Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Najlepsze bajki dla dzieci – 20 polecanych tytułów dla Twojej pociechy

Najlepsze bajki dla dzieci – 20 polecanych tytułów dla Twojej pociechy

Szukasz bajki dla swojego dziecka, ale nie masz pomysłu, co wybrać? Nie dziwimy się temu wcale, bo mały widz to widz najbardziej wymagający! Nie zadowoli się jakąś krótką animacją na Youtube (zwłaszcza, gdy przeplatana jest ona co chwilę reklamami…), a Tobie przecież zależy, aby pociecha nie tylko obejrzała coś ciekawego, ale także coś przy okazji z tego seansu wyniosła.

Co puścić dziecku rano, po południu, a co przed snem? W zależności od jego wieku (4-latek jest mniej cierpliwy niż 5-6 latek itd.) wybierz produkcje z konkretnym metrażem – krótsze treści będą na pewno łatwiejsze do zrozumienia niż długie. A długie filmy podziel na 2-3 posiedzenia, aby podsycić w dziecku ciekawość.

Dobrze jest, gdy bajka zawiera przyjemny dla ucha dubbing, aczkolwiek w niektórych przypadkach (przy nauce języka obcego od najmłodszych lat) można rozważyć seans bez wersji polskiej.

Gdzie są dostępne bajki (animacje) dla dzieci?

W tym artykule zgromadziliśmy 20 tytułów filmów, które są animacjami i które są wysoko oceniane przez widzów. Zdecydowana większość z nich jest dostępna w serwisie CDA Premium i ten serwis również rekomendujemy rodzicom szukającym bogatej biblioteki bajek dla najmłodszych.

Dlaczego warto wybrać CDA Premium?

  1. W samej aplikacji znajdziesz ponad 10000 filmów i seriali, w tym kilkaset produkcji właśnie dla dzieci,
  2. Aplikacja CDA Premium jest dostępna na telewizorach Smart TV, smartfonach oraz w przeglądarce – znika więc problem z wyborem urządzenia, na którym dziecko może obejrzeć bajkę,
  3. Jest tańszą alternatywą w stosunku do Netflixa i Disney+. Konto Premium kosztuje 20 złotych miesięcznie. Co więcej – nie musisz podpinać karty lub innej formy stałej płatności. Wystarczy, że zamówisz voucher, który aktywuje Twoje konto CDA Premium na 30 dni.

Dzięki ostatniej opcji w pełni kontrolujesz swoje wydatki związane z usługami rozrywkowymi. Nie chcesz przedłużać ważności konta? Po prostu nie dodajesz karty płatniczej. Możesz w każdym momencie wrócić do wersji Premium poprzez zamówienie kolejnego vouchera.

Polecane bajki dla dzieci – co warto obejrzeć?

Poniższa lista zawiera zaledwie wycinek całego katalogu usługi CDA Premium, ale biorąc pod uwagę liczbę – to ponad 30 godzin rozrywki dla dziecka, więc na jakiś czas zapewnisz sobie spokój z wyborem animacji 🙂

Mała Wielka Stopa

Nastolatek Adam wyrusza w pełną przygód podróż w poszukiwaniu ojca. W między czasie dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti, a objawia się to przyrostem włosów oraz stóp. Co wyniknie z tego dziwnego dziedzictwa? Fabuła bajki „Mała Wielka Stopa” rozgrywa się w USA, ale jest to produkcja europejska (francuska). Jest oczywiście dostępna wersja z dubbingiem.

Bajka dla dzieci - Mała Wielka Stopa

Balerina

Mieszkająca w sierocińcu 11-letnia Felicja marzy o zastaniu gwiazdą estrady. Kiedy nadarza się okazja, dziewczynka ucieka z przybytku i zmierza do Paryża, gdzie trafia pod strzechy byłej już gwiazdy baletu. Balerina to piękna i niezwykle emocjonująca animacja, która została dodatkowo nagrodzona za najlepszą piosenkę w plebiscycie „Hollywood Music In Media Awards” w 2017 roku.

Polecana bajka dla małych dzieci - Balerina

Felix i ukryty skarb

Felix, który wychowuje się bez ojca, jest przekonany że ten żyje. Nawiązuje kontakt ze starym marynarzem Tomem i wyrusza na tajemniczą Wyspę Cienii, gdzie prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna. Towarzyszyć im będzie zwierzęcy duet – papuga i kot.

Turu. W pogoni za sławą

Kura Turu nie ma łatwego życia. W kurniku wszyscy uważają ją za dziwaka. Jednak bohaterka kryje w sobie talent, którym daje znać na farmie przy obecności właścicielki posiadłości – nauczycielki Isabel. Otóż potrafi ona mówić i śpiewać. Kiedy Isabel traci zdrowie w wypadku, Turu zostaje ze wszystkim sama. Rusza w podróż w poszukiwaniu swojej przyjaciółki, ale jednocześnie stara się trzymać w tajemnicy fakt, że nie jest zwykłym zwierzęciem.

Zambezia

Kai to młodziutki sokół, który żyje sobie z dala od cywilizacji. Kiedy w okolicy zjawiają się wrogowie, ten postanawia uciec do Zambezii – legendarne krainy, w której żyją inne ptaki. Tam dowiaduje się o swojej przeszłości, a także przygotowuje się do walki o kawałek swojego królestwa.

Planeta 51

Ludzkość od zawsze chciała eksplorować świat, a Planeta 51 jest animacją, z której najmłodsi dowiedzą się jak budować pozytywne relacje w otoczeniu, które nie jest do końca dla nas miłe. Astronauta Russ podczas misji kosmicznej trafia przypadkiem na tytułową planetę i jest uznany za najeźdźcę. Tylko od niego i od nowo poznanych przyjaciół zależy, czy uda się odkręcić ten błąd.

Film animowany dla małych widzów - Planeta 51

Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta

Seria o Tedim nawiązuje do legendarnych przygód Indiany Jones’a. Dzieciaki nie muszą jednak czekać, aż ukończą odpowiedni wiek, aby obejrzeć zmagania słynnego archeologia. Tedi jest bowiem podobnym do klasyki kina materiałem z przygodą i odkrywaniem skarbów w tle. W tej części bohater rusza z przyjaciółmi w poszukiwaniu zaginionego miasta Inków. Kryjące się tam dobra są również łakomym kąskiem dla korporacji Odyseusz.

Skubani

Jak oszukać przeznaczenie? Wiedzą o tym najlepiej bohaterowie bajki Skubani – Franek i Olo. Przenoszą się oni w czasie do okresu pierwszego w historii Święta Dziękczynienia i robią wszystko, aby ich gatunek nie trafił więcej do żołądka domowników. Przewrotna fabuła i masa żartów to nie jedyne atuty tej bajki.

Jaskiniowiec

Dug, mieszkaniec i członek prymitywnego plemienia ludzkiego marzy o lepszym życiu. Wkrótce odkrywa, że nieopodal ich wioski inna grupa ludzi porzuciła kamienie na rzecz brązu i rozpoczyna podbój kontynentu. Dug postanawia zintegrować swoich przyjaciół i organizuje mecz piłki nożnej, w której stawką będzie dalsza egzystencja w swoim domu.

Jaskiniowie (2018) - animacja dla małych widzów

Ostatni smok świata

Mały Niki jest synem siłacza Tannera. Chłopiec pewnego dnia postanowił, że chce – podobnie jak ojciec – pokonać smoka. Rodzic odradza mu takie plany, ale bohater nie daje za wygraną. Powoduje to pewne komplikacje, które zmuszą młodego wojownika do podjęcia ważnych wyborów.

Salma w Krainie Dusz

Salma odkrywa tajemniczy amulet, który przenosi ją oraz jej przyrodnich braci do zaświatów. Tam będzie miała okazję poszukać swoich prawdziwych rodziców. Czy ta podróż w nieznane sprawi, że dziewczyna spełni swoje marzenie?

Kumba

Tytułowa pół-zebra urodziła się w środowisku, które uznaje tylko „paskowane” zwierzęta. Kiedy wiosce zagraża niebezpieczeństwo suszy, a rodzina uznaję Kumbę za winnego klęski – bohater rusza w poszukiwaniu magicznego źródła, które nie tylko uratuje mieszkańców, ale także – według legendy – wzbogaci każde zwierzę o paski, jeżeli sobie tego życzy.

Książę Czaruś

Tytułowy bohater pada ofiarą klątwy – zakochuje się w nim każda napotkana dziewczyna. Troszcząc się o przyszłość rodziny oraz królestwa władca nakazuje synowi znaleźć jak najszybciej wybrankę serca i ją poślubić. Tylko jak to zrobić, kiedy miłość czai się za każdym rogiem?

Polecany film animowany dla dzieci - Książę Czaruś

Fru!

Jak zostać bohaterem nie mając ku temu predyspozycji? Żółty Ptaszek, który gra pierwsze skrzypce w animacji Fru!, opowie Wam o tym. Swoją historię zaczyna od gniazda, w którym się wychował bez rodziny i nigdy nie wychylił głowy poza swój domek. W odpowiednim momencie pojawia się jednak szansa, aby zdobyć zaufanie innych przedstawicieli swojego gatunku.

I Ty możesz zostać bohaterem

Jake to nastoletni fan baseballu, który kibicuje lokalnej drużynie New York Yankees. Pewnego dnia wpada na trop kija, który należy do legendarnego zawodnika tej dyscypliny sportu – Babe’a Rutha. Chłopiec wierzy, że odzyskując ten kij jest w stanie przechylić szansę w mistrzostwach ligi amerykańskiej na korzyść Jankesów.

Zdjęcie z filmu "I Ty możesz zostać bohaterem"

Playmobil. Film

Animacja wyprodukowana na licencji znanych i lubianych zabawek na całym świecie. Dzięki tajemniczemu portalowi brat Carli przenosi się do uniwersum Playmobil i zamienia się w klocek. Siostra, ryzykując swoje życie, rusza za nim. Wydostanie się ze kolorowego i pozbawionego granic wyobraźni świata okaże się znacznie trudniejsze niż początkowo myśleli. Ten film animowany z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które mają na co dzień do czynienia z zabawkami marki Playmobil.

Strażak Sam: Uwaga, kosmici!

Miasteczko Pontypandy odwiedza prezenter programu o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających, Buck Douglas. W spokojnej do tej pory okolicy zaczyna się panika i pieczołowite szukanie kosmitów. Strażak Sam nie będzie narzekać na nudę, bo szykuje się seria niefortunnych zdarzeń, w których palce będą maczać także kosmici!

Czy wiesz, że posiadając konto CDA Premium obejrzysz ulubione filmy i seriale nawet na 3 urządzeniach jednocześnie? Jeżeli Twoje dziecko jest w trakcie seansu filmu animowanego, Ty również możesz korzystać z biblioteki serwisu i włączyć na osobnym urządzeniu inną produkcję.

Aplikacja CDA jest dostępna na Androida, w sklepie Microsoft Store, w App Store na iOS oraz w przeglądarce. Z aktywnego abonamentu skorzystasz także za pomocą Chromecasta.

Kaczki z gęsiej paczki

Mało rozważna gęś o imieniu Peng w wyniku zbiegu okoliczności traci kontakt z swoim stadem, a w zamian musi zaopiekować się dwójką zagubionych piskląt. Ta sytuacja zmieni jego postawę raz na zawsze, ponieważ z niedojrzałego osobnika Peng musi przeistoczyć się w odpowiedzialnego ojca, który opiekuje się maleństwami.

Kaczki z gęsiej paczki - bajka dla najmłodszych

Wyprawa Magellana

Rok 1519. Ferdynand Magellan dowodząc flotą 5 statków rusza z portu w Sewilli w rejs dookoła świata. Podróż przez okołoziemskie wody zdefiniują na nowo naukę o naszej planecie. Hiszpańska bajka jest jedną z najlepszych metod na zapoznanie młodego widza z ważnymi wydarzeniami z historii świata.

Sprawdź również:

TAGI: / / /