Domeny

W Polsce najlepsi, na świecie w czołówce

W listopadzie informowaliśmy was o tym, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce światowych rejestratorów domen .eu (szczegóły w tym artykule).

Po niespełna roku, awansowaliśmy w tym zestawieniu na dziewiąte miejsce, utrzymując ponad 82000 domen europejskich. Cieszy nas bardzo ten wynik, zwłaszcza, że poza ilością, również „jakość” domen rośnie. Warto podkreślić, że wspomniana jakość, to przede wszystkim zasługa samych klientów. Z roku na rok wybierają domeny coraz bardziej świadomie, unikając przypadkowych decyzji, czy rejestracji usług w ilościach ponad potrzeby.

Wskazuje to na pewien trend wśród klientów domenowych home.pl. Coraz częściej wybierają inne rozszerzenia, nie ograniczając się przy tym tylko do adresów rodzimych, rejestrowanych przez NASK (poza .pl, końcówki europejskie to jedne z najczęściej wybieranych w Polsce domen). Dużym zainteresowaniem cieszą się domeny globalne, narodowe oraz rozszerzenia nTLD. Te ostatnie już wkrótce pojawią się w naszej ofercie.

Domeny europejskie mają najwyższy wskaźnik wykorzystania do celów biznesowych. Jak wynika z raportu opracowanego przez Eurid we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Leuven Statistics Research Centre (LStat) jest to ponad 30 proc. adresów. Dane odwołują się do próby 49 tys. domen, losowo wskazanych spośród ośmiu rozszerzeń TLD – co daje nam średnią ok. 6000 domen na jedną końcówkę. W raporcie uwzględniono m.in., domeny .com, .org, .net, .info, .mobi oraz rzecz jasna .eu

Wyniki badania są nadzwyczaj interesujące i zarazem korzystne dla Euridu. Jasno można wskazać, kto w tym zestawieniu wygrywa. Domena .eu, biorąc pod uwagę wykorzystanie biznesowe adresów w internecie, została liderem mini rankingu, osiągając wynik wynoszący ponad 37%, przekraczając tym samym średnią dla raportowanych domen (30,5 %) o nieco ponad 7%.

[button color=”green” size=”normal” width=”normal” url=”https://home.pl/domeny/?utm_source=blog&utm_medium=link&utm_campaign=blog” target=”none” text=”Sprawdź nasze aktualne promocje domenowe”]

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm