Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jakie filmy obejrzeć na Halloween? Poznaj 9 tytułów, które straszą widzów

Jakie filmy obejrzeć na Halloween? Poznaj 9 tytułów, które straszą widzów

Jeśli świętujesz Halloween w gronie znajomych, to warto klimat imprezy wzbogacić o film grozy, który nie tylko wkomponuje się w aurę tego wydarzenia, ale także postraszy nieco widzów. W tym artykule przedstawię 9 propozycji mrocznych thrillerów i horrorów, które będą idealne na halloweenowy wieczór.

Gdzie oglądać filmy podczas Halloween?

Mrożące krew w żyłach tytuły dostępne są na wielu serwisach streamingowych w Polsce. Z obowiązku wymienię choćby takie usługi jak:

Poniższa lista powstała w oparciu o propozycje z serwisu CDA Premium. Jego atutem jest możliwość aktywacji konta za pomocą karty przedpłaconej CDA – na okres 30 lub 90 dni. Nie musisz więc pamiętać o anulowaniu subskrypcji czy podpinaniu karty płatniczej. Wystarczy voucher zakupiony np. w home.pl (i opłacony BLIKiem).

Poniższe propozycje filmowe na Halloween są dostępne w CDA Premium na dzień 25.10.2023, aczkolwiek mogą one być dostępne także w innych serwisach oraz w aplikacjach streamingowych.

Kod przepłacony do CDA bez karty płatniczej zamówisz klikając poniższy obrazek:

Oglądaj filmy i seriale na CDA Premium

Najciekawsze filmy do obejrzenia podczas Halloween

Najlogiczniejszym wyborem pod Halloween byłaby z pewnością kultowa seria thrillerów z Michaelem Myersem. Złożony z 13 produkcji cykl o seryjnym mordercy, atakującym mieszkańców Haddonfield to z pewnością najlepszy przedstawiciel filmów, których akcja rozgrywa się w te amerykańskie święto.

Na potrzebę tego rankingu pokusiłem się jednak o znalezienie innych tytułów, a niektóre z nich mieszają ze sobą nawet kilka gatunków. Który z nich obejrzysz? Sprawdź poniższą listę.

Sinister (2012)

Scena z horroru Sinister (2012)
Zdjęcie z filmu Sinister (2012)

Uznany pisarz kryminałów wprowadza się wraz z rodziną do domu, który kiedyś był miejscem zbrodni. Pewnego dnia odkrywa na strychu projektor wraz z archiwalnymi nagraniami, które świadczą o tym, że badana przez bohatera sprawa seryjnego mordercy wcale nie musi być rozwiązana. W domostwie zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń, mających związek z przeszłością innych mieszkańców. W roli głównej zobaczysz 4-krotnie nominowanego do Oscara Ethana Hawke.

Laleczka (2019)

Zdjęcie z filmu Laleczka (2019) - Child's Play.
Zdjęcie z horroru Laleczka (2019)

Poznaj odświeżoną wersję słynnej „Laleczki Chucky!”. 13-letni Andy otrzymuje w prezencie urodzinowym od matki lalkę Buddi. Niepozorny podarunek staje się początkiem wielu nieszczęść, albowiem zabawka ożywa i zaczyna objawiać swoją mroczną osobowość. Andy postanawia przeciwstawić się morderczej sile lalki i prosi o pomoc inne dzieci z sąsiedztwa.

Babadook (2014)

Kadr z filmu Babadook - horroru, który warto obejrzeć podczas Halloween
Scena z filmu Babadook (2014). Źródło – IMDB.com

Amelia posiada 6-letniego syna, który śni o tajemniczej postaci Babadook, nawiedzającej ich dom. Początkowo bohaterka nie traktuje historii opowiadanych przez dziecko poważnie, ale gdy sama zauważa, że w domu zaczyna działać tajemnicza siła – postanawia rozwikłać zagadkę.

Piąty wymiar (2009)

Plakat z filmu Piąty Wymiar (2009)
Fragment plakatu promującego film Piąty wymiar (2009)

Grupa przyjaciół organizuje rejs małym jachtem. Niestety, trafiają na niezapowiadaną wcześniej burzę oraz sztorm, a z opresji ratuje ich przepływający obok statek. Bohaterowie trafiają na jego pokład i zaczynają jeden po drugim ginąć. Bohaterka o imieniu Jess zauważa jednak, że mogła tę sytuację przeżyć już wcześniej.

Dozorca (2017)

Były policjant Phil zostaje dozorcą nowojorskiego budynku mieszkalnego. Z biegiem czasu okazuje się, że kolejni mieszkańcy znikają w tajemniczych okolicznościach, a tropy z tym związane prowadzą do poprzedniego nadzorcy.

Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)

Teksaska masakra piłą mechaniczną (1974) - scena z horroru
Scena z horroru „Teksańska masakra piłą mechaniczną” (1974).

Na naszej liście nie mogło zabraknąć kultowego horroru z 1974 roku, który uruchomił cały gatunek tzw. slasherów. Trzeba przyznać, że pomimo upływu lat słynna Masakra (poza kilkoma elementami zdradzającymi epokę kina, w której powstała) wciąż trzyma się dzielnie i straszy kolejne pokolenia widzów. Sama postać Leatherface’a z biegiem czasu zyskała podobny status ikony grozy co Freddy Kruger oraz Jason Voorhees. W 2022 roku powstał reboot osadzony w teraźniejszości, ale nie powtórzył on sukcesu oryginału. Idealny film na Halloween? Z pewnością tak!

Wskazówka – wszystkie filmy z tej listy obejrzysz na CDA Premium w rozdzielczości Full HD i na 3 urządzeniach jednocześnie.

Piła: Dziedzictwo (2017)

Scena z filmu Piła: Dziedzictwo.
Piła: Dziedzictwo (2017)

Seria filmowa Piła – pomimo różnej jakości kolejnych odsłon – już na stałe wpisała się w kanon horroru. Sprawa zbrodni na cywilach, które popełniał Jigsaw, została zakończona 10 lat temu, kiedy to bohater został uśmiercony. Po dekadzie jego zagadki ponownie stają się solą w oku miejskich policjantów. Ci muszą dociec, czy uznany za zmarłego John Kramer wrócił do żywych, a może mają do czynienia ze sprytnym naśladowcą? Bez względu na motyw, w fabule nie zabraknie ponownie drastycznych scen przemocy.

Wiedźma (2019)

Fragment filmu Wiedźma z 2019 roku
Wiedźma (The Wretched) – horror z 2019 roku.

Ben to chłopak, którzy przyjeżdża nad zatokę, aby podczas wakacji spędzić czas z ojcem, Poznaje przy okazji jego sąsiadów, którzy tylko pozornie wydają się sympatyczną i otwartą na nastolatka grupą ludzi. Mroczne tajemnice mieszkańców sprawiają, że bohater musi stawić czoła prastarej wiedźmie, której duch nawiedza okoliczny las.

Dziedzictwo. Hereditary

Horror Hereditary - polecany film na Halloween

Obraz wyreżyserowany przez jednego z najbardziej obiecujących twórców w Hollywood – Ari Astera. To historia kilkuosobowej rodziny, która pewnego dnia doświadcza straty babci. Od tego momentu zaczyna odkrywać mroczne tajemnice swojego dziedzictwa, a ich życie zmienia się w koszmar. Hereditary to niecodzienny horror, pełen mocnych i zapadających w pamięć scen oraz symboliki.