Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Co nowego wprowadza AutoCAD LT 2023? Poznaj najważniejsze funkcje programu do projektowania w 2D

Co nowego wprowadza AutoCAD LT 2023? Poznaj najważniejsze funkcje programu do projektowania w 2D

AutoCAD jest oprogramowaniem doskonale znanym w branży budowlanej, mechanicznej, a także wśród wszelkiego rodzaju inżynierów oraz projektantów. Nic więc dziwnego, że każda nowa wersja aplikacji spotyka się z dużym zainteresowaniem. Sprawdź, co nowego znajduje się w wersji AutoCAD 2023.

Na jakich zasadach działa AutoCAD 2023?

Producent aplikacji – Autodesk – co roku wydaje nową wersję swojego oprogramowania. Tak dynamiczny rozwój AutoCAD jest możliwy m. in. dzięki modelowi subskrypcyjnemu, który zakłada swobodne udostępnianie użytkownikom najbardziej aktualnej wersji, także podczas trwania subskrypcji.

Zakup licencji wieczystej nie jest już możliwy, jeżeli więc planujesz działać w oparciu o AutoCADa – musisz skorzystać z nowego modelu dystrybucji, który znajdziesz m.in. w home.pl.

Jakie funkcje zostały poprawione w AutoCAD 2023?

W wersji poprawiono kilka kluczowych funkcji, które ułatwiają pracę użytkownikom. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych zmian, które pojawiły się w AutoCAD 2023.

Zlicz (Count)

Funkcja automatycznego zliczania elementów w zaznaczonym obszarze jest obecna już od kilku lat. Jednak najnowszy AutoCAD 2023 udoskonalił tę opcję, dzięki czemu korzystanie z niej jest jeszcze bardziej wydajne. Dzięki specjalnemu menu szybciej zidentyfikujesz potencjalne błędy w projekcie oraz płynnie przemieścisz się między obiektami.

Ślad (Trace)

Użyj tej funkcji, jeśli chcesz skomentować zmiany w projekcie. Swoje uwagi dodasz w osobnych blokach, bez ingerencji w samą zawartość rysunku. Kiedy komentarze zostaną usunięte, nie zostanie po nich żaden ślad, a projekt pozostanie czytelny według założeń.

Okna przestawne (Floating Windows)

Ta funkcjonalność przyda się np. podczas pracy na kilku monitorach. Dzięki niej przeciągniesz okna rysunku i wyświetlisz je oddzielnie podczas jednej sesji. Kliknij w poniższy klip, aby zobaczyć prezentację funkcji.

Menedżer zestawów arkuszy (Sheet Set Manager)

Funkcja Menedżera ma za zadanie przyśpieszyć Twoją pracę poprzez sprawne uruchomienie utawionych wcześniej arkuszy z projektem. Odbywa się to za sprawą chmurowego środowiska Autodesk. Dzięki temu szybciej udostępnisz dalej projekty, nad którymi pracujesz osobiście.

AutoCAD 2023 - nowe funkcje.

Co nowego wprowadza AutoCAD 2023?

Poza wyżej wymienionymi funkcjonalnościami, w AutoCAD 2023 znajdziesz również inne ciekawe opcje.

Przesyłanie do chmury

Chmura Autodesk jest innowacyjną przestrzenią do współdzielenia projektów z innymi członkami zespołu oraz klientami. W prosty sposób możesz udostępnić plik z rysunkiem współpracownikowi lub uzyskać dostęp do treści, które ktoś udostępnił Tobie.

Szybki pomiar

Jeśli potrzebujesz dokonać pomiaru wybranych odległości, kątów czy wymiarów, użyj tej funkcji. W szybki i płynny sposób zmierzysz określone parametry przesuwając kursor myszy po rysunku.

Paleta Bloki

Z Paletą Bloki wyświetlisz bloki, uzyskasz do nich dostęp oraz dodasz je do listy ulubionych w AutoCAD na PC oraz aplikacji internetowej.

Śledzenie zmian

Dzięki zapisywanym na bieżąco zmianach w projekcie historia modyfikacji Twojego projektu będzie zwierać zawsze aktualne informacje. Za pomocą tej funkcji porównasz dowolną, wcześniejszą wersję z aktualną.

AutoCAD 2023 dla mobilnych

Praca na AutoCAD jest już możliwa zarówno na aplikacji zainstalowanej na komputerze, jak i w przeglądarce oraz urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie). To umożliwia szybszą i łatwiejszą weryfikację projektów, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

AutoCAD 2023 - interfejs aplikacji
Używaj AutoCAD 2023 na różnych urządzeniach.

Gdzie kupić AutoCAD LT 2023?

AutoCAD LT 2023 jest cennym narzędziem dla każdego architekta, inżyniera i projektanta, który zajmuje się projektowaniem 2D. Jeśli szukasz legalnego i sprawdzonego dostawcy oprogramowania, przejdź na stronę home.pl i poznaj dostępne opcje subskrypcji:

AutoCAD-a możesz również wypróbować za darmo przez 30 dni. Wystarczy, że pobierzesz oprogramowanie ze strony producenta. Oferta jest skierowana również do studentów, którzy mogą korzystać z programu aż do ukończenia studiów.

Jakie wymagania systemowe posiada AutoCAD 2023?

Producent aplikacji zaktualizował wymagania sprzętowe oprogramowania w tegorocznej wersji. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na takie elementy jak wymagany system operacyjny – AutoCAD 2023 nie uruchomi się na komputerach starej generacji.

System operacyjny:Windows 11 (64-bit) lub 10 (64-bit), wersja 1809 lub nowsza
.NET Framework:Wersja 4.8
Procesor:Minimum: 2.5-2.9 GHz
Zalecane: 3 GHz lub lepszy
Karta graficzna:Minimum: 1 GB V-RAM 29 GB/s, obsługująca DirectX 11
Zalecane: 4 GB V-RAM 106 GB/s, obsługująca DirectX 12
Rozdzielczość wyświetlania:Minimum: FHD 1920 x 1080
Zalecana: 4K 3840 x 2160 z kolorami True Color
Pamięć RAM:Minimum: 10 GB
Zalecane: 16 GB
Przestrzeń dyskowa:10 GB wolnego miejsca na dysku twardym