netflix bardzo często uruchamiają się w wersji z napisami. Dla osób z gorszym wzrokiem lub przy mniejszej znajomości języków obcych, może to być duża przeszkoda w oglądaniu ciekawych produkcji. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem oraz jak znaleźć filmy zawierające polskiego lektora na Netflixie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jak włączyć lektora w filmach na Netflixie?

Na szczęście Netflix coraz bardziej dba o polskich użytkowników. Obecnie praktycznie każdy film wyprodukowany przez ten serwis zawiera polską ścieżkę językową. To samo dotyczy niemal wszystkich tytułów, które pojawiają się w bazie aplikacji na zasadzie czasowej licencji.

Jak uruchomić polskiego lektora dla danego filmu? Wystarczy skorzystać z pauzy i wybrać menu ze ścieżką dźwiękową (w Netflixie uruchomionym w przeglądarce będzie to środkowa ikona):

Włączanie lub wyłączanie lektora na Netflix
Dodatkowe opcje do ustawień filmów w aplikacji Netflix

Po kliknięciu na nią zobaczysz menu, w którym wybierzesz odpowiednią ścieżkę dźwiękową oraz napisy w danym języku. Dla polskiej wersji szukaj pozycji Dźwięk Polski – Napisy brak.

Adekwatnie postąpisz, gdy zechcesz pozostawić oryginalną wersję językową filmu z napisami. W ścieżce dźwiękowej ustaw wersję z dopiskiem [oryginalny] i wybierz preferowany język napisów.

Jak znaleźć filmy z polskim lektorem na Netflixie?

Niestety, w ustawieniach Netflixa nie można filtrować wyników wyszukiwania w zależności od posiadanej ścieżki językowej. W tym przypadku warto posiłkować się bazą zewnętrznego serwisu unogs.com, który zbiera informacje o najnowszych produkcjach na Netflixie i łączy je z ocenami użytkowników z serwisu IMDB. Dzięki wygodnej wyszukiwarce z łatwością znajdziesz produkcje, które zawierają polskiego lektora, a także wysokie oceny społeczności.

Filmy z polskim lektorem na Netflix - wyszukiwarka Unogs
Wyszukiwarka filmów z polską ścieżką językową na Netflixie – unogs.com

Aby przejrzeć dokładnie bazę serwisu Unogs skorzystaj z przycisku „Advanced Search” i skonfiguruj listę poprzez kliknięcie w daną flagę oraz przesuwając suwaki dotyczące roku produkcji filmu.

Szukasz dobrej produkcji z lektorem na wieczór? Poza poniższą listą sprawdź ofertę pyszne.pl w home.pl! Odbierz kupon, zamów ulubione jedzenie z lokalnej restauracji i obejrzyj ciekawy film.

Filmy z lektorem na Netflix – co obejrzeć w 2022 roku?

Filmów z lektorem na Netflixie jest na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie. Na naszej liście znajdziesz propozycje, które zostały wydane w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy i trafiały na listy polecanych produkcji. Wszystkie oczywiście są opatrzone polską wersją językową z lektorem (lub opcjonalnie z napisami).

Niewybaczalne

Była więźniarka Ruth po odbyciu wieloletniej kary postanawia wrócić w rodzinne strony i odnaleźć siostrę, która została jej odebrana przed wyrokiem. Mieszkańcy odnoszą się jednak do niej z niechęcią, a przodują w tym pewni bracia, którym bohaterka zabiła kilkanaście lat temu ojca.

Armia Umarłych

Po wybuchu epidemii zombie grupa najemników otrzymuje zlecenie włamania się do pilnie strzeżonego kasyna w Las Vegas, w których zgromadzono miliony dolarów. Otoczony przez nieumarłych sejf z gotówką to nie jedyny problem, albowiem wojsko zaplanowało zbombardowanie miasta w ciągu kilku godzin. Czy zuchwały, pełen improwizacji skok na kasę może się udać?

Monachium: w obliczu wojny

Jesień 1938 roku. Brytyjski urzędnik spotyka się ze swoim przyjacielem, który pełni rolę dyplomaty w III Rzeszy. Obaj zostają wplątani w plan kradzieży dokumentów, które mogą zapobiec wybuchowi wojny. Ich brawurowa akcja nosi znamiona szpiegostwa, narażającego ich na utratę życia.

Yara

W okolicach włoskiego Bergamo porwana zostaje 13-letnia dziewczyna Yara. Pierwsze dni poszukiwań nie przynoszą pożądanych efektów. Zaangażowana w śledztwo pani prokurator postanawia skorzystać ze wszystkich środków, aby złapać porywacza i uratować ofiarę.

Betonowe złoto

Dwójka agentów nieruchomości dopuszcza się oszustw i nadużyć, aby przejąć luksusowe posiadłości i zgarnąć fortunę. Z każdym kolejnym krokiem pokusa i perspektywa bogactwa staje się coraz większa. Jakie granice muszą zostać przekroczone, aby wrócili na uczciwą ścieżkę?

Poobijana

Zapomniana gwiazda sztuk walki Jackie Justice musi odnaleźć się na nowo w roli matki. Walcząc o prawo do opieki na dzieckiem postanawia wrócić także do sportu, który dał jej sławę. Rzeczywistość jest jednak dla niej jeszcze trudniejsza niż wcześniej.

Północny Bastion

Francuscy policjanci ze specjalnej jednostki Bac Nord otrzymują zadanie zinfiltrowania i ukrócenia działalności gangów zamieszkujących północne dzielnice Marsylii. Jeden z najniebezpieczniejszych terenów w całym kraju staje się dla bohaterów prawdziwym testem umiejętności.

Poniżej zera

Gdy ciężarówka do przewozu więźniów zostaje zaatakowana w lesie przez nieznanego wroga, kierowca musi zdecydować po której stronie konfliktu stanąć, aby uratować nie tylko siebie, ale również ocalałych.

Szukasz innych filmów w serwisie Netflix? Zapoznaj się z naszymi listami:

TAGI: / /