Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nastał koniec Internet Explorera. Microsoft zamyka przeglądarkę po 27 latach

Nastał koniec Internet Explorera. Microsoft zamyka przeglądarkę po 27 latach

Zgodnie z zapowiedzią Microsoft oficjalnie przestał wspierać popularną przeglądarkę Internet Explorer. Co to oznacza zwłaszcza dla tych, którzy nadal z niej korzystają?

Co oznacza wyłączenie wsparcia dla Internet Explorera?

Dla osób, które od lat korzystają z innych przeglądarek, jak Chrome, Firefox, czy Opera, może być niemałym zdziwieniem, że duże grono internautów konsekwentnie nadal używa Internet Explorera do codziennych czynności.

Regularny użytkownik Internet Explorera dnia 15 czerwca 2022 roku otrzyma komunikat wymuszający rozpoczęcie korzystania z przeglądarki Microsoft Edge. Jest to domyślna przeglądarka dla systemów Windows, rekomendowana przez Microsoft.

Przeglądarka Microsoft Edge, to naturalny następna Internet Explorera.
Przeglądarka Microsoft Edge, to naturalny następna Internet Explorera.

Zagrożenia związane z używaniem nieaktualnej przeglądarki

Korzystanie z zaktualizowanej przeglądarki znacząco minimalizuje ryzyko związane z atakiem hakerów czy złośliwego oprogramowania. Od 15 czerwca 2022 roku Microsoft nie będzie już obsługiwał technicznie Internet Explorera. Nawet jeśli system wykryje luki w zabezpieczeniach, przeglądarka nie zostanie zaktualizowana.

Oprócz aktualnej przeglądarki powinniśmy również zadbać o inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo korzystania z Internetu. Mowa tu choćby o sprawdzonych antywirusach, czy programach VPN.