Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jaki prezent kupić dziewczynce na komunię? Lista propozycji modnych podarunków

Jaki prezent kupić dziewczynce na komunię? Lista propozycji modnych podarunków

Pierwsza komunia to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i rodzin, które organizują uroczystości z tej okazji. Ten dzień jest świetną okazją do zebrania całej rodziny. Dużą częścią komunijnej tradycji jest oczywiście prezent, który nie tylko sprawia dzieciom wiele radości, ale także staje się pamiątką. Jeśli poszukujesz pomysłu na prezent dla dziewczynki przygotowującej się do pierwszej komunii świętej, poznaj nasze propozycje na modne i ciekawe upominki.

Prezent na komunię dla dziewczynki – co wybrać?

Rodzice, dziadkowie, wujkowie i reszta zaproszonej na komunię rodziny często wahają się czy na komunię dać prezent lub przekazać pieniądze? Oczywiście na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Z pewnością przysłowiowy „rower na komunię” posiada wartość sentymentalną, dzięki której dziecko zapamięta rodzinę i wydarzenia związane z pierwszą komunią.

Oczywiście nie oznacza to, że koperta z gotówką na komunię jest złym podarunkiem. Jeśli nie ma pewności, czy wymyślony prezent się spodoba, przekaż dziecku określoną kwotę lub kartę podarunkową do ulubionego sklepu. Dzięki temu samodzielnie zdecyduje co kupić lub – jeśli to część planu – dołożyć prezent do skarbonki na większe zakupy.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent, poznaj nasze propozycje na podarunek dla dziewczyny idącej do pierwszej komunii świętej.

Zobacz najlepsze gry planszowe od 50 zł do 250 zł.

Prezenty komunijne dla młodej plastyczki

W obecnych czasach, opanowanych przez social media i komputery, młodzież często interesuje się fotografią i obróbką graficzną. Jeśli dziewczynka, dla której poszukujesz prezentu, ma zmysł plastyczny lub interesuje się sztuką, pomyśl o prezencie w kręgu jej zainteresowań:

 • Farby, płótna i sztaluga – rysowanie kredkami czy farbkami to jedno z pierwszych zajęć, którymi rodzice zajmują swoje pociechy. Nic nie cieszy bardziej, niż dziecięcy obraz całej rodziny. Jeśli dziewczynka lubi malować, zestaw farb i płócien z pewnością sprawi radość i wpasuje się w pasję dziewczynki.
 • Aparat fotograficzny – dzisiaj telefony posiadają świetne aparaty, lecz często brakuje w nich zaawansowanych ustawień i funkcji, jak np. zbliżenie zoomem bez utraty jakości. Cyfrowy aparat fotograficzny daje możliwość dostosowania kadru i opcji, aby wykonać idealne zdjęcie. Rodzina i uroczystości związane z komunią mogą być świetną okazją do przeprowadzenia pierwszej sesji zdjęciowej.
 • Aplikacja do obróbki grafiki – wykonanie idealnego zdjęcia to często tylko połowa sukcesu. By zdjęcie nabrało życia i otrzymało „efekt wow”, potrzebna jest także obróbka graficzna w aplikacji na komputer lub tablet. Profesjonalne narzędzia do obróbki grafiki mogą wydawać się zbyt dużym wydatkiem, lecz istnieją tańsze alternatywy tj. Affinity Photo. Taka aplikacja pomoże dziecku rozwinąć swoją pasję, a doświadczenie w edycji grafiki będzie w przyszłości przepustką do zawodowej pracy w roli graficzki lub projektantki

Biżuteria dla dziewczynki na komunię

Biżuteria to prezent, który od lat wręczany jest dziewczynkom z okazji komunii. Najczęściej jest to łańcuszek ze złota lub jego białej odmiany, nawiązujący do tradycji chrześcijańskiej poprzez dodatek krzyża lub medaliku. Taki prezent jednak nie musi się ograniczać do samego naszyjnika. Wraz z rodziną możesz podarować bransoletkę lub delikatne kolczyki, aby stworzyć zestaw komunijnej biżuterii.

Jeśli dziewczynka interesuje się biżuterią, zastanów się nad zakupem zestawu do robienia własnej biżuterii lub bonu na warsztaty, podczas których nauczy się różnych technik tworzenia akcesoriów. Jest to świetny wybór, ponieważ poza samą biżuterią dziewczynka zyska wiedzę. Dobrym zwyczajem jest dołączanie do takich warsztatów ze swoją pociechą, aby móc wspierać je w rozwijaniu nowych umiejętności.

Prezent komunijny dla miłośniczki czytania

Książki to świetne źródło wiedzy i historii, które rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale także potrafią nas ukształtować. Dlatego jeśli uczestniczka pierwszej komunii z Twojej rodziny lubi spędzać wolny czas zaczytując się coraz to nowszymi książkami, skorzystaj z tradycyjnych i nowoczesnych sposobów na sprawienie radości dziecku.

 • Ulubione książki – każdy kto zna miłośników czytania wie, że książek nigdy nie jest za wiele. Dlatego świetnym prezentem komunijnym jest nowa książka, która wpasuje się w czytane przez dziewczynkę gatunki. Wiele książek i serii posiada także specjalne wydania, zawierające specjalne okładki lub ilustracje.
 • Czytnik e-booków – „mole książkowe” podczas wyjazdów na wycieczkę, wakacje, czy np. dłuższy pobyt u rodziny mogą stanąć przed dylematem: jakie książki zabrać ze sobą. Rozwiązaniem, któe idealnie wpasowuje się w tę sytuacje jest czytnik e-booków, który pomieści w sobie całą bibliotekę. Taki gadżet jest także znacznie lepsza alternatywą dla czytania książek z telefonu, ponieważ specjalny ekran czytnika nie męczy oczu przy długiej lekturze.
 • Dostęp do platformy z audio i e-bookami – kupowanie nowych książek czy audiobooków bardzo szybko może stać się dużym wydatkiem. Na szczęście żyjemy w dobie internetu i dostępne są usługi jak Empik Go. Taki abonament daje młodym czytelnikom i słuchaczom książek dostęp do biblioteki tysięcy tytułów, w tym książek dla dzieci i lektur. Znajdziesz w nim również wiele audiobooków dla dzieci.

Sportowe prezenty komunijne dla dziewczynki

Z biegiem czasu prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia, dlatego warto zadbać o aktywność fizyczną od najmłodszych lat. Sport jest także świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu i zacieśnianie więzi rodzinnych. W związku z tym komunijny prezent związany ze sportem ma duży potencjał bycia „strzałem w dziesiątkę”.

 • Rower, hulajnoga elektryczna – komunia to kamień milowy w życiu każdego katolika, często wiążący się z dorastaniem i rozwojem. Rower czy hulajnoga, poza sposobem na aktywność fizyczną, mogą być także bezpieczną formą transportu, dzięki której dziewczynka będzie mogła odwiedzać znajomych lub jeździć na wycieczki krajoznawcze.
 • Trampolina – jeśli mieszkasz w domu z ogrodem, trampolina to idealny prezent dla młodej sportsmenki. Dzieci są pełne energii, a widok takiej atrakcji z pewnością zachęci je do ruchu. Może na niej bawić się także cała rodzina lub dziewczynka z koleżankami. Trampolina to także idealne miejsce do wypoczywania, czytania książek czy zabawy zabawkami.
 • Rolki, deskorolka – dobra, majowa pogoda sprzyja aktywności na zewnątrz, co oznacza, że taki prezent zostanie od razu przetestowany po rozpakowaniu. Deskorolka i rolki, mimo swojej sezonowości, uczą umiejętności i koordynacji, które później przekładają się na zimowe sporty jak narciarstwo czy snowboard.
 • Gadżety sportowe – jeśli rodzina zdecydowała się na zakup prezentu związanego ze sportowymi zamiłowaniami, pomyśl o gadżecie, który dopełni ten prezent. W każdej dziedzinie sportu warto zadbać o bezpieczeństwo – kask czy ochraniacze na nogi chronią dziecko przed kontuzjami. Smartwach, który łączy się z telefonem, aby monitorować aktywność i np. kontrolować multimedia, również sprawdzi się jako prezent dla sportsmenki.
Prezent na komunię

Prezenty związane z komunią dla dziewczynki

 • Pamiątkowy album fotograficzny – pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego katolika, dlatego wykonanie zdjęć i stworzenie z nich pamiątkowego albumu to świetny pomysł na prezent. Dziewczynka po latach będzie mogła wrócić do zdjęć i wspominać swoich bliskich oraz rówieśników, którzy jej towarzyszyli.
 • Biblia dla dziecka – by zadbać o wiedzę i samodzielne zgłębianie wiary oraz tradycji chrześcijańskiej, Pismo Święte dla dzieci jest częstym wyborem na prezent komunijny.
 • Medalik na łańcuszku – sakrament pierwszej komunii warto upamiętnić poprzez kartkę pamiątkową z medalikiem. Jest to powszechnie spotykany sposób na utrwalenie wydarzeń związanych z wiarą chrześcijańską. Delikatny prezent będzie posiadać wartość sentymentalną i przypomni o sakramencie pierwszej komunii.

Prezent związany z zainteresowaniami dziewczynki

Temat prezentów komunijnych jest tematem rzeką. Każde dziecko ma swoje pasje i zamiłowania, które wymagają dostosowania prezentu. Mimo uniwersalności prezentu jak rower czy biżuteria, pomyśl nad zainteresowaniami dziewczynki i zdecyduj, co może spodobać się najbardziej.

Z pewnością w XXI wieku nie powinno się zwracać uwagi na stwierdzenia, że pewne prezenty są tylko dla chłopców czy dziewczynek. Jeśli dziewczyna wykazuje zainteresowanie technologią lub rozrywką przy komputerze czy konsoli, podaruj jej kartę podarunkową, aby samodzielnie wybrała gry lub dodatki do swoich gier:

Kody do PlayStation | Karty podarunkowe do Xbox | Kody na Nintendo Switch

Świetnym prezentem są także klocki LEGO, które dostępne są w wielu wariantach. Zestawy LEGO znajdziesz w wydaniach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, Harrym Potterem czy księżniczkami Disneya. Dobrym prezentem mogą być również gry planszowe, przy których pobawi się cała rodzina.

Gdzie kupić prezent na komunię świętą?

Wymienione powyżej prezenty i wiele innych znajdziesz w internetowych sklepach jak Empik.com czy Allegro. Jeśli jednak nadal nie możesz się zdecydować co wybrać, rozważ podarowanie karty podarunkowej do jednego ze sklepów, aby obdarowane dziecko mogło samodzielnie wybrać i zakupić wymarzony prezent.