Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze bajki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie – TOP 10

Najlepsze bajki świąteczne dla dzieci na Boże Narodzenie – TOP 10

Święta wiążą się nie tylko ze spotkaniami rodzinnymi i spożywaniem posiłków, ale również z większą ilością wolnego czasu, podczas którego dzieci szukają najlepszych tytułów do obejrzenia w telewizji lub platformach streamingowych. Możesz wyprzedzić ich pytania i od razu zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie. Poznaj najlepsze i najczęściej polecane bajki dla dzieci w serwisach CDA Premium i Player.pl.

Filmy i bajki świąteczne na Boże Narodzenie – TOP 10

Poniżej znajdziesz listę bajek i filmów animowanych ukochanych przez najmłodszych widzów. Są przyjemne w odbiorze i w dobrym guście niosą mądrość nie tylko dla dzieci, a także dla dorosłych.

Opowieść wigilijna (2009)

Kultowa animacja na podstawie powieści Charlesa Dickensa, w której głównym bohaterem jest stary skąpiec – Scrooge. Z powodu przykrych wydarzeń w przeszłości darzy niechęcią wielu ludzi oraz wszystko, co wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zostaje jednak poddany próbie, w której ze strachem stawia czoła trzem duchom świąt, a wszystko po to, by w jego życiu ponownie zagościła… życzliwość.

Kraina lodu i Kraina lodu II

„Mam tę moc!” – śpiewa księżniczka Elsa władając żywiołem lodu i śniegu. Wraz ze swoją siostrą Anną żyją w pięknym królestwie. Z początkowo niewyjaśnionych przyczyn Elsa ucieka ze swojego domu, jednak Anna odważnie rusza na poszukiwania – chodzi nie tylko o bezpieczeństwo jej starszej siostry, ale również o ocalenie królestwa, które zostaje pogrążone w śniegu. Pomoc w ocaleniu Elsy i miasta zaoferuje sympatyczny bałwanek – Olaf.

W drugiej części Krainy lodu, Elsa znów postanawia wyruszyć w podróż. Tym razem nie chodzi jednak o ucieczkę, a o poznanie przeszłości swojej i jej najbliższych. Nie będzie to samotna misja, ponieważ jej ukochana siostra Anna, Kristoff, Sven i Olaf nie pozwolą jej narazić się na niebezpieczeństwo.

Strażnicy marzeń (2012)

Animacja studia DreamWorks o najbardziej znanych bohaterach baśni i świąt: Świętym Mikołaju, Zającu Wielkanocnym, Zębowej Wróżce i Jacku Mrozie. Gdy niegodziwy Mrok planuje zapanować nad całym światem zsyłając senne koszmary, bohaterowie ruszają na ratunek, by chronić dziecięce sny, marzenia i święta.

Grinch (2018)

Pamiętacie kultowy film „Grinch: Świąt nie będzie”? Tutaj mamy do czynienia z animowaną wersją klasyka o zielonym stworze, który za wszelką cenę zrobi wszystko, by zepsuć święta Bożego Narodzenia. Czy tym razem Grinch odniesie sukces?

Królowa Śniegu: po drugiej stronie lustra

Kolejna adaptacja znanej historii, którą polubiły dzieci na całym świecie. Podstępny król postanawia pozbyć się wszystkich czarodziejów zsyłając ich do tajemniczej krainy m.in. rodziców Gerdy. Dziewczyna rusza na ratunek królestwu i postanawia połączyć siły z dawną rywalką – Królową Śniegu.

Gdzie obejrzeć bajki świąteczne?

Z naszej strony rekomendujemy zakup dostępu do serwisu CDA Premium, gdzie oprócz setek pozycji dla najmłodszych znajdziesz kanały telewizyjne. Jedno konto możesz skonfigurować na 3 dowolnych urządzeniach.

Rudolf Czerwononosy Renifer (1998)

Młody renifer Rudolf ma marzenie: dostać się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Pozorną przeszkodą okazuje się jednak jego czerwony nos, którego odmienność wzbudza zdziwienie i niechęć wśród kolegów „po fachu”. Wraz z przebiegiem różnych wydarzeń dowiaduje się, że jego wyjątkowość może okazać się niedocenionym ratunkiem dla nadchodzących świąt.

Pada Shrek (2007)

Oto krótkometrażowa animacja o Bożym Narodzeniu w wydaniu Shreka, który marzy i spokoju domowego ogniska. Nie przepada za świętami, a jego wizji tym razem nie pomagają jego przyjaciele, którzy wręcz ulegają euforii bożonarodzeniowej. Mimo wszystko, Shrek postanawia pomóc w przygotowaniach.

Pierwsza gwiazdka (2017)

Jeśli nie widziałeś Pierwszej gwiazdki, historii narodzin Jezusa od tej strony nie znasz na pewno. Oto zabawna historia odważnego osiołka o imieniu Bo, który ucieka w świat w tęsknocie za swoimi marzeniami. Po drodze spotyka kilka innych sympatycznych zwierzątek oraz… Maryję i Józefa. Dowiadują się po czasie, że są świadkami pierwszych na świecie świąt Bożego Narodzenia.

Czy CDA Premium działa na telewizorach Smart?

Tak, dla wielu nowych modeli telewizorów została stworzona specjalna aplikacja CDA do oglądaniem filmów, seriali i banej. Korzystając z jednego konta CDA Premium możesz dodać do obsługiwanych urządzeń nie tylko smartfona, laptop czy tablet, ale także telewizor.

Ekspres polarny (2004)

Jest to historia małego chłopca, który powątpiewa w istnienie Świętego Mikołaja. Zostaje pasażerem tajemniczego pociągu, który zmierza na Biegun Północny. Podczas podróżny poznaje nowych przyjaciół, z którymi przeżyje niezwykłe przygody i, co najważniejsze, odzyska wiarę w Mikołaja.

Artur ratuje gwiazdkę (2011)

Pytanie, które zadaje sobie każdy: Jak Mikołaj objeżdża cały świat w jedną noc? Otóż jest to możliwe jedynie dzięki OPERACJI „ŚWIĘTY MIKOŁAJ”! Jakimś cudem jednak w tym roku Mikołaj zapomniał o jednym dziecku. Przejęty tym faktem Artur postanawia ocalić honor Mikołaja i wyrusza w niebezpieczną wyprawę.

Gdzie obejrzeć filmy i bajki podczas świąt Bożego Narodzenia?

Spośród wielu platform streamingowych, podczas przerwy świątecznej możesz oglądać filmy i seriale w serwisach CDA i Player. Możesz wykorzystać do tego celu kody przedpłacone. Szczegóły znajdziesz na https://home.pl/cda-pl-premium/.

Sprawdź również inne świąteczne propozycje: