Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Exchange w usłudze Office 365 – nowy wymiar poczty e-mail

Exchange w usłudze Office 365 – nowy wymiar poczty e-mail

Jak w prosty sposób zwiększyć wydajność w pracy i szybciej osiągać wybrane cele? Kluczem do dobrego zarządzania czasem i potencjałem pracowników jest sprawna komunikacja. Można ją uprościć dzięki poczcie Exchange.

Co to jest Exchange?

Skrzynki robocze w usłudze Exchange wyróżniają się przejrzystością. Jak to wpływa na wykonywanie rutynowych zadań? Codziennie między działami i zespołami przesyła się mnóstwo wiadomości, stąd łatwo o chaos informacyjny i nieporządek. Możesz ulepszyć swoją pracę za pomocą skrzynek pocztowych witryn. Dostosowujesz program Exchange za pomocą integracji z aplikacjami dla programu Outlook i Outlook Web App. Logujesz się tylko raz, a otrzymujesz dostęp do wielu aplikacji. Prosta obsługa to szybsze wykonywanie zadań.

FireShot Screen Capture #664 - 'Zaloguj się do Microsoft Online Services' - login_microsoftonline_com
Jedno okienko i automatyczne logowanie do wielu aplikacji.

Exchange pozwala na dopasowanie rozwiązań do własnych potrzeb. Jak to działa? Możesz w dowolnej chwili przenieść skrzynki e-mail do wirtualnej chmury. Microsoft zadbał o bezpieczeństwo użytkowników. Usługa zawiera takie funkcje jak zapobieganie utracie danych czy kontrola dostępu. Kontrola ta jest oparta na rolach. Oznacza to, że zadania można delegować wybranym osobom. Office 365 to możliwość pełnej kontroli nad danymi. Samodzielnie ustalasz zasady przechowywania ważnych informacji w wybranej lokalizacji.

Zabezpieczenia w poczcie Exchange to także ochrona przed spamem, wirusami i wyłudzaniem poufnych informacji. Pliki cały czas pozostają w chmurze, co wyklucza konieczność zarządzania oddzielnym magazynem danych.

Wygodny kalendarz i książka adresowa

Przydatną funkcją biznesową skrzynki e-mail o pojemności 50 GB jest podgląd na kalendarze pozostałych osób. Jak to działa w praktyce? Sprawdzasz zadania współpracowników na najbliższe tygodnie czy miesiące, a  czytelny, pełnowymiarowy grafik pozwala szybko zweryfikować wolny termin dla całej grupy. Możesz także przydzielać zadania pozostałym pracownikom. W przypadku nieobecności np. urlopu istnieje możliwość udostępnienia skrzynki pocztowej dla innych osób. Pełnomocnictwo obejmuje również tworzenie,modyfikowanie, usuwanie i wysyłanie wiadomości z konta innego współpracownika.

Kalendarz to dobre narzędzie do ustalania również swoich obowiązków. Tak duża pojemność skrzynki to udogodnienie dla tych, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu.  Exchange to połączenie poczty z kalendarzem i dużą książką adresową oraz możliwością przechowywania wielu załączników.

Zadania, które odznaczysz w panelu poczty możesz połączyć w jedną listę. Uzupełnieniem tej funkcji są powiadomienia, które można otrzymywać przed terminem każdego z zadań. Moduł zarządzania obowiązkami ułatwia organizowanie kolejności prac.

Kopia bezpieczeństwa

Dzięki Exchange wykonasz kopię zapasową offline swoich baz danych. Kolejnym ułatwieniem w korzystaniu z poczty jest przywracanie danych, do których również nie jest potrzebny dostęp do sieci. Pliki, które zostały utworzone po wykonaniu kopii bezpieczeństwa, są ponownie odtwarzane.

Pakiet Microsoft pozwala na przechowywanie danych w chmurze. Dzięki temu możliwe jest wygodne używanie kalendarza, dokumentów, kontaktów i wielu przydatnych plików niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Microsoft zapewnia bezpieczeństwo przechowywanych plików. Usługa Office 365 jest aktywna w różnego rodzaju oprogramowaniach np. iOS czy Android.  Pakiet ten pozwala na korzystanie z wielu znanych produktów Microsoft jak Word, Excel, Sharepoint.

Bez tytułu