Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak Copilot wpłynie na naszą pracę? Sztuczna inteligencja w Microsoft 365 i Windows 11

Jak Copilot wpłynie na naszą pracę? Sztuczna inteligencja w Microsoft 365 i Windows 11

Sztuczna inteligencja z dnia na dzień staje się coraz bardziej przydatna w życiu codziennym jak i w pracy. Dlatego Microsoft ogłosił, że wkrótce do aplikacji Microsoft 365 zostanie dodany asystent oparty na AI – „Copilot”. Sprawdź, jak będzie działał i jaki może mieć wpływ na pracę w pakiecie aplikacji Office.

Copilot – jak działa sztuczna inteligencja Microsoft?

Chcieliście kiedyś mieć własnego robota, który pomagałby wam w codziennych obowiązkach? Za niedługo każdy użytkownik pakietu Microsoft 365 będzie miał możliwość skorzystania z pomocy sztucznej inteligencji, zintegrowanej z całym środowiskiem firmy. Mianowicie chodzi o nowego „asystenta” pakietu Office – Microsoft Copilot.

Drugi pilot to nie tylko jedna aplikacja czy usługa, ale cały system nazwany Microsoft 365 Copilot System. Zbudowany został w oparciu o trzy elementy: aplikacje pakietu Office, dane z Microsoft Graph oraz model przetwarzający dane (LLM), bez którego działanie AI byłoby niemożliwe.

Po uruchomieniu np. aplikacji Word, użytkownik będzie mógł wpisać polecenie dla AI, które wcale nie musi ograniczać się do generowania prostego tekstu, jak w Bing AI. Dane z Microsoft Graph, (kontakty, maile, kalendarze, pliki, etc.) pozwalają sztucznej inteligencji na generowanie treści na podstawie istotnych informacji, załączanie ważnych plików czy nawet @-wzmianki użytkowników.

Przykłady zastosowania Microsoft Copilot w pracy

Microsoft Copilot potrafi zrozumieć Twoje intencje i generować treści na podstawie poleceń, wykonywać połączenia, zmieniać parametry i treści oraz odpowiadać na pytania związane z Twoją organizacją. Dzięki nowej funkcji „Business Chat” możesz podawać polecenia w naturalnym języku, a Copilot je zinterpretuje i wykona.

Zobacz, jak sztuczna inteligencja Copilot będzie wspierać Twoją pracę w Microsoft 365:

Word wpierany przez SI: komponuj tekst, streszczaj i redaguj treść w pliku. Twórz dokumenty, poprawiaj pisownię i zmieniaj ton wypowiedzi na podstawie poleceń.

Sztuczna inteligencja w Excel: twórz formuły, tabele, wykresy na podstawie wybranych danych. Copilot pomoże Ci też przeanalizować dane i wyciągnąć z nich istotne wnioski.

Prezentacje PowerPoint z AI: dodaj slajdy, szablony i animacje elementów prezentacji. Generuj i dodawaj niestandardowe obrazy w aplikacji, dzięki integracji PowerPoint z DALL-E od Open AI.

Copilot w Microsoft Teams: rozpocznij i odpowiedz na czat oraz zorganizuj spotkanie, z którego AI stworzy notatkę. AI pomoże Ci streścić spotkanie, jeśli dołączasz z opóźnieniem lub stworzyć tabelę do wspólnej pracy w Microsoft Teams.

Współpraca z Copilot w Microsoft Teams

AI w poczcie Outlook: odpowiadaj na maile, planuj spotkania i twórz podsumowania wątków mailowych. Copilot podpowie Ci także istotne załączniki, tematy czy podpisy wiadomości.

Inteligentne notatki OneNote: korzystaj z poleceń w naturalnym języku, by formatować, podsumowywać oraz generować nowe treści w personalnych i zespołowych notatkach.

Wsparcie SI w Microsoft Loop: używaj siły obliczeniowej AI do wspólnej pracy w elementach Loop i udostępniaj je w swojej organizacji.

Microsoft Viva z Copilot: zintegruj sztuczną inteligencję z systemem CRM, by np. pobierać i umieszczać dane klientów w dokumentach. Naucz Copilota nowych poleceń, które przyspieszą pracę w firmie.

Power Automate z mocą AI: stwórz scenariusze automatyzacji i przepływy, za pomocą poleceń AI. Ustal połączenia i parametry, by Copilot mógł lepiej analizować dane i odpowiadać na Twoje pytania.

Sztuczna inteligencja w systemie Windows 11

Funkcjonalność sztucznej inteligencji Microsoft Copilot zostanie także zaszyta systemie Windows 11, co zapewni dostęp do pomocy AI z poziomu pulpitu każdego komputera. Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Microsoft, Copilot dostępny będzie pod dedykowanym przyciskiem na pasku zadań.

AI na Windows 11 może również integrować się z kontem Microsoft 365 oraz wtyczkami Bing Chat, dzięki czemu Copilot może wchodzić w interakcję z innymi aplikacjami na Twoim komputerze. Wśród funkcji Copilot na Windows 11 znajdziesz m.in.:

  • Automatyzacja zadań: personalizacja, kopiowanie i wklejanie, przechwytywanie obrazu.
  • Zarządzanie ustawieniami: popraw dostępność, wydajność i koncentrację w pracy.
  • Planowanie działań: spotkania, przypominajki, harmonogramy wyjazdów, itp.
  • Przetwarzanie tekstu: generuj, streszczaj tekst z dowolnej aplikacji lub dokumentu.
  • Odpowiadanie na pytania: zadaj dowolne pytanie Microsoft Copilot.

Sztuczna inteligencja Microsoft ma na celu poprawienie działania systemu Windows 11, by był bardziej inteligentny i pomocny dla wszystkich użytkowników.

Czy sztuczna inteligencja Copilot pomaga w biznesie?

Sztuczna inteligencja w pakiecie Microsoft 365 jest skrupulatnie testowana przez programistów oraz na „żywych organizmach” 20 organizacji, w tym 8 firm znajdujących się na liście Fortune 500. Mimo względnie ograniczonych testów, zespoły zdążyły już zauważyć kilka kluczowych zalet pracy z Microsoft Copilot:

  • Zwiększa produktywność i wydajność poprzez automatyzację zadań i przepływów pracy
  • Wzmacnia kreatywność i innowacyjność poprzez generowanie różnego rodzaju treści
  • Ma pozytywny wpływ na umiejętności i naukę, zapewniając informacje zwrotne i wskazówki
  • Zwiększa współpracę i komunikację poprzez łączenie ludzi i danych
  • Zapewnia bezpieczeństwo i prywatność poprzez ochronę danych i przestrzeganie przepisów

Podsumowując, Microsoft Copilot zapowiada się jako potężne narzędzie wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, które pomoże Twojej firmie rozwinąć wirtualne skrzydła. Integracja z aplikacjami Microsoft 365 sprawi, że korzystając z AI, skupisz się na pracy, która jest dla Ciebie najważniejsza.

Chcesz by Twoja firma była gotowa na pracę z AI? Rozpocznij pracę z pakietem Microsoft 365 już dziś. Kliknij przycisk i poznaj ofertę biznesowych aplikacji Office w home.pl